PDA

View Full Version : سوال: مشکل با Caption در Alpha Skin

majid_ramak
یک شنبه 02 اسفند 1388, 15:09 عصر
با سلام،
من از کامپوننت Alpha skin استفاده میکنم اما مشکلی که هست اینه که موقعی Caption فرمم رو فارسی میکنم تبدیل با کلمات به هم ریخته میشه،
از Skin Provider هم استفاده کردم با این کار Caption فرم دریت میشه اما همون کلمات به هم ریخته باز وجود دارن حالا اگه Caption فرم رو فقط با یک Space پر کنم مشکل Caption حل میشه اما در TaskBar عنوان برنامم خالی میمونه، کسی میتونه در این مورد کمکی کنه؟
با تشکر.

hadisalahi2
جمعه 07 اسفند 1388, 19:03 عصر
این مدل کامپوننت ها با فارسی مشکل دارند به نظرم راه و روشی رو در این کامپوننت برای این مطلب پیش بینی نکردند

جواد ملاولی
جمعه 07 اسفند 1388, 19:56 عصر
با سلام،
من از کامپوننت Alpha skin استفاده میکنم اما مشکلی که هست اینه که موقعی Caption فرمم رو فارسی میکنم تبدیل با کلمات به هم ریخته میشه،
از Skin Provider هم استفاده کردم با این کار Caption فرم دریت میشه اما همون کلمات به هم ریخته باز وجود دارن حالا اگه Caption فرم رو فقط با یک Space پر کنم مشکل Caption حل میشه اما در TaskBar عنوان برنامم خالی میمونه، کسی میتونه در این مورد کمکی کنه؟
با تشکر.
سلام.
دوست عزیز من از این کامپوننت زیاد استفاده کردم و هیچ وقت به این مشکل یا مشکل دیگه ای برنخوردم. دلیل این مشکل شما یه چیز دیگه غیر از خود کامپوننت است که باید پیداش کنید.

ضمناً از کدوم نسخه اش استفاده می کنید؟

jifert
شنبه 08 اسفند 1388, 02:08 صبح
من هم با کامپوننت suiskin همین مشکل رو دارم؟

majid_ramak
شنبه 08 اسفند 1388, 09:56 صبح
ضمناً از کدوم نسخه اش استفاده می کنید؟
من از نسخه ۶.۵۵ استفاده میکنم .

دوستان من به Support سایت AlphaSkins ایمیل زدم اونها این جواب رو به من دادن.
اونا نوشتن که اگه از TntCotrol یا CodeGear2009/2010 استفاده میکنی این مشکل رو نخواهی داشت.
اما من نمیدونم TntCotrol چیه و چیکار میکنه (از دلفی ۲۰۰۷) استفاده میکنم.
متن نامشون اینه:

This problem will not be existing if used TntControls for work with unicode or when
CodeGear2009/2010 is used.
If you are working without unicode support then problem will be existing in
AlphaControls full edition too (this problem is in researching now, and may be
solved soon, I hope).

alidehban
دوشنبه 10 اسفند 1388, 01:39 صبح
با سلام،
با تشکر.

سلام...
منم زیاد آلفا استفاده کردم تا حالا این مشکلاتو نداشته....ولی اگر مشکلت مثل عکس 1 ضمیمه ست احتمالا تنظیمات regional رو فراموش کردی و فقط کافیه داخل پنجره ش سربرگ advansed مقداری که تو عکس ضمیمه 2 مشخصه farsi انتخاب کنی که البته اون لحظه به سی دی ویندوزی که رو سیستمت نصب کردی هم برای خوندن چنتا فایل نیاز داری...
بعد از restart مشکل باید حل شده باشه...موفق باشی

majid_ramak
دوشنبه 10 اسفند 1388, 12:34 عصر
سلام...
منم زیاد آلفا استفاده کردم تا حالا این مشکلاتو نداشته....ولی اگر مشکلت مثل عکس 1 ضمیمه ست احتمالا تنظیمات regional رو فراموش کردی و فقط کافیه داخل پنجره ش سربرگ advansed مقداری که تو عکس ضمیمه 2 مشخصه farsi انتخاب کنی که البته اون لحظه به سی دی ویندوزی که رو سیستمت نصب کردی هم برای خوندن چنتا فایل نیاز داری...
دوست عزیز این کار رو کردم اما هنوز مشکل حل نشده.
دوما مشکل من مثل عکس 1 نیست تو Property فرم درست نمایش میده اما تو RunTime به هم ریختست.

MOJTABAATEFEH
دوشنبه 21 تیر 1389, 12:46 عصر
سلام...

دوست عزیز شما نوشتین که با آلفا زیاد کار کردین لطفا طریقه گذاشتن کامپوننت های دیگه مثلا یه sButton یا sRadiobutton را روی sFramebar بفرمایید

با تشکر

bootshow
دوشنبه 21 تیر 1389, 18:20 عصر
من با Alpha ورژن جدید و delphi2010 و تنظیمات صحیح فارسی در ویندوز xp همین مشکلو دارم
قبلا از v6.23 اون استفاده میکردم باهاش مشکلی نداشتم.

arsisman2006
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 11:43 صبح
من قبلا از نسخه 4.82 استفاده ميكردم مشكلي نداشتم ولي با نسخه 6.44 همين مشكلو دارم.
درضمن من TNTComponent هم نصب كردم ولي مشكل حل نشد
(البته چون سورس دارم ؛ وقتي كنترل كردم ديدم وابستگي هست - alpha بعضي از Object براساس tnt تعريف كرده)