PDA

View Full Version : سوال: بستن برنامه به طور کامل از Taskbar

hoseein_lover
یک شنبه 02 اسفند 1388, 22:00 عصر
سلام دوستان
من تو پروژم به یه مشکل برخورد کردم
وقتی برنامه EXE رو اجرا میکنم هیچ گونه آیکنی تو Taskbar ویندوزم نمیاد و وقتی ضربدر فرم رو میزنم یا مثلابه یه کامنت کد end رو میدم فرمم بسته میشه اما برنامم هنوز در حال اجرا هست و به طور کامل بسته نمیشه :اشتباه:
بیاد چی کار کنم؟:چشمک:

hoseein_lover
یک شنبه 02 اسفند 1388, 22:34 عصر
کسی از دوستان پیشنهادی نداره:اشتباه:

javadt
یک شنبه 02 اسفند 1388, 22:42 عصر
احتمالا شما در برنامتون بعضی از فرم ها رو hide کردید که باید اون ها رو unload کنید تا برنامتون کامل بسته بشه

hoseein_lover
یک شنبه 02 اسفند 1388, 22:50 عصر
درسته:تشویق:

بس اگه بجای hide اونا رو unload کنم برنامه کامی بسته میشه دیگه؟:چشمک:

بعد من چطور میتونم واسه برنامم تو taskbar یه آیکن بزارم که برنامه در حال اجراست و بعد از بستن برنامه هم از بین بره؟؟

مثل تمامی برنامه ها که وقتی در حال اجرا هستن یه آیکن به همراه اسم برنامه تو taskbar ایجاد میشه؟؟:متفکر:

lordarma
یک شنبه 02 اسفند 1388, 23:06 عصر
درسته:تشویق:

بس اگه بجای hide اونا رو unload کنم برنامه کامی بسته میشه دیگه؟:چشمک:

بعد من چطور میتونم واسه برنامم تو taskbar یه آیکن بزارم که برنامه در حال اجراست و بعد از بستن برنامه هم از بین بره؟؟

مثل تمامی برنامه ها که وقتی در حال اجرا هستن یه آیکن به همراه اسم برنامه تو taskbar ایجاد میشه؟؟:متفکر:

باید حالت Show in Taskbar فرم را True کنید.:چشمک:

hoseein_lover
یک شنبه 02 اسفند 1388, 23:17 عصر
احتمالا شما در برنامتون بعضی از فرم ها رو hide کردید که باید اون ها رو unload کنید تا برنامتون کامل بسته بشه

بعد من با کد نویسی چطور باید یه فرم رو unload کنم؟
در حلقه if دستور دادم اگه این اتفاق افتاد این فرم hide بشه حالا اگه بخوام به جا hide اون رو unload کنم با کد دستورش چیه ی:ناراحت:

hoseein_lover
یک شنبه 02 اسفند 1388, 23:20 عصر
ممنونم lordarma (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=132754) عزیز از کمکت:قلب:

lordarma
یک شنبه 02 اسفند 1388, 23:27 عصر
بعد من با کد نویسی چطور باید یه فرم رو unload کنم؟
در حلقه if دستور دادم اگه این اتفاق افتاد این فرم hide بشه حالا اگه بخوام به جا hide اون رو unload کنم با کد دستورش چیه ی:ناراحت:

برای Unload کردن فرم در حال اجرا از کد زیر استفاده کنید.

Unload Me

همچنین به جای Me می توانید نام هر فرم دیگری را هم بنویسید.

پی نوشت: Me در ویژوال بیسیک شبیه This در زبان های C می باشد و چیزی را که در حال اجرا می باشد را به ما برمی گرداند و در اینجا برای فرم پیشفرض استفاده شده است.