PDA

View Full Version : گفتگو: انتخاب روش نمایش فرم ها و نویگیشن در برنامه کتابخانه

saghari
سه شنبه 04 اسفند 1388, 22:28 عصر
با سلام
من قبلا یک برنامه کتابخانه ویندوزی نوشته ام که در حال حاضر داره بصورت عملیاتی در تعدادی سازمان کار میکنه. العان شروع کردم به تولید نسخه وب این نرم افزار.
بدلیل اینکه تجربه زیادی در خصوص برنامه های کاربردی وب بیس ندارم نمیدونم معمولا فرم های این برنامه ها رو به چه سبکی تولید میکنند.

من العان یه سری از فرم ها رو با ظاهری شبیه برنامه ویندوزی درست کردم که یک نمونه از تصویرش اینه

44589
حالا آیا روش بالا مناسبه یا نه؟
اگر مناسبه به نظر شما با توجه به اینکه کاربر در هر لحظه فقط یک رکورد اطلاعاتی رو میبینه من در زمان گرفتن دیتا از دیتابیس فقط یک رکورد را فیل کنم و هر وقت کاربر روی رکوردها حرکت میکنه دوباره به سرور وسل شم و رکورد جاری را بگیرم یا نه بهتره یه تعداد رکورد مثلا 10 رکورد رو فیل کنم و سمت کلاینت روی اونا نویگیت کنم.

روش دومی که به نظم رسید این بود که با باز شدن هر رکورد یه گرید از اطلاعات نمایش بدم و کاربر با انتخاب روی رکورد جاری برای انجام عملیاتی مثل ویرایش و ... به صفحه دیگری منقل کنم.

اگر هم روش رایج تر و مناسب تری هست ممنون میشم توضیح بدید.

قبلا از وقتی که میذارید و نظرتون رو میدید ممنونم.

mohsen507
چهارشنبه 05 اسفند 1388, 00:10 صبح
سلام

مسئله مهم در برنامه هاي تحت وب وصل شدن به سرور و ديتابيس هست كه با توجه به كم يا زياد بودن كاربرانش براي آن برنامه ريزي كرد و دقت كرد

اما در مورد

روش دومی که به نظم رسید این بود که با باز شدن هر رکورد یه گرید از اطلاعات نمایش بدم و کاربر با انتخاب روی رکورد جاری برای انجام عملیاتی مثل ویرایش و ... به صفحه دیگری منقل کنم.

يك روش رايج اين هست مثلا شما يك gridview داريد اطلاعات را نمايش مي دهد كه كاربر با كليك بر هر سطر يك detailSview در زير آن فعال شود و ويراش انجام شود ويا add كرد در همان صفحه
روش هاي متفاوتي وجود دارد

------------------------------------------------