PDA

View Full Version : چطوری بانک اکسس رمز دار بسازم؟

روح اله معینی زاده
شنبه 15 شهریور 1382, 11:19 صبح
:oops: با سلام خدمت همه دوستان

سوال من اینه که چطوری میشه یک بانک اکسس رمزدار ساخت که اگه کسی هم خواست اونو با اکسس یا ویزدیتا خود ویژوال بیسیک بازش کنه، ازش رمز بخواد.

این نکته رو در نظر بگیرید که من نمی خوام این کار رو وابسته به نرم افزار اکسس کنم. اگه با کد نویسی میشه بگید، اگر هم با ویزدیتا خود وی بی میشه که منو راهنمایی کنید.

یکی از دوستان تو همین سایت نحوه باز کردنشو گفته و برای ایجاد رمز از اکسس گفته بود استفاده کنید. خوب برای باز کردن اون، دستش درد نکنه ولی برای ایجاد بانک رمز دار چی، آیا راهی داره.

منتظر نظرات هستم.

با احترام- خدانگهدار.

linux
شنبه 15 شهریور 1382, 14:05 عصر
سلام!
خوبی؟
خوشی؟
از خود اکسس
فرض کن یه دیتا بیس به اسم linux ساختی
وارد دیتا بیس شو
برو منوی tool برو security
بازش کن
set database password
پسورد بده
بعدش هم تموم!
دفعه بعد که می‌خوای وارد دیتا بیس بشی اول ازت پسورد می‌پرسه!
در ضمن زیاد به این پسورد اعتماد نکن چون می شه درآوردش.

وقتی هم خواستی با ویبی و ado دسترسی داشته باشی به دیتا بیس
توی تنظیمات یه datalink properties
باز میشه
تو قسمت all برو
روی Jet OLEDB:Database Password
کلیک کن
value را بذار پسوردی که تعریف کردی
چییی داداااش!
جونن دادااش!
یه خورده هلپ بخون!

Abbas Arizi
شنبه 15 شهریور 1382, 15:33 عصر
اگر بخواهید خودتون از طریق برنامه نویسی روی دیتابیس Password بذارید از طریق DAO به راحتی انجام پذیره. شما DB رو از طریق DAO بصورت Exclusively باز کنید و از متد NewPasswordدر شیی Database استفاده کنید.

BehnamPro
شنبه 15 شهریور 1382, 20:10 عصر
ببخشید وسط حرف میپرم! با کنترل Data هم میشه از طریق کد نویسی رمز گذاشت؟

روح اله معینی زاده
دوشنبه 17 شهریور 1382, 09:05 صبح
:oops: با سلام خدمت دوستان گرامی

لینوکس جون چرا ناراحت می شی. شاعر گفته هر چه دانایی پرسا باش نگفته که هر چه دانایی برو هلپ بخون.

با این حال رفتم و خوندم و از طریق DAO بانکی ساخته و براش رمز گذاشتم. از شانسی که دارم نتونستم با ویزدیتا بازش کنم. به محض ورود خطا داد. برای همین به کارای خفن دست زدم و با کنترل TreeView خودم برنامه نوشتم که متا دیتای بانک رو نشون بده (به قول بچه ها ساختار بانک).

و اما ادامه سوال.

منظور از WorkSpace چیست و آیا با این میشه نام کاربر Admin رو که روی بانک های اکسس هست عوض کرد؟ به طور دقیق منظورش از تابع Create User رو نفهمیدم. این رو هم بگم که نوع مراجعه ای که من در پروژه ام استفاده کردم Microsoft DAO 3.6 Object Library می باشد.

باز هم متشکرم

با احترام - خدانگهدار. :oops: