PDA

View Full Version : سوال: سوال در مورد ایجاد لاگین

reza_first1
دوشنبه 03 اسفند 1388, 00:18 صبح
سلام دوستان سوال در مورد لاگین داشتم من پروژه ام پایان دوره ام یک سایت انتخاب پروزه است که 2 قسمت دانشجو و اساتید داره ومی خوام برای ورود به قسمت اساتید و دانشجو کد کاربری و پسورد بخواد بعد کاربر بتونه به قسمت مورد نظر بره . می خواستم بدونم باید یک جدول جدا برای یوزر و پسورد در بانک اطلاعاتیم درست کنم یا داخل جداول اساتید ودانشجو 2 تا فیلد یوزر پسورد اضافه کنم.و اینکه برای لاگین قسمت مدیریت باید چکار کنم اگر قراره یک جدول جدید یوزر پسورد داشته باشم . یوزر پسورد مدیر هم باید داخل این جدول تعریف کنم یا نه باید جدا ؟ لطفا اگه می دونید راهنمایی کنید

* joodi *
دوشنبه 03 اسفند 1388, 09:43 صبح
سلام

میتونید 2 تا جدول جدا برای مدیر و دانشجو در نظر بگیرید که در هر دو جدول 2 فیلد برای نام کاربری و پسورد تعریف شده باشد .
اگر یک لاگین مشترک برای مدیر و دانشجو دارید این روش را پیشنهاد می کنم:
یک stored procedure ساده مشکل رو حل می کنه که اول چک کنه اگر نام کاربری و پسورد در جدول مدیر بود یک مقدار و اگر مربوط به یک دانشجو بود مقدار دیگری را ارسال کند .
سپس در کد برنامه بر اساس مقدار بازگشتی از stored procedure ، کاربر (مدیر یا دانشجو) را به صفحه مورد نظر هدایت کنید.

و اگر لاگین مشترک نیست که ساده تر میشه ، برای هر لاگین یک stored procedure جدا بنویسید.

موفق باشید