PDA

View Full Version : سوال: نمایش رکورد مورد نظر در TextBox با کلیک روی سطر DataGerid

HOSSEINGHOLI
دوشنبه 03 اسفند 1388, 21:25 عصر
من برای نمایش اطلاعات در فرم از DataGrid و TextBox استفاده میکنم و با استفاده از Dataset اطلاعات را نمایش میدم
اگر بخوام با کلیک روی هر سطر (رکورد) در DataGrid رکورد مربوطه در TextBox هم نمایش داده بشه باید چیکار کنم؟
بهینه ترین راه چیه؟

slashslash2009
دوشنبه 03 اسفند 1388, 21:38 عصر
textBox1.Text = dataGridView1.CurrentRow.Cells[1].Value.ToString();
در رویداد cellclick مریوط به گرید ویو

HOSSEINGHOLI
دوشنبه 03 اسفند 1388, 22:05 عصر
بهترین روش اینه؟
روش دیگری نیست؟

HOSSEINGHOLI
دوشنبه 03 اسفند 1388, 22:12 عصر
البته منظورم کلیک روی کل سطر است نه ستون
این کد برای ستون هستش

slashslash2009
دوشنبه 03 اسفند 1388, 22:20 عصر
این کد برای سطر هستش بعد از انتخاب سطر در کدی که گذاشتم ستون یک [1]cellsرو در تکست باکس نشون میده شما میتونید هر ستونی رو که دوست دارید در تکست باکس بزارید میتونید به جای عدد یک نام ستون یا فیلدتون به جاش قرار بدین ["نام فیلد"]. بهترین روش همینه چون مستقیم کار میکنه و یک سطر هم کد بیشتر نداره

sara.f
دوشنبه 03 اسفند 1388, 23:00 عصر
من برای نمایش اطلاعات در فرم از DataGrid و TextBox استفاده میکنم و با استفاده از Dataset اطلاعات را نمایش میدم
اگر بخوام با کلیک روی هر سطر (رکورد) در DataGrid رکورد مربوطه در TextBox هم نمایش داده بشه باید چیکار کنم؟
بهینه ترین راه چیه؟

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=178156

water_lily_2012
سه شنبه 04 اسفند 1388, 09:17 صبح
سلام
منظوره شما چیه؟
یعنی به تعداد ستون های خود TextBox دارید و می خواهید با کلیک روی یک سطر مقادیر همون سطر را هم داخل TextBox نشون بده؟
اگر به همین صورته به چه کاری می یاد شما که اطلاعات را دارید با grid نشون می دید

mgsimorg
پنج شنبه 30 دی 1389, 11:55 صبح
سلام دوست عزیز یه مثال براتون میزارم.
CurrencyManager currencymaneger = (CurrencyManager)this.BindingContext[dgv_PhoneBook.DataSource];
txt_Code.DataBindings.Add("text", dgv_PhoneBook.DataSource, "ID");

باید از خاصیت DataBindings کنترل ها استفاده کنی