PDA

View Full Version : سوال: راهنمایی در مورد ساخت وبلاگ

foadabd
سه شنبه 04 اسفند 1388, 18:03 عصر
سلام به همه ی اساتید

من یه سیستم وبلاگ می خواستم درست کنم که ادمین بنا به درخواست یه وبلاگ رست کنه تقریبا مثل blogfaو ... به صورتmydomain.com/xBlog که برای این کار یه وبلاگ تو یه فولدر درست کردم که هر بار ازش یه کپی می گیرم و با تغییر اسم فولدر وبلاگ جدید درست می شه که همه این فولدر ها هم از یه دیتابیس استفاده می کنن با idb یونیک میشن حالا مشکل اینه که:
1. چه جوری اون ای دی رو به اون فولدر وصل کنم که موقع لود با اون ای دی از دیتا بیس محتوایی وبلاگ درستو بیاره؟؟مثلا با ضمیمه کردن یه فایل txt یا xml!!!البته مشکل اینا هم ادرس خوندنشونه!!
2. ایا پرمیشن فولدر اصلی در موقع کپی هم انتقال میده به فولدر جدید یا هر کدوم رو جدا جدا باید پرمیشن بدیم(read ya write) من با پلسک این کارو می کنم کدی خاص یا تو وب کانفیگ باید کاری کرد؟

لطفا راهنمایی؟؟؟
ممنون پیشاپیش

foadabd
چهارشنبه 05 اسفند 1388, 11:14 صبح
مشکل یک رو حل کردم ولی بازم یه نظر بدید شاید یه راه حل جدید بیابیم!!
ولی سوال دوم همچنان باقیست
یعنی کسی نیست جواب بده؟؟؟

m_kalantar.cs
چهارشنبه 05 اسفند 1388, 17:05 عصر
به لینک زیر مراجعه کنید یک starter kit ارائه شده توسط ماکروسافت هست برای طراحی وبلاگ به درد میخوره
http://www.asp.net/downloads/starter-kits/blog-engine/

m_kalantar.cs
چهارشنبه 05 اسفند 1388, 17:10 عصر
در این چنین مواقعی نباید ریسک کنید . دوباره permision ها را اعطا کنید.چون به ریسکش نمی ارزه
ببینید سایتی که لینکشو گذاشتم این کارهایی را که گفتید به چه روش هایی پیاده سازی کرده اند.
نمونه سایت های وبلاگ هم در این تالار بگردید پیدا میشه
موفق باشد

foadabd
چهارشنبه 05 اسفند 1388, 18:54 عصر
تشکر از اینکه جواب دادید
این لینکو دیدم ولی به توضیحی که دادم یا زیاد دقت نکردید یا من بد گفتم
در مورد پرمیشن هم نمیشه که ادمین سایت تا یه وبلاگ درست می کنه من آن بشم برم پرمیشنشو درست کنم؟؟!!
کسی تا به حال به این مشک بر نخورده!
یا شاید من یه جور دیگم؟؟

foadabd
جمعه 07 اسفند 1388, 19:14 عصر
کسی نیست در مورد پرمیشن فولدر هام بم کمک کنه
مثلا کدی بده که داینامیک پرمیشن بدم
یا اینکه از یه فولدر که پرمیشن داره کپی بگیرم پرمیشن هام هم کپی بشه (به ارث ببره؟)
ممنون.

foadabd
سه شنبه 11 اسفند 1388, 00:07 صبح
ممنون از دوستان
حداقل یه چیزی بگید بدونم باید چی کار کنم؟:ناراحت:

raziee
سه شنبه 11 اسفند 1388, 10:28 صبح
سیستمی رو که شما پیاده کردید غلط هست.
اگه وبلاگ های شما شد 10000 تا شمابه همین تعداد فولدر میسازید؟
اونوقت اگه بعدا خواستید هاستتون رو ارتقاع بدید چی کار میکنید؟ کل این فولدر ها رو ....

دوست من شما میبایست از دوباره نویسی آدرس (URL ReWrting) استفاده میکردید.
قبلا در سایت در مورد این موضوع بحث شده.
من فکر میکنم که اگه شما چند روزی وقت بزارین و وبسایتتون رو تغییر بدید بهتر باشه.

chaalesh
چهارشنبه 12 اسفند 1388, 00:41 صبح
سیستمی رو که شما پیاده کردید غلط هست.
اگه وبلاگ های شما شد 10000 تا شمابه همین تعداد فولدر میسازید؟
اونوقت اگه بعدا خواستید هاستتون رو ارتقاع بدید چی کار میکنید؟ کل این فولدر ها رو ....

دوست عزیز من سوالی دارم
برای سیستم های مشابه وبلاگ، من به این نتیجه رسیدم برای کاهش فشار بر روی cpu برای گرفتن اطلاعات از CPU بهتره که بی خیال rewritte شده و عملا یک فولدر درست کنیم البته با rewritte اونو بصورت ساب دومین نشون بدیم نظر شما در این باره چیه ؟
حالتی را در نظر بگیرید که بازدید سایت بالا باشد

foadabd
چهارشنبه 12 اسفند 1388, 11:30 صبح
ممنون که بلاخره یه جواب دستم رسید
میشه پیشنهادی که دارید رو بیشتر توضیح بدید یا لینک بحث ها رو برام لطف کنید بزارید من گشتم ولی چیزی یافت نکردم
البته من این کار به صورت یه ساب سیستم کوچک از کل سیستمم و شاید در مجموع کل وبلاگام به 10 نفر هم نرسه ولی حق با شماست چون کاری اصولی نیست ولی سولوشنی از این بهتر نه یافتم و نه به ذهنم رسید.
لطف کنید بیشتر توضیح بدید؟
حالا چون داره ددلاینم تموم میشه میشه در مورد همین پرمیشنه فولدر های جدیدکه ساخته میشه هم یه راهنمایی کنید!

raziee
چهارشنبه 12 اسفند 1388, 20:35 عصر
دوست عزیز من سوالی دارم
برای سیستم های مشابه وبلاگ، من به این نتیجه رسیدم برای کاهش فشار بر روی cpu برای گرفتن اطلاعات از CPU بهتره که بی خیال rewritte شده و عملا یک فولدر درست کنیم البته با rewritte اونو بصورت ساب دومین نشون بدیم نظر شما در این باره چیه ؟
حالتی را در نظر بگیرید که بازدید سایت بالا باشد
خودتون هم که در انتها از urlrewrting استفاده میکنید.
در ضمن میشه توضیح بدین که urlrewrting چه پردازش سنگینی رو به سرور داره؟؟؟؟
که حاضر هستید برای برداشتن او ببیاد خودتون رو به دردسر بندازید و ....

raziee
چهارشنبه 12 اسفند 1388, 20:42 عصر
میشه پیشنهادی که دارید رو بیشتر توضیح بدید یا لینک بحث ها رو برام لطف کنید بزارید من گشتم ولی چیزی یافت نکردم
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=857777
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=177479

foadabd
پنج شنبه 13 اسفند 1388, 22:14 عصر
ممنون باید این لینک هایی که گفتیدو مطالعه کنم اگه سوالی داشتم بازم می پرسم:خجالت:
ولی هنوز سوال پرمیشنای فولدر هام هنوز باقی ست.