PDA

View Full Version : انتخاب بهترین و سازگارترین RDBMS با +#C

Amir 2010a
جمعه 07 اسفند 1388, 13:07 عصر
با سلام خدمت اساتید گرامی
به نظر شما بهترین و سازگارترین RDBMS با #C که کاربران زیادی در آن واحد بتوانند از آن استفاده کنند کدامست ؟

pars.engineer
جمعه 07 اسفند 1388, 17:46 عصر
سلام
ابتدا باید دید که وسعت پروژه ی شما چه اندازه است
ولی آنچه مسلم است این است که قویترین RDBMS ها عبارتند از
Oracle و SQL Server که از روشهای و ابزارهای بسیار پیشرفته ای برای کنترل Concurrency استفاده میکنند.
البته با توجه به حجم پروژه می توان از Edition های مختلف این RDBMS ها استفاده نمود.

موفق باشید.

Open-Source
جمعه 07 اسفند 1388, 18:11 عصر
اگر راحتی برات مهم هستش از sql استفاده کن.
اگه امنیت برات مهمه و سرعت بیشتر (به گفته خود اوراکل) از oracle استفاده کن.
(این نظر تجربی من بود)

ولی پیشنهاد من sql هستش.

Amir 2010a
جمعه 07 اسفند 1388, 20:48 عصر
با تشکر ار نظریات دوستان عزیز
من نتیجه گرفتم که بهتر است روز SQL , Oracle تمرکز کنم
اما اگه این پایگاه داده کاربران زیادی داشته باشه که همزمان از طریق شبکه و وب به آن متصل باشند و کار سنگین پردازش اطلاعات داشته باشد کدامیک را پیشنهاد می فرمائید؟
:متفکر:

pars.engineer
جمعه 07 اسفند 1388, 22:17 عصر
من نتیجه گرفتم که بهتر است روز SQL , Oracle تمرکز کنم

بهتر است به منظور جلوگیری اشتباه سایرین بجای استفاده از کلمه SQL, از کلمه SQL Server استفاده کنید چرا که این دو، دو مقوله ی جدا از هم هستند.

اما اگه این پایگاه داده کاربران زیادی داشته باشه که همزمان از طریق شبکه و وب به آن متصل باشند و کار سنگین پردازش اطلاعات داشته باشد

برای این منظور بهتر است از یکی از دو DBMS فوق الذکر استفاده شود.
ولی چون شما در پست اول عرض کردید که میخواهید با #C کار کنید بهتر است از SQL Server استفاده شود چرا که وقتی که شما از #C استفاده کنید محدود به ویندوز می شوید و مطمئن باشید که اوراکل بر روی ویندوز بهتر از SQL Server کار نخواهد کرد(این موضوع را من عملا درک کرده ام)

در یک پروژه ی بسیار سنگین که با ASP.NET و #C انجام شده بود به دلیل اصرار کارفرما از Oracle 10g بر روی Windows Server 2003 استفاده کردیم که اصلا Performance بهتر از SQL Server 2005 نشد.

روش بهتری که هست نیز این است که دو سرور داشته باشیم، یکی ویندوزی برای Web application و دیگری یونیکس برای Oracle.

البته در هر صورت طراحی خوب بانک اطلاعاتی و استفاده بجا از ابزارها بسیار بسیار مهم است.

موفق باشید.

Open-Source
شنبه 08 اسفند 1388, 09:05 صبح
در تعداد کاربران همزمان SQL Server و Oracle با هم فرقی ندارند.(هر دو فکر کنم حدود 32 هزار و خورده ای کاربر همزمان را پشتیبانی میکنند البته اگه در ورژن های جدید بیشتر نشده باشه:متفکر: آخه من اینو چند سال پیش یه جا خوندم).