PDA

View Full Version : سوال: کدام نسخه از SQL Server 2008 رو استفاده کنم؟

saghari
چهارشنبه 05 اسفند 1388, 19:53 عصر
با سلام
من قصد دارم اگه خدا بخواد به sql 2008 مهاجرت کنم. حالا چند تا سوال:

1- پروژه هایی که قبلا نوشتم و از نسخه 2000 و 2005 استفاده کردن رو اگه تو 2008 بیارم نیاز به تغییر دادن کدهای نوشته شده در اونها هم دارم یا نه و اصولا فقط انتقال اونها باعث بهبود کار سیستم هام میشه؟
2- اصولا برای نوشتن برنامه های تحت وب فرقی میکنه برای کدنویسی از کدوم سیستم عامل برای طراحی کد استفاده کنم و اگه اینطوره بهتره از چه سیستم عاملی استفاده کنم (xp، ویستا، سون یا سرور) و مناسبترین نسخه sql 2008 برای اون کدومه؟
3- هنگام نصب دیتابیس روی سرور کارفرما کدوم ادیشن sql 2008 رو نصب کنم؟

قبلا از توجه شما ممنونم

saghari
پنج شنبه 06 اسفند 1388, 16:59 عصر
هیچکدام از اساتید عزیز نمیخوان راهنمایی کنن؟

mohsen507
پنج شنبه 06 اسفند 1388, 20:40 عصر
سلام
فكر كنم اگر تاپيك به بخش SQLSERVER منتقل بشه اونجا دوستان بهتر بتونن راهنمايي كنند

sahele_sheni
پنج شنبه 06 اسفند 1388, 22:42 عصر
دوست عزیز شما چه استفاده ای از sql server توی برنامه هات داری ؟؟؟؟

l3oy_irany
جمعه 07 اسفند 1388, 01:07 صبح
سلام
در کلّ sql 2008چند تا نسخه داره :
۱-ٍEnterprise
۲-Developer
۳-Worl Group
۴-Standard
Express و mobile هست که بهسشون فرق داره .
از بالا به پایین کاهش امکاناتو داریم اما من نسخهٔ developer پیشنهاد می‌کنم.
و در کلّ windows server واسه sqlبهتره.:لبخندساده:

saghari
جمعه 07 اسفند 1388, 03:09 صبح
با تشکر از توجه عزیزان
در مورد سوال دوستمون که پرسیدند چه استفاده ای داره؟ بانک اطلاعاتی برنامه هام با SQL هست. غالب
عملیات کار با داده هام از قبیل اضافه کردن، حذف، ویرایش و سلکت هم با sp هست. یه سری توابع هم خودم توش دارم مثل تاریخ و ... که البته زیاد جدی نیست، ضمنا یکسری از کنترل های مربوط به یکپارچگی دیتا رو هم بعهده SQL میباشه و همچنین غالب گزارشاتم دیتاهاشون رو از ویوهای بانک میگیرن.

ضمنا در مورد نظر دوستمون که فرمودند "و در کلّ windows server واسه sqlبهتره" با توجه به اینکه غالب کاربران نهایی برنامه های کاربردی از ویندوزهای xp یا vista یا seven استفاده میکنن، به نظر شما بهتر نیست محیط توسعه نرم افزارم یکی از اینها باشه؟

ضمنا پاسخ سوال 1 برام مهم هست چون اگر تنها انتقال دیتابیس از 2000 به 2008 بدون تغییر در کدها و یا تغییر جزعی در اونها در عملکرد برنامه هام تاثیر مثبت داشته باشه خیلی خوب میشه و درغیر اینصورت قطعا بهتره برای برنامه های در دست تهیه از 2008 و امکانات اون استاده کنم.

و در آخر همونطور که دوستون فرموند تصمیم گرفتم در محیط توسعه از ادیشن developer استفاده کنم. حالا رو سیستم کارفرما هم همین نسخه دولوپر رو نسب کنم یا اینترپرایز (سیستم عامل سرور 2003 هست اونجا)

بازم از توحه شما ممنونم