PDA

View Full Version : سوال: فايلهاي drv چه نوع فايل هايي هستند؟

BORHAN TEC
دوشنبه 03 اسفند 1388, 18:54 عصر
فايلهاي drv چه نوع فايل هايي هستند؟
آيا با دلفي ميتوان چنين فايلهايي را ساخت؟

با تشكر....

Felony
دوشنبه 03 اسفند 1388, 19:54 عصر
فایلها Device driver هستند .

BORHAN TEC
سه شنبه 04 اسفند 1388, 09:35 صبح
بعضي از آنتي ويروس ها هم از چنين فايل هايي استفاده مي كنند. ميشه بيشتر توضيح بدين؟

Felony
سه شنبه 04 اسفند 1388, 09:55 صبح
این یک توضیح مختصر و مفید ، یادم نیست از کدوم سایت گرفته بودم :

A device driver is a program that controls a particular type of device that is attached to your computer. There are device drivers for printers, displays, CD-ROM readers, diskette drives, and so on. When you buy an operating system, many device drivers are built into the product. However, if you later buy a new type of device that the operating system didn't anticipate, you'll have to install the new device driver. A device driver essentially converts the more general input/output instructions of the operating system to messages that the device type can understand.

Some Windows programs are virtual device drivers. These programs interface with the Windows Virtual Machine Manager. There is a virtual device driver for each main hardware device in the system, including the hard disk drive controller, keyboard, and serial and parallel ports. They're used to maintain the status of a hardware device that has changeable settings. Virtual device drivers handle software interrupts from the system rather than hardware interrupts.

Mahmood_M
سه شنبه 04 اسفند 1388, 10:44 صبح
بعضي از آنتي ويروس ها هم از چنين فايل هايي استفاده مي كنند. ميشه بيشتر توضيح بدين؟
علاوه بر توضیحی که جناب SilverSoft قرار دادن :
معمولا زمانی از یک Virtual Device Driver استفاده میشه که بخواید مثلا یک سخت افزار رو در ویندوز شبیه سازی کنید یا یک Port رو ، مثلا چیزی مثل Virtual CD-ROM یا ...
نوشتن یک Device Driver کار ساده ای نیست ( اگر مثلا کار با API ویندوز رو ساده فرض کنیم ! ) ، برای استفاده از اون باید از Windows Driver Development Kit (http://www.msdn.com/) ( که به DDK یا WDK هم معروفه ) کمک بگیرید که البته رایگان نیست (http://support.microsoft.com/kb/65673) ولی شاید بتونید توی بازار پیداش کنید ...
بهتره هدفتون رو بگید شاید راه حل بهتر و کوتاه تری براش پیدا شد ...

موفق باشید ...

BORHAN TEC
سه شنبه 04 اسفند 1388, 14:10 عصر
بهتره هدفتون رو بگید شاید راه حل بهتر و کوتاه تری براش پیدا شد ...
من قصد ساختن يك سرويس را دارم كه در هنگام بوت شدن سيستم به كار بيفتد و بتوان يك سري اطلاعات را از وضعيت سيستم در هنگام بوت شدن بدست بياورد. به عنوان مثال ابتدا كدام سخت افزار شناخته مي شود و كلاً يك سري از اين اطلاعات...!!!

Felony
سه شنبه 04 اسفند 1388, 15:37 عصر
با دلفی میخواین Device Driver بنویسید ؟
نه اینکه کلا نشه ولی فکر میکنم نیاز به Header ها C داره و فکر نمیکنم بتونید از پسش بر بیاید .

BORHAN TEC
چهارشنبه 05 اسفند 1388, 20:37 عصر
نه اینکه کلا نشه ولی فکر میکنم نیاز به Header ها C داره و فکر نمیکنم بتونید از پسش بر بیاید .

يعني تو دلفي نميشه از هدر فايلهاي C استفاده كرد؟
آيا روشي براي اين كار وجود نداره؟

Felony
چهارشنبه 05 اسفند 1388, 20:49 عصر
چرا میشه ، یه نگاهی به Wincap بندازید ، یک Device Driver هست که با دلفی نوشته شده ، ولی نوشتن همچین چیزی خیلی سنگین هست و باید اطلاعات جامعی داشته باشید .

BORHAN TEC
پنج شنبه 06 اسفند 1388, 15:44 عصر
البته يه چيز ديگه: تا اونجا كه من اطلاع دارم ميشه از فايلهاي obj كه در c,C++‎ وجود دارد در دلفي استفاده كرد. اين فايلها دقيقاً معادل فايلهاي dcu در دلفي هستند!!!

البته منظورم C++ Builder هست چون دلفي و C++ Builder هردو از يك كد پايه مشترك استفاده مي كنند

منبع : sams teach yourself borland delphi 4.0 in 21 days (update for version 5)