PDA

View Full Version : سوال: مشکل در پاک کردن فایل در برنامه

karim orooji
پنج شنبه 06 اسفند 1388, 12:14 عصر
با سلام به دوستان گلم
برنامه دارم مینویسم که برای ثبت اطلاعاته که مشخصات رو دربانک وعکس فرد رو در پوشه ای از برنامه ذخیره کرده
مسیرعکس رو در بانک ذخیره کرده
نکته :اسم عکسی در پوشه ذخیره شده نام و فامیل فرد ثبت شده
بعدش
برای ویرایش من میخوام اگه درهنگام ثبت نام اشتباه تایپی رخ داده باشه
برام ویرایش کنه تا اینجام من مشکلی ندارم
من میخوام زمانی که عمل ویرایش انجام شد اگر نام و فامیلی طرف ویرایش شد اسم عکس هم مطابق با اسم و فامیلی وارد شده ست بشه
این کارش هم انجام میشه
انگار من این کارو هم کردن ولی میاد یک کپی از عکس قبلی گرفته تغییر نام داره و ذخیره میکنه
بر فرض مثال :
اگر اسم عکس بوده کریم_اروجی ویرایش شده به علی _اروجی بیاد عکس کریم_اروجی رو برام پاک کنه
حالا هر کار میکنم با این دستور پاک نمیشه

File.Delete(AppDomain.CurrentDomain.BaseDirectory & "/pic/" & re)

=Reآدرس عکس اولیه که در بانک ذخیره شده

b.mahsa
پنج شنبه 06 اسفند 1388, 12:21 عصر
سلام من هم در حال نوشتن همچین برنامه ای هستم.
ولی فک می کنم اسم عکس و فایلی که ذخیره شده اگر تغییر نکنه بهتره. مثلا کاربر عکس و مشخصات پرسنلی رو می خواد ذخیره کنه . می شه دو تا فایل یکی عکس و یکی هم مثلا متنی
این دو تا فایل باید نام ثابت داشته باشن. نامی که مرتبت با نام کاربری باشه. ولی محتویات قابل تغییره. می تونه محتویات رو تغییر بده و دوباره با نام قبلی روی فایل قبلی replace کنه.

amin_iman82
پنج شنبه 06 اسفند 1388, 12:59 عصر
شما وقتی برنامه ای درست میکنید که مشخصات افراد رو ذخیره میکنه ، حتما باید برای هر فرد یه کد انحصاری تعریف کنید (چون ممکنه دو نفر تمام مشخصاتشون یکی باشه ، بعد زمان ویرایش و حذف و ... اطلاعات مشکل پیدا میکنید)
در اینصورت منطقیش اینه که باید اسم عکس همون کد انحصاری فرد باشه ، اینطوری با تغییر نام فرد ، نام عکس تغییر نمیکنه.

امیدوارم منظورم رو واضح بیان کرده باشم.

amin_iman82
پنج شنبه 06 اسفند 1388, 13:05 عصر
اگه میخوای از روش خودت استفاده کنی ، دستور Rename جواب میده:

Rename("c:\a.txt", "c:\a1.txt")

* پارامتر اول مسیر و نام فایل ، پارامتر دوم مسیر و نام جدید فایل.

مشکل بود بپرسید.
موفق باشید.

karim orooji
پنج شنبه 06 اسفند 1388, 14:43 عصر
با تشکر از دو دوست گرامی

amin_iman82
پنج شنبه 06 اسفند 1388, 15:00 عصر
دوست عزیز ، ممنون از لطفت ، لطفا برای تشکر از دکمه ی تشکر هم استفاده کنید. :چشمک:

بازم مگیم ، تاکید رو این مسئله صرفا برای خودم نیست، آقا من همینجا الام میکنم اصلا لازم نیست برای هیچ پستی از من یکی تشکر کنید (جو گیر شدم :لبخند:) ، من همین که کارو شماها راه بیفته برام بسه، اما درکل داخل فروم ها به زدن دکمه تشکر عادت کنید تا انجمن ها و اعضا فعالتر بشن.

مرسی کریم جان.