PDA

View Full Version : عوض کردن شکل کنترلهای استاندارد vb

Andy
شنبه 15 شهریور 1382, 10:52 صبح
سلام به تمامی دوستان عزیز
من خیلی وقته که با این مشکل روبرو هستم که چطور میشه شکل کنترلهای استانداردی رو که vb در اختیار ما میگذاره رو عوض کرد اگه کسی اینکارو کرده لطفا با ذکر مثال یا سورس کمک کنه
قبلا از کمک شما ممنونم .

Voldemort
چهارشنبه 19 شهریور 1382, 16:23 عصر
منظورتان را واضح تر بیان کنید. شما می خواهید شکل کنترلها را در جعبه ابزار تغییر دهید و یا کلا اینتر فیس آنها را می خواهید تغییر دهید؟

Doctor Sinohe
چهارشنبه 19 شهریور 1382, 19:28 عصر
با سلام

آقای Voldemort
ایشون می خوان کلا اینتر فیس آنها را تغییر دهند

آقای Andy

من این موضوع را در تاپیک قبلی شما عنوان کردم
آیا مشکل شما حل شد :?:

سلام به تمامی دوستان عزیز
فکر میکنم دوستان درست متوجه منظور من نشده اند . منظور من این است که چطور میشه که برای یه کنترل مثل commandbutton حاشیه چهار گوش آنرا به هر شکلی (مثلا بیضی یا ...) تبدیل کنیم .

با سلام
متاسفانه :( من فکر کردم منظور شما از این بحث عوض کردن شکل کنترل در ToolBox است
پاسخ پرسش فعلی شما
آری
است
این کار توسط همان کنترل اکتیواکس انجام می شود . ولی خوب احتیاج به برنامه نویسی زیادی دارد میتوانی برای مثال از یک icon به شکل همان کنترل مثلا دکمه ایجاد کنی بعد شکلش را با نرم افزار های گرافیکی به دایره مبدل کنی بعد روی usercontrol فرم اکتیواکس یک دکمه بگزاری و ان را پنهان کنی( Visable = False ) بعد ایکون ساخته شده را روی فرم بگزاری و بعد ان دو را با کد نویسی به هم ربط دهی یا اصلا دکمه را نزاری و تنها برای همان ایکون کد بنویسی این کد ممکن است شامل تغییر شکل به هنگام فشار دادن همانند کنترل اصلی باشد

موفق باشید
نقل قول درون نقل قول از Andy است

Voldemort
پنج شنبه 20 شهریور 1382, 11:38 صبح
عزیزم عوض کردن شکل هر کنترلی که دارای Hwnd است با استفاده از توابع API مربوط به Region ها براحتی انجام پذیر است. در مورد آنها می توانید به MSDN مراجعه کنید. البته اگر خیلی عجله ندارید می توانید کمی صبر کنید تا مقاله ای را که در همین زمینه در حال ترجمه آن می باشم تمام شود (شاید تا هفته دیگر).

Voldemort
پنج شنبه 20 شهریور 1382, 11:39 صبح
عزیزم عوض کردن شکل هر کنترلی که دارای Hwnd است با استفاده از توابع API مربوط به Region ها براحتی انجام پذیر است. در مورد آنها می توانید به MSDN مراجعه کنید. البته اگر خیلی عجله ندارید می توانید کمی صبر کنید تا مقاله ای را که در همین زمینه در حال ترجمه آن می باشم تمام شود (شاید تا هفته دیگر).

Andy
شنبه 22 شهریور 1382, 10:16 صبح
سلام به تمامی دوستان
آقای Lord Voldemort عزیز با تشکر از جواب شما ، بیصبرانه و مشتاقانه منتظر آن مقاله ارزشمند شما هستم .درمورد عجله هم بایستی بگم که هم آره و هم نه چون من میخواستم اول شکل و شمایل برنامه رو تموم کنم بعدش به سایر قسمت ها برم ولی با این تفاسیر مثل اینکه فعلا باید از خیر اینکار بگذرم تا آن اثر بی بدیع شما به عرصه ظهور برسه .( وای خدا چقدر ادبی شد :lol: :lol: 8) 8) ) .
منتظر مقالتون هستم (راستی اگه آدرس یا خود ترجمه نشده این مقاله رو برام بفرستید ممنون میشم :oops: )
ممنون از کمک شما .

Amin_tus
جمعه 02 آبان 1382, 03:14 صبح
تغییر شکل یک کنترل به طریقهای گوناگون امکان پذیر است ... ولی من فکر نمیکنم که API بتواند شکل حرفه ای و بسیار مهیجی از یک کنترل را بسازد و چندان موثر باشد بیشتر این کنترل ها حالت دایره ندارند زیرا دایره حتی اگر توسط توابع توکار میکروسافت پدید آیند بسیار non Alised یا غیر نرم هستند پس فکر استفاده از چنین توابعی را از سر بیرون کنید ولی میتوانید شکل یک دکمه را به فرض در فتوشاپ طراحی کنید و سپس آن را به یک picture box منتقل نموده و سپس شروع به نوشتن یک اکتیو ایکس بکنید و کلا آن را به یک کنترل تبدیل کنید....

روش بسیار رایج در دنیا و اغلب برنامه های حرفه ای استفاده از skin crafter است که قادر به تعویض کلیه سبکهای کنترل هاست و صد در صد از هزاران مقاله و دانش در این ضمینه بهتر عمل میکند زیرا شرکت مدعی این برنامه را در مدت 5 سال توسعه داده است و قطعا ً شما از نظر دانش فنی به گرد آن هم نخواهید رسید.....

با تشکر فراوان

Voldemort
جمعه 02 آبان 1382, 18:26 عصر
دوست عزیز من نگفتم که استفاده از API ها بهترین راه است اما فقط به سوال این دوستمان بهتر توجه کنید ببینید ایشان هیچ طرح و یا شکل خاصی از کنترل مد نظرشان نبوده است و فقط مایل به تغییر شکل استاندارد کنترلها هستند که برای این کار یکی از راههای ساده استفاده از Region است که اتفاقا در خیلی جاها کاربرد دارد. خودتان می توانید این روش را با مشکلات روشی ابتدایی مثل استفاده از PictureBox مقایسه کنید. ضمنا یک مطلب دیگر اینکه برنامه نویسان ایرانی هم هیچ چیزی از برنامه نویسان کشورهای دیگر کم ندارند بجز تبلیغات. :|

Andy
شنبه 03 آبان 1382, 08:10 صبح
سلام به تمام دوستان
عزیز جان من نگفتم که میخوام با فلان شرکت مسابقه بدم یا از نظر فنی خودمو بالا تر از اون بدونم نه ..
ضمنا این رو باید بدونید که ما برنامه نویسهای ایرانی نه تنها چیزی کمتر از اونها نداریم بلکه شاید در برخی از موارد از اونها خلاقتر و مبتکر تریم
ضمنا انرا به خاطر بسپارید.
Impossible is Impossible

Voldemort
شنبه 03 آبان 1382, 09:51 صبح
َAndy عزیز من در مورد پست قبل روی صحبتم با Amin_Tus عزیز بود نه شما. البته اشکال از من بود باید ابتدا نقل قول می کردم.

Andy
یک شنبه 04 آبان 1382, 10:15 صبح
سلام
جناب لرد منم باید خدمت شما عرض کنم که مورد صحبت من جناب amin tus بود .من نسبت به شما ارادت خاصی دارم .

Amin_tus
پنج شنبه 08 آبان 1382, 02:04 صبح
سلام به تمام دوستان

در برخی از موارد از اونها خلاقتر و مبتکر تریم
ضمنا انرا به خاطر بسپارید.
Impossible is Impossible

سلام ... مثل اینکه توپت خیلی پر ..... من نگفتم که ما خلاق نیستیم و ....
من فقط گفتم فعلاً از نظر زمانی اون جلوتر از ماست... و ما باید همون مقدار زمان رو صرف کنیم.
در ضمن جمله شما رو وقتی ده سالم بود به خاطر سپردم ... ولی حیف که در عمل مشاهده نکردم... و اکنون به ضعف روحیه و التهاب مزمن دچار شدم...

لطفاً اگه امکان داره لیست اون خلاقیتها و ابتکارات البته به غیر از اون 2 سه تا ایرانی که تو یاهو کار میکنند رو برام بفرستی خوشحال میشم.... :wink:

S.Azish
پنج شنبه 08 آبان 1382, 12:39 عصر
دوستان اگر اشکال نداره این بحث رو تموم کنید. ممنون