PDA

View Full Version : گفتگو: درخواست از مدیر بخش

wolfstander
یک شنبه 02 اسفند 1388, 10:41 صبح
سلام
من بعنوان یک کاربر تازه کار ، دنبال یادگیری تو این سایت هستم
هرجایی هم که بدونم میتونم به کسی چیزی رو که یادگرفتم رو یاد بدم ، حتما ً این کار رو خواهم کرد
با اجازه دوستان گفتم که از اولین صفحه تاپیک اکسس رو شروع کنم به خوندن و مطالب جالبش رو دربیارم و چیزهای بیشتری یاد بگیرم
ولی افسوس و صد افسوس
به دو دلیل عمده زیر تعداد تاپیک های تکراری بسیار زیاده
1- حوصله نداشتن برای جستجو (ساده ترین کار ایجاد تاپیک جدیده)
2- بلد نبودن جستجوی درست (مثل خودم)
به قدری این تکرار ها زیادند که کاربر رو خسته میکنه
یه کار خوبی تو این تاپیک شده و اونم گذاشتن مطالب جالب و به درد بخور و نمونه کدهاست
میخواستم یه پیشنهاد کنم و اون هم اینکه یه تاپیک باز بشه به نام نمونه های کوچک یا دستورات مفید یا یه چیز مشابه
که توی اون مواردی که در همه فرمها و گزارشات یکسان هست ، لیست بشه
مثلا شما میتونید ببینید که چند نفر در رابطه با گذاشتن ردیف در گزارشات سوال کردن. (یکیش خود من :لبخند:)
حالا اگه اینها همه اش یک جا مجتمع بود ، اینقدر اینجا شلوغ و پلوغ نمیشد و کسایی که سوال میکردن ، سوالات استخون دار میپرسیدن (نه مثل من سوالای آبکی)
یا اینکه سوالاتشون خاص میشد به طوری که بیشترین بازدهی رو داشت
البته خوب بازم یک عده عین من باقی میموندن که حوصله نگاه کردن به اون تاپیک رو نداشته باشند ، ولی در نهایت امر ، بعد از مدتی میفهمیدن که جواب همه سوالاتشون رو میتونند از تو اون تاپیک بردارند
یکی از کاربر های قدیمی اینجا به نام آقای انگوران ؛ زحمت کشیدند و کتاب الکترونیکی ای رو با 200 پرسش و پاسخ آماده کردند.
همچین مواردی ، شاید به ذهن خیلی از دوستان باتجربه رسیده باشه ، ولی فقط یک نفر این زحمت رو کشیده و یک یادگاری ارزشمند از خودش باقی گذاشته (بقیه هم گرفتاری های زندگی که این روزها هم کم نیستند ، بهشون مجال نداده)
جای این کتاب الکترونیک میتونه توی همون تاپیک باشه
میتونیم همه مواردی از این دست رو جمع کنیم و از این دوستمون هم خواهش کنیم که اون ها رو مرتب کنه و به صورت کتاب الکترونیک (یا چاپی) به دست همه برسونه
فکر کنم عده بسیار زیادی هستند که همچین مساله ای به دردشون خواهد خورد
شما کتاب کدهای VBA اکسس مربوط به انتشارات دیباگران رو بخونید (خودم به پیشنهاد دوستان این کار رو کردم) ، فقط برای استارت خوبه
بعد از اون دیگه هیچ چیزی وجود نداره که شما ازش استفاده کنید.
باید یکسال بگذره تا آقای انگوران زحمت کتاب الکترونیک رو بکشه
حالا موارد جدید رو کی زندگی بهشون مجال بده و اضافه کنند ، خدا عالمه
پس من پیشنهاد میکنم که همچین تاپیکی آماده بشه ، مواردشو هر کاربر جداگانه تو یه فایل ورد برای مسئول تاپیک بفرسته و بعد هم به صورت کتاب الکترونیک همه مون ازش استفاده کنیم.
تا نظر سایر دوستان چی باشه

dadsara
یک شنبه 02 اسفند 1388, 12:15 عصر
سلام
دوست عزیز در قسمت فوقانی این بخش یک تاپیک با عنوان دسته بندی مباحث مفید وجود دارد که سعی شده است موارد اعلامی جنابعالی در آن گنجانده شود
در خصوص عدم جستجو نیز بعضا به دوستان اطلاع داده می شود که مطابق قوانین سایت عمل کنند
و . . .