PDA

View Full Version : مبتدی: كومبويي كه كاربر نتواند آيتم اضافه كند

csharpprogramer88
دوشنبه 03 اسفند 1388, 00:06 صبح
سلام
من در فرم insert ، با دستور سلكت ، اطلاعات يك فيلد را در كومبويي مي ريزم و به كاربر اجازه مي دهم تا يكي از مواردي كه در كومبو وجود دارد را براي insert انتخاب كند و سپس با دستور insert در ديتابيس درج مي كنم اما مي خواهم كاربر فقط از ليست كومبو يك گزينه را انتخاب كند نه اينكه در كومبو متن جديد تايپ كند سپس درج كند يعني Read only شود چيكار بايد بكنم .

MehdiLiver
دوشنبه 03 اسفند 1388, 00:18 صبح
سلام
من در فرم insert ، با دستور سلكت ، اطلاعات يك فيلد را در كومبويي مي ريزم و به كاربر اجازه مي دهم تا يكي از مواردي كه در كومبو وجود دارد را براي insert انتخاب كند و سپس با دستور insert در ديتابيس درج مي كنم اما مي خواهم كاربر فقط از ليست كومبو يك گزينه را انتخاب كند نه اينكه در كومبو متن جديد تايپ كند سپس درج كند يعني Read only شود چيكار بايد بكنم .
آیتم ها تو تو خصوصیت Item آیتم ComboBox وارد کن و از حالتی که به دیتا بیست متصل در بیار ، اطلاعاتش رو هم داخل یک چیز دیگه ای بریز مثل یک تکتس باکس اون رو جای Combo ذخیره کن
البته شاید روش های ساده تری هم وجود داشته باشه !!!

SMRAH1
دوشنبه 03 اسفند 1388, 00:38 صبح
سلام
ComboBox خصوصیتی دارد به نام DropDownStyle که باید آن را بر روی DropDownList تنظیم کنی.
موفق باشید

csharpprogramer88
سه شنبه 04 اسفند 1388, 09:12 صبح
سلام
ComboBox خصوصیتی دارد به نام DropDownStyle که باید آن را بر روی DropDownList تنظیم کنی.
موفق باشید

دوست من كاري را كه گفتيد انجام دادم ، تو كومبوهايي كه از ديتابيس مي خونم و به كومبو بايند مي كنم مشكلي ندارم ولي تو كومبوهايي كه خودم items دستي وارد مي كنم مشكل داره و آيتم انتخابي insert نمي شه براي جستجو با اين آيتم ها هم مشكل دارم حالا چيكار كنم

Yasersadegh
سه شنبه 04 اسفند 1388, 09:23 صبح
سلام خدمت همه دوستان
دوست عزيز منم همين مشكلو داشتم كه در رويداد keypress كامبوباكس خط زير رو نوشتم مشكلم حل شد!!

e.Handled = true;

اميدوارم با اين كد مشكل شما هم حل بشه!!:متفکر:
موفق باشيد:چشمک:

csharpprogramer88
سه شنبه 04 اسفند 1388, 11:46 صبح
دوست من حل نشد يه پيشنهاد ديگه بده

Yasersadegh
سه شنبه 04 اسفند 1388, 12:08 عصر
دوست من حل نشد يه پيشنهاد ديگه بده
دوست عزيز كدي كه گذاشتم اگه در رويداد ذكر شده قرار بديد اجازه فشردن هيچ كليدي رو به كاربر نمي ده!! تست كردم جواب داد!! الان مشكل چيه!!؟ ميشه يه بار ديگه بفرماييد!!؟:اشتباه: