PDA

View Full Version : در رابطه با فایل ها

sohrab.sh
پنج شنبه 06 اسفند 1388, 14:54 عصر
سلام به همگی.من یه سوال داشتم که اگه ممکنه جوابم رو بدید چون خیلی حیاتی و حیثیتیه.من کار کردن با فایل ها رو خیلی خوب بلد نیستم داشتم از روی یه کتاب می خوندم که به این مثال رسیدم
#include<iostream.h>
#include<fstream.h>
#include<conio.h>
int main()
{
float amt1;
float amt2;
float amt3;
float amt4;
float startmiles;
float endmiles;
float mpg;
ifstream inMPG;
ofstream outMPG;
inMPG.open("inmpg.dat");
outMPG.open("outmpg");
inMPG>>amt1>>amt2>>amt3>>amt4>>startmiles>>endmiles;
mpg=(endmiles-startmiles)/(amt1+amt2+amt3+amt4);
outMPG<<"for the gallon amounts"<<endl;
outMPG<<amt1<<" "<<amt2<<' '<<amt3<<" "<<amt4<<endl;
outMPG<<"and a starting miles of"<<startmiles<<endl;
outMPG<<"and an ending mileage of"<<endmiles<<endl;
outMPG<<"the mileage per gallon is"<<mpg<<endl;
getch();
return(0);
}
می خواستم بدونم که این فایلی که توی برنامه می خوایم بازش کنیم باید چه طوری باشه؟کجا باید این فایل باز بشه؟فایل خزوجی چطور؟اگه همچین فابلی اصلا توی کامپیوتر نباشه کامپیوتر ودش اونو می سازه یا نه؟فقط خواهشا یا نفر جوابمو زود بده.ممنون از همتون...

R abbasi
جمعه 07 اسفند 1388, 00:06 صبح
سلام دوست محترم برای نوشتن کد از تگ # استفاده کن تا بشه خوندش و اگه تونستم کمک کنم
انشاالله.

mortezamsp
جمعه 07 اسفند 1388, 02:44 صبح
هر فایلی که سیستم عامل اجازه بده باز میکنه .
وقتز فایل باز میشه اشاره گر میره اول فایل .یعنی برنامه آمادست که به دستگاه IO دستور نوشتن یا خواندن از دیسک رو بده .
وقتی فایل رو میسازی اگه اسمش از قبل وجود داشته باشه (بسته به مدی که فایل در اون ساخته میشه ) اون فایل قبلی رو پاک میکنه و بجاش فایل جدید میسازه .

#target
جمعه 07 اسفند 1388, 09:59 صبح
ifstream inMPG;
فایل ورودی میشه از روش خواند
ofstream outMPG
فایل خروجی میشه روش نوشت
inMPG.open("inmpg.dat");
outMPG.open("outmpg");
در این قسمت فایل ها باز می شوند و می توان بر روی آنها نوشت یا خواند
inMPG>>amt1>>amt2>>amt3>>amt4>>startmiles>>endmile s
این قسمت هم مثل همون cin و cout هست فقط بجاش اسم جریان رو گذاشته
دقت کن که فایل ifstream ورودی هست یعنی مثل cin با این تفاوت که cin از صفحه می خونه ولی اسم جریان فایل از روی فایل

sohrab.sh
جمعه 07 اسفند 1388, 15:29 عصر
سلام دمتون گرم که جوابمو دادید.فقط یه چیز دیگه بپرسم.الان از توی این فابلی که من می خوام از روش بخونه مثلا amt3 رو چه طوری می خونه من این داده ها رو توی اون فایل چه طوری باید بنویسم که بتونه بخوندشون.چون من هنوز نمی تونم این برنامه رو اجرا کنم errorنداره ولی تو کامپیوتر من اجرا نمیشه ومی دونم که ایراد از فابلمه ولی نمی دونم که داده ها رو تو ی فایل باید چطوری وارد کنم.ممنون اگه اینم بگید من دیگه حیثیتم بر باد نمی ره.دو نقطه دی

#target
جمعه 07 اسفند 1388, 18:59 عصر
float یک داده چهار بایتی (اگر اشتباه نکنم) هست و در نتیجه چهار بایت از فایل رو دراون قرار میده