PDA

View Full Version : سوال: مشکل با fileupload خالی؟

s_d_65
دوشنبه 03 اسفند 1388, 13:08 عصر
سلام
من توی صفحم 7تا fileupload دارم.و sqldatasourc یه دونه.
میخام اگه عکسی وارد شد که تو جدول insert بشه و اگه عکسی وارد نشد بقیه اطلاعات insert بشه ولی error میده. تروخدا راهنمایی کنید:گریه:

SAMARE
دوشنبه 03 اسفند 1388, 13:23 عصر
سلام
من توی صفحم 7تا fileupload دارم.و sqldatasourc یه دونه.
میخام اگه عکسی وارد شد که تو جدول insert بشه و اگه عکسی وارد نشد بقیه اطلاعات insert بشه ولی error میده. تروخدا راهنمایی کنید:گریه:
دوست عزيز خوب قبل از درج در جدول چك كنيد ببينيد فايلي در فايل آپلود وجود داره يا نه
بصورت زير :

If FileUpload1.PostedFile IsNotNothingAndAlso FileUpload1.PostedFile.FileName <> ""Then

first query'

else

second query'

فكر كنم نياز به نوشتن دو query داريد يكي براي زماني كه فايلي آپلود شده باشه و ديگري براي زمانيست كه فايلي وجود نداره !!!

ironman
دوشنبه 03 اسفند 1388, 14:18 عصر
فکر کنم با شرط ساده if حل بشه ..... که اگه یکی از فایل آپلود ها خالی بود عملیات انجام نشه و پیام مناسب نمایش داده بشه

s_d_65
دوشنبه 03 اسفند 1388, 15:23 عصر
دوست عزيز خوب قبل از درج در جدول چك كنيد ببينيد فايلي در فايل آپلود وجود داره يا نه
بصورت زير :

If FileUpload1.PostedFile IsNotNothingAndAlso FileUpload1.PostedFile.FileName <> ""Then

first query'

else

second query'

فكر كنم نياز به نوشتن دو query داريد يكي براي زماني كه فايلي آپلود شده باشه و ديگري براي زمانيست كه فايلي وجود نداره !!!
بله شما درست میگید ولی من 7تا fileupload دارم گیج شدم
باید واسه 7 تاش شرط if رو بزارم خیلی زیاد میشه که؟
راه دیگه ای نداره؟

ironman
دوشنبه 03 اسفند 1388, 18:24 عصر
خوب شما 7 تا فایل آپلود دارین.....
اگه میخواین پر بودن همه رو چک کنید باید 7 تا هم if داشته باشین و یا داخل یک شرط if هر 7 تا رو چک کنید...
و یا میتونید 7 تا button جداگانه برا هر کدوم قرار بدید!!!!!