PDA

View Full Version : حرفه ای: نظرات شما + تجربه های شخصی شما در مورد گوگل و ASP.NET

سی پلاس پلاس
شنبه 01 اسفند 1388, 23:28 عصر
سلام

خیلی خیلی دلم می خواد یه تاپیک حرفه ای تشکیل بدیم در مورد تجربه هایی که دوستان از سایت های شخصی خودشون دارن و یا نقطه نظراتشون را در این مورد :

ایندکس شدن مطالب و پیج رنک گوگل با سایت هایی که با ASP.NET ساخته شده اند

یعنی به صورت هم علمی و هم تجربی ( غیر علمی ) به نتیجه برسیم که PHP بهتر جواب می ده تو ایندکس ها و پیج رنک یا ASP.NET و اگر هر کدام دلیل شما چیست و راهکار های مفدی

فقط خواهشا بدون تعصب

clover
شنبه 01 اسفند 1388, 23:40 عصر
بهتر جواب می ده تو ایندکس ها و پیج رنک یا ASP.NET و اگر هر کدام دلیل شما چیست و راهکار های مفدی

فقط خواهشا بدون تعصب
SEO ربطی به زبان برنامه نویسی یا ابزار مورد استفاده ندارد. یادآوری می کنم که در نهایت همه چیز به کد HTML و مقداری اسکریپت تبدیل خواهد شد. تا جایی که اطلاع دارم، موتور های جستجو اهمیتی نخواهند داد که صفحات شما چگونه تولید شده اند بلکه مهم اینست که حاوی چه چیزی باشند.

ایندکس شدن مطالب نیاز به کمی وقت برای بهینه سازی سایت و معرفی در موتور های جستجو و فهرست های وب دارد و پیج رنک بالاتر هم باعث می شود که در هنگام جستجو در بین صفحات ایندکس شده با موضوعی خاص، سایت شما در رتبه ی بالاتری قرار بگیرد.
تجربه به من ثابت کرده است که در مورد بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو هیچ فاکتوری به تنهایی نمی تواند موثر واقع شود بلکه مجموعه ای از فاکتور ها در ارتباط با هم می توانند تعیین کننده باشند.

در این زمینه (SEO)، برنده کسی است که در همه زمینه ها (بهینه سازی وب سایت، بهینه سازی کلمات کلیدی، ثبت در دایرکتوری های وب، تبادل لینک و ...) به صورت متناسب و متناوب فعالیت کند.

سی پلاس پلاس
شنبه 01 اسفند 1388, 23:46 عصر
یه جورایی مخالف هستم

از لحاظ علمی حرف شما بدون برو برگد درسته
-----------------------------
اما تجربه شخصی من می گه ASP.NET یه جورایی با گوگل میونه خوبی نداره یا برعکس گفتم شاید گوگل با اون میونه خوبی نداره

از طرفی اینکه سهله حتی تجربه من می گه پسوند سایت هم تو ایندکس مهمه مثلا .HTM عالی جواب می ده و در درجه بعد .PHP

-------------------------------
همچنین درست می گید که ایندکس به .... بستگی داره

اما فرض من اینه دو سایت با همه چیز مثل هم و لی یکی با PHP یکی با ASP

clover
شنبه 01 اسفند 1388, 23:54 عصر
از طرفی اینکه سهله حتی تجربه من می گه پسوند سایت هم تو ایندکس مهمه مثلا .HTM عالی جواب می ده و در درجه بعد .PHP
به طور کلی آدرس های استاتیک برای موتور های جستجو خوشمزه تر هستند (اگر حاوی کلمات کلیدی باشند که چه بهتر !).
در ASP.Net با استفاده از Url Rewriting این مورد منتفی است. (این قسمتی از بهینه سازی وب سایت برای موتور های جستجو است که به آن اشاره کردم. فکر نمی کنم ارتباطی به ASP یا PHP بودن داشته باشد.)

میلاد قاضی پور
یک شنبه 02 اسفند 1388, 00:59 صبح
من هم مثه اون دوستمون معتقدم عوامل مختلفی در پیج رنک تأثیر میذارن و فکر نکنم زبان در این امر تأثیری داشته باشه . و مهمترین عامل در بالابردن پیج رنک هم همون لینکهایی هست که به سایت از طرف سایتهای دیگر داده میشه . و فرمول خاصی هم داره . یعنی پیج رنک یک صفحه برابرست با مجموع رنکهای صفحات لینک دهنده تقسیم بر تعداد لینکهای اون صفحه .

rank=(رنک هر صفحه لینک دهنده تقسیم بر تعداد لینکهای موجود در صفحه ) زیگما

میلاد قاضی پور
یک شنبه 02 اسفند 1388, 01:04 صبح
ضمنا خوندن این مقاله رو توصیه میکنم که در همین مورده

http://ezinearticles.com/?Does-Using-PHP-Or-ASP-Hinder-Your-SEO-Efforts?&id=1867052