PDA

View Full Version : ایجاد منو

ali_mnkt
یک شنبه 02 اسفند 1388, 15:53 عصر
با سلام

من می خوام از منوی خود vs برای ساخت منوی داینامیک استفاده کنم . توی سایت جستجو

کردم فهمیدم که datasource منو باید به یک فایل xml اشاره کنه و از اون اطلاعات رو بگیره

من اصلا با xml کار نکردم اگه لطف کنید راهنمایی کنید که چطوری می تونم اطلاعات رو از

دیتابیس در یک xml بریزم و سپس چطوری می تونم از طریق اون منو رو بسازم ممنون می شم.

البته من نیاز دارم که منو زیر منو هم داشته باشه

atilia
یک شنبه 02 اسفند 1388, 16:02 عصر
با سلام

من می خوام از منوی خود vs برای ساخت منوی داینامیک استفاده کنم . توی سایت جستجو

کردم فهمیدم که datasource منو باید به یک فایل xml اشاره کنه و از اون اطلاعات رو بگیره

من اصلا با xml کار نکردم اگه لطف کنید راهنمایی کنید که چطوری می تونم اطلاعات رو از

دیتابیس در یک xml بریزم و سپس چطوری می تونم از طریق اون منو رو بسازم ممنون می شم.

البته من نیاز دارم که منو زیر منو هم داشته باشه

salam
shoma bayad ye sitemap toprojetoon ezafe konid
esmesho bezar web.Sitemap

dakhele oon sitemapnod mibini ke yeseri attribut dare Url ke masire page ro behesh midi yadet bashe nabayad tekrari bashe ( Description) vase tozihate (title) onvanike to menu namayesh dade mishe.

bad miri to page ke mikhay az menu estefade koni yedone SiteMapDataSource mindazi
behesh ID midi va runat=server va startupnode=false bad to menu ye attribut hast be esme DataSourceID ke ino barabare ba ID SitemapDatasource mizari badesh hamechi ok

atilia
یک شنبه 02 اسفند 1388, 16:14 عصر
salam
shoma bayad ye sitemap toprojetoon ezafe konid
esmesho bezar web.Sitemap

dakhele oon sitemapnod mibini ke yeseri attribut dare Url ke masire page ro behesh midi yadet bashe nabayad tekrari bashe ( Description) vase tozihate (title) onvanike to menu namayesh dade mishe.

bad miri to page ke mikhay az menu estefade koni yedone SiteMapDataSource mindazi
behesh ID midi va runat=server va startupnode=false bad to menu ye attribut hast be esme DataSourceID ke ino barabare ba ID SitemapDatasource mizari badesh hamechi ok

ino begir kolli bedard mikhore

naeeme
یک شنبه 02 اسفند 1388, 18:21 عصر
یه جستجو درباره XmlDataSource و منو انجام بده!! کار شاقی نیست!!
شما یه فایل xml می سازید( این رو فکر کنم بلد باشی) بعد باید یک فایل XSLT بسازی که این فایل در واقع یک مفسر برای فایل xml هست. بعد یه دونه XmlDataSource می ندازی توی صفحه و فایل xml و مفسرش رو بهش معرفی می کنی و منو رو به این XmlDataSource بایند می کنی! به همین راحتی!!!

اما برای اینکه بتونی فایل xslt رو بسازی باید به جستجوی کوچولو توی msdn انجام بدی که مراحل کار رو برات توضیح بده!