PDA

View Full Version : راهنمائي براي فرم ساز

* joodi *
یک شنبه 02 اسفند 1388, 11:57 صبح
سلام

من مي خوام يك پرو‍‍ژه فرم ساز با asp.net بنويسم ، كسي ميتونه راهنمائي بكنه ؟؟
و يك توضيح درباره ي نقش sql server در اين پروژه بده؟؟؟

ممنون

Mostafa_Dindar
یک شنبه 02 اسفند 1388, 12:27 عصر
سلام .
اگر به طرز كار فرم سازها آشنا باشيد ميدونيد كه فرمها بر اساس Table هاي ديتابيس فرمها شكل ميگيرند .
ميتونيد خودتون از اول شروع به نوشتنش كنيد(Start from the scratch) به صورت كاملا سفارشي (سنگين و پرهزينه و نيازمند دانش بالا ) ولي من از پست شما اينطور برداشت ميكنم كه به كاري كه ميخواهيد اصلا اشراف نداريد .

راه حل ساده ( به نظر من ) استفاده از CodeSmith هست .

موفق باشيد

* joodi *
یک شنبه 02 اسفند 1388, 19:30 عصر
بابت راهنمائی که کردید ممنون
اطلاعات من درباره ی فرم ساز یا form builder فقط در این حد هست که بتونم کنترل ها رو
به صفحه اضافه کنم :خجالت: :گریه:متاسفانه تو اینترنت هیچ مطلبی درباره ی اینکه چطور باید این برنامه رو نوشت پیدا نکردم ممنون میشم توضیح بیشتری بدید که بدونم باید از کجا شروع کنم مخصوصا درباره ی Table هایی که اطلاعات رو ذخیره می کنن و چگونگی استفاده از این اطلاعات و ...

مجبورم که این پروژه رو بنویسم حتی خیلی کوچیک :ناراحت:

هر کدوم از دوستان که اطلاعات کمی هم به من بدند ممنون میشم.:لبخندساده:

Mostafa_Dindar
یک شنبه 02 اسفند 1388, 21:27 عصر
بابت راهنمائی که کردید ممنون
اطلاعات من درباره ی فرم ساز یا form builder فقط در این حد هست که بتونم کنترل ها رو
به صفحه اضافه کنم :خجالت: :گریه:متاسفانه تو اینترنت هیچ مطلبی درباره ی اینکه چطور باید این برنامه رو نوشت پیدا نکردم ممنون میشم توضیح بیشتری بدید که بدونم باید از کجا شروع کنم مخصوصا درباره ی Table هایی که اطلاعات رو ذخیره می کنن و چگونگی استفاده از این اطلاعات و ...

مجبورم که این پروژه رو بنویسم حتی خیلی کوچیک :ناراحت:

هر کدوم از دوستان که اطلاعات کمی هم به من بدند ممنون میشم.:لبخندساده:

ببينيد دوست من شما به وسعت و بزرگي كاري كه ميخواهيد بكنيد واقف نيستيد . وب فرم ها هم يك فايل متني هستند و با فرمت aspx . ميتونيد به ازاي هر جدول در ديتابيس چندين فرم ايجاد كنيد . در ساده ترين حالت ممكن به ازاي هر يك از اعمال اصلي نمايش و ويرايش و درج يك فرم ايجاد كنيد .

نحوه ايجاد فرم هم شبيه بقيه Code Generator ها هست . باز هم توصيه ميكنم در صورتي كه واقعا ميخواهيد اين كار را عملي كنيد با CodeSmith كارتون راحتت تره . براي شروع ميتونيد چند تا template از اون رو دانلود و مطالعه بفرمائيد .