PDA

View Full Version : آموزش: روش كار با قفلهاي سخت افزاري !!!

ایمان مدائنی
جمعه 07 اسفند 1388, 14:50 عصر
سلام !
من به تازگي دوره كامل كار با قفلهاي سخت افزاري رو ديدم !
گفتم اينجا آموزشش رو بزارم تا بقيه هم استفاده كنن !
قفلهاي USB جديد ديگه نيازي به درايور نصب كننده ندارن و خود ويندوز اونها رو ميشناسه !
روش كار به صورت زير است :
در سي دي همراه قفل يك برنامه به نام TinyHIDManager هست كه با استفاده از اون يك پسورد براي قفلتون در نظر ميگيريد و با همون نرم افزار يكسري اطلاعات براي خواندن در نرم افزار اصليتون وارد مي كنيد !
مثل چند تا پسورد و يا DATA !
بعد در فرم خودتون هنگام باز شدن اون اطلاعات را فراخواني ميكنيد اگه اطلاعات درست بود فرم لود ميشه و اگه درست نبود پيغام خطا ميده !
يك نكته مهم و جالب اينه كه با قرار دادن يك تكه كد مي تونيد كاري كنيد كه به محض اينكه قفل از درايو USB خارج شد پيغام خطا بده و برنامه رو متوقف كنه !
نمونه كد :

privatevoid button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
axTiny1.Initialize = true;
axTiny1.UserPassWord = "24F2D37165691D92455126CA97F85ACE4D";
axTiny1.ShowTinyInfo = true;
if (axTiny1.Initialize == true)
{
frmMain.GholeSakhtAfzari = true;
this.Close();
}
if (axTiny1.DataPartition != "0021458745218745221")
{
MessageBox.Show("éلهں çهé ©ں يں©§ èëï§");
}
}
axTiny نام قفل هست !
و DataPartition اطلعاتي هست كه خود شمت در قفل وارد كرديد تا در برنامه استفاده كنيد !
بعد همون نرم افزار TinyHIDManager يك كد واحد كه هميشه ثابت هست بهتون ميده كه در تمام برنامه از اون ميتوني استفاده كنيد !
نكته جالب !
تا حالا هيچ ديباگر يا كراكري نتونسته اين قفلها رو از كار بندازه !
من خيلي از اين قفل راضي هيتم و اميدوارم خدا هم ازش راضي باشه !
قيمتش 6200 تومن هست !
اگه از اين مطلب خوشتون اومد تشكر يادتون نره !
اگه سوالي هم داشتين خوشحال مي شم بتونم كمكون كنم !
موفق باشيد دوستان من !!
تشكر يادتون نره !

ایمان مدائنی
شنبه 08 اسفند 1388, 10:19 صبح
البته لازم به ذكر هست كه من فقط توضيح مختصري دادم !
اگه سوالي بود بپرسيد جواب ميدم !

debugger
شنبه 08 اسفند 1388, 11:04 صبح
یه فایل کامپایل شده بزار ببینم چطوریه ؟

یه برنامه برای تست

ایمان مدائنی
شنبه 08 اسفند 1388, 11:29 صبح
عزيز من فايل مي تونم بزارم !
ولي قفل رو كه نمي تونم آپلود كنم !
سورس ها هم بدون قفل باز نميشه !

nabegheh95
شنبه 08 اسفند 1388, 11:57 صبح
به نظر من تست يك قفل سخت افزاري را بايد با روشهاي دسترسي به داده هاي نوشته شده در قفل انجام داد. اينكه، آيا مي شود و چطور امكان دارد كه : داده هاي قفل را به صورت غير مجاز خواند ، تغيير داد و كپي كرد.
اينكه با يك برنامه نمونه، يك قفل سخت افزاري رو تست كنيم، درست نيست. بلكه با اين كار (كار روي يك برنامه نمونه) روشهاي امنيتي به كار رفته در برنامه را تست مي كنيم كه ممكن است ربطي هم به قفل سخت افزاري نداشته باشند.

ایمان مدائنی
شنبه 08 اسفند 1388, 12:15 عصر
به نظر من تست يك قفل سخت افزاري را بايد با روشهاي دسترسي به داده هاي نوشته شده در قفل انجام داد. اينكه، آيا مي شود و چطور امكان دارد كه : داده هاي قفل را به صورت غير مجاز خواند ، تغيير داد و كپي كرد.
اينكه با يك برنامه نمونه، يك قفل سخت افزاري رو تست كنيم، درست نيست. بلكه با اين كار (كار روي يك برنامه نمونه) روشهاي امنيتي به كار رفته در برنامه را تست مي كنيم كه ممكن است ربطي هم به قفل سخت افزاري نداشته باشند.

شما درست مي فرمائيد !
ولي اون نرم افزار جانبي فقط جنبه بالا بردن سطح امنيت قفل رو داره !
وگرنه شما خودتون هم ميتونيد محتويات داخل قفل رو بنويسيد !
شما حتي ميتونيد از يك فلش هم استفاده كنيد !
و لازم به ذكر است كه به هيچ وجه بدون داشتن پسورد قفل نمي تونيد به داده هاي داخل آن دسترسي پيدا كنيد !
تا حالا كه هيچ كس نتونسته اين كارو با اين سري قفلهاي جديد بكنه !
من تبليغ قفل نمي كنم فقط نظرم رو مي گم !
براي من امنيت در برنامه هام خيلي مهمه !

reg_google
شنبه 08 اسفند 1388, 12:32 عصر
لازم نیست به قفل نفوذ بشه به برنامه نفوذ میشه و اول متودی که قفل رو چک می کنه return true گذاشته میشه و تموم:شیطان:

debugger
شنبه 08 اسفند 1388, 14:31 عصر
شما درست مي فرمائيد !
ولي اون نرم افزار جانبي فقط جنبه بالا بردن سطح امنيت قفل رو داره !
وگرنه شما خودتون هم ميتونيد محتويات داخل قفل رو بنويسيد !
شما حتي ميتونيد از يك فلش هم استفاده كنيد !
و لازم به ذكر است كه به هيچ وجه بدون داشتن پسورد قفل نمي تونيد به داده هاي داخل آن دسترسي پيدا كنيد !
تا حالا كه هيچ كس نتونسته اين كارو با اين سري قفلهاي جديد بكنه !
من تبليغ قفل نمي كنم فقط نظرم رو مي گم !
براي من امنيت در برنامه هام خيلي مهمه !

من برنامه ای که نوشتی را میگم بزار اینجا تست کنیم . نیازی به قفل سخت افزاری و ... هم نیست

شما فقط برنامه را بزار کاربت نباشه پسورد میخواد یا قفل یا ..... هر چی

راستی منظور دوستمون nabegheh95 یه چیزه دیگست شما برداشتت یه چیزه دیگه

هر کسی از ظن خود شد یار من
از درون من نجست اسرار من

ایمان مدائنی
شنبه 08 اسفند 1388, 14:35 عصر
حجمش زيده بايد تيكه تيكش كنم !
در اسرع وقت ميذارم !

ایمان مدائنی
شنبه 08 اسفند 1388, 14:37 عصر
لازم نیست به قفل نفوذ بشه به برنامه نفوذ میشه و اول متودی که قفل رو چک می کنه return true گذاشته میشه و تموم:شیطان:

عزيز تو تمام خطهاي كد برنامه قفل رو مي خواد !
كسي هم بتونه به برنامه نفوذ كنه از كدها چيزي سر در نمياره !
از سيستم هشتينگ استفاده مي كنه !

Nima NT
شنبه 08 اسفند 1388, 15:12 عصر
دوست عزیز مطالبی که شما آموزش دادید فقط به قفل Tiny از شرکت منشور سیمین مربوط میشه و نمیشه به همه قفلهای سخت افزاری تعمیم داد.

برعکس مثل آب خوردن شبیه سازی میشن.

ایمان مدائنی
شنبه 08 اسفند 1388, 15:24 عصر
آقا من از همگي معذرت ميخوام !
ولي خوب بهتر از هيچيه كه !
شرمندتونم !
من فقط خواستم كمكي به برنامه نويسهاي مبتدي كرده باشم !

zoncpp
شنبه 08 اسفند 1388, 15:45 عصر
دوست عزیز مطالبی که شما آموزش دادید فقط به قفل Tiny از شرکت منشور سیمین مربوط میشه و نمیشه به همه قفلهای سخت افزاری تعمیم داد.

برعکس مثل آب خوردن شبیه سازی میشن.

منظورتون از شبيه سازي چيه؟

nabegheh95
شنبه 08 اسفند 1388, 15:50 عصر
من برنامه ای که نوشتی را میگم بزار اینجا تست کنیم . نیازی به قفل سخت افزاری و ... هم نیست

شما فقط برنامه را بزار کاربت نباشه پسورد میخواد یا قفل یا ..... هر چی

راستی منظور دوستمون nabegheh95 یه چیزه دیگست شما برداشتت یه چیزه دیگه

هر کسی از ظن خود شد یار من
از درون من نجست اسرار من

منظور من اين بود كه با كار روي برنامه اي كه با قفل سخت افزاري كار كرده. (حالا در اينجا برنامه پر حجم دوستمون iman_lovely666) هيچ نتيجه اي مبني بر خوب يا بد بودن امنيت يك قفل سخت افزاري نميشه گرفت. بلكه فقط روشهاي امنيتي همين برنامه مورد بررسي قرار مي گيره و ضعيف يا قوي بودن روشهاي امنيتي همين برنامه سنجيده مي شه.

Nima NT
شنبه 08 اسفند 1388, 16:46 عصر
منظورتون از شبيه سازي چيه؟
یعنی حضور قفل برای برنامه شبیه سازی بشه ؛ مثلا" اگر تو 100000 نقطه مختلف شما وجود قفل رو بررسی کرده باشی خوب برای کراکر خیلی سخت هست که همشون رو پچ کنه ؛ واسه همین میاد قفل رو شبیه سازی میکنه و خلاص.

arash2005
شنبه 08 اسفند 1388, 18:05 عصر
سلام
دوست عزيز قفل تيني اچ آي دي شركت منشور سيمين رو يك نفر از برنامه نويسان كرمانشاهي شكسته
اگه برنامه مهمي داريد قفل هاشون رو عوض كنيد
شركت هلو هم با منشور سيمين در گيره چون همه قفلاش از اين بوده و ميبينيد كه نرم افزار هلو قفل شكسته به بازار اومده
من هم از اين قفل استفاده ميكردم ولي موندم كه چه قفلي بهتره
موفق باشيد

Nima NT
شنبه 08 اسفند 1388, 18:56 عصر
بهتره یه نظری به قفل نوین هم بندازین ؛ هر چی هست بهتر از Tiny هستش.
http://www.novinafzar.com/fa-IR/

ایمان مدائنی
شنبه 08 اسفند 1388, 19:59 عصر
سلام
دوست عزيز قفل تيني اچ آي دي شركت منشور سيمين رو يك نفر از برنامه نويسان كرمانشاهي شكسته
اگه برنامه مهمي داريد قفل هاشون رو عوض كنيد
شركت هلو هم با منشور سيمين در گيره چون همه قفلاش از اين بوده و ميبينيد كه نرم افزار هلو قفل شكسته به بازار اومده
من هم از اين قفل استفاده ميكردم ولي موندم كه چه قفلي بهتره
موفق باشيد
از راهنماييتون متشكرم !
هرچي باشه شما تجربتون از من بيشتره !
نرم افزار من خيلي مهمه !
حاصل 1 سال كار كردن 5 تا برنامه نويس و 2 حسابداره !
حتما عوضش مي كنم !

debugger
شنبه 08 اسفند 1388, 21:02 عصر
منظور من اين بود كه با كار روي برنامه اي كه با قفل سخت افزاري كار كرده. (حالا در اينجا برنامه پر حجم دوستمون iman_lovely666) هيچ نتيجه اي مبني بر خوب يا بد بودن امنيت يك قفل سخت افزاري نميشه گرفت. بلكه فقط روشهاي امنيتي همين برنامه مورد بررسي قرار مي گيره و ضعيف يا قوي بودن روشهاي امنيتي همين برنامه سنجيده مي شه.

دوست عزیز من منظور شما را همون اول متوجه شدم . من در جواب دوستمون ایمان گفتم که منظور شما یه چیز دیگست

چون ایمان جان برداشت دیگه ای کردند ضفحه قبل را مرور کنید

ولی خب ظاهرا شما به من نسبت دادید .

nabegheh95
یک شنبه 09 اسفند 1388, 08:50 صبح
نه debugger عزیز، من فقط سعی کردم که منظورم رو به طور کامل توضیح بدهم. هم برای شروع کننده این تاپیک و هم برای بقیه افرادی که احتمالا پست من رو بخونن. همین

marvel
یک شنبه 09 اسفند 1388, 09:17 صبح
هرچي باشه شما تجربتون از من بيشتره !
نرم افزار من خيلي مهمه !
حاصل 1 سال كار كردن 5 تا برنامه نويس و 2 حسابداره !
حتما عوضش مي كنم !
از نظر من اگه قرار باشه همین طوری که اول تاپیک توضیح دادی قفل را چک کنی هر قفلی باشه شکسته میشه.
چون سیستم قفل های سخت افزاری تقریبا به یک شکل هست و چیزی که مهمه اینه که چه طور تو نرم افزار با قفل ارتباط داشته باشی. و در نهایت بعد از قفل گذاری نرم افزارت رو پروتکت کنی. چون برداشتن این تیکه کد از داخل نرم افزار کار سختی نیت. شما باید تا میتونید چک قفل را پیچیده کنید.

شما مطمئنی؟ من که بعید میدونم درگیری باشه چون اگه اینطوی بود هلو بعد از چند سال قفلاش رو عوض میکرد. پس حتما راضیه . شرکت به این بزرگی که الکی ریسک نمیکنه حتما حسابی بررسی کردند بعد اومدن سراغ قفلای منشور

ایمان مدائنی
یک شنبه 09 اسفند 1388, 10:03 صبح
آره عزيز !
من كدهاي قفل رو تا تونستم پيچيده كردم !
اين قفل جديد شركت منشور 256 mb فضا داره و من نصف بانك اطلاعاتي رو تو خود قفل ذخيره كردم !
البته قسمتي از بانك رو كه هيچ وقت حجمش تغير نمي كنه !

از راهنماييهاتون ممنونم ، خيلي كمكم كردين !

بعد قفل رو مقدار دهي كردم كه فقط تعداد مشخصي اجازه اجراي برنامه را بده !
بعد براي امنيت بيشتر بيشتر براي برنامه لاينسس گذاشتم كه از طريقه سايت هر 1 ماه يكبار بايد چك بشه !
هر كاري كه از دستم برميومد كردم تا برنامم امنيتش حفظ بشه !
ديگه نمي دونم چيكار بايد بكنم !

zoncpp
یک شنبه 09 اسفند 1388, 10:14 صبح
کارهایی که انجام دادی خیلی خوب هست. مطمئنا با گروه فنی خود شرکتی که قفل رو خریداری کردی هم در مورد مشاوره امنیتی صحبت کردی. راهنمایی های مفیدی ارائه می دهند.

یک نکته خیلی مهم این هست که در نهایت هم exe رو با یک پروتکتور مناسب، پروتکت کنی.

ایمان مدائنی
یک شنبه 09 اسفند 1388, 10:37 صبح
درسته عزيز همين كارو كرديم !
و كاري هم كرديم كه موقع نصب برنامه قفل را از كاربر بخواد !

marvel
سه شنبه 11 اسفند 1388, 08:24 صبح
من كدهاي قفل رو تا تونستم پيچيده كردم !

در نهایت هم exe رو با یک پروتکتور مناسب، پروتکت کنی

عاليه:تشویق:
مطمئن باش با تركيب اين دو روش كار براي كركر ها خيلي خيلي سخت شده:عصبانی++:
حالا ميتوني با خيال راحت برنامت را به فروش برسوني.
خوشحال شدم
موفق و پيروز باشي

ایمان مدائنی
دوشنبه 11 مرداد 1389, 16:09 عصر
اگه بازم آموزش خواستيد خبرم كنيد !
خوشحال ميشم تجربياتمو در اختيار ديگران بزارم !

ایمان مدائنی
سه شنبه 12 مرداد 1389, 10:45 صبح
عزيزم وقتي بخش بزرگي از بانك اطلاعاتي و اطلاعات مورد نياز برنامه در قفل باشه هيچ كس نميتوني برنامه ات رو كپي كنه !
مگر اينگه از اول برنامه ات رو بنويسه

Nima NT
سه شنبه 12 مرداد 1389, 14:26 عصر
عزيزم وقتي بخش بزرگي از بانك اطلاعاتي و اطلاعات مورد نياز برنامه در قفل باشه هيچ كس نميتوني برنامه ات رو كپي كنه !
مگر اينگه از اول برنامه ات رو بنويسه
راحت نیست و میشه در این حالت هم برنامه رو کرک کرد.

ایمان مدائنی
سه شنبه 12 مرداد 1389, 14:37 عصر
لطفا توضيح بيشتري بديد تا همه استفاده كنن ! :متفکر:

Nima NT
سه شنبه 12 مرداد 1389, 14:42 عصر
معمولا" با استفاده از کرک کردن رابط قفل سخت افزاری میشه کاری کرد که اون اطلاعاتی که مد نظر من هست برای برنامه شما ارسال بشه ، به عنوان مثال میشه کاری کرد که دقیقا" اطلاعاتی که در حافظه قفل هست بدون حضور قفل برای برنامه شما ارسال بشه.
از توضیح بیشتر شرمنده خواهم بود چرا که این نوع آسیب پذیری عمده قفلهای سخت افزاری موجود تو ایران رو تهدید میکنه برای همین شاید دردسر ساز بشه.

ostovarit
سه شنبه 12 مرداد 1389, 16:53 عصر
شما مطمئنی؟ من که بعید میدونم درگیری باشه چون اگه اینطوی بود هلو بعد از چند سال قفلاش رو عوض میکرد. پس حتما راضیه . شرکت به این بزرگی که الکی ریسک نمیکنه حتما حسابی بررسی کردند بعد اومدن سراغ قفلای منشور

شاید بوجش رو نداشته ؟ :لبخند:
از اولم شرکت بزرگی نبوده که رفته رفته بزرگ شده ... شرکتن های بزرگ هم اشتباه میکنند!

ostovarit
سه شنبه 12 مرداد 1389, 16:56 عصر
بهتره یه نظری به قفل نوین هم بندازین ؛ هر چی هست بهتر از Tiny هستش.
http://www.novinafzar.com/fa-IR/

تفاوت این قفل با قفل های منشور سیمین چیه؟
اینها قابل دور زدن نیستند ؟
و شامل اون نقصی که شما گفتید اکثر قفلهای ایرانی دارند نمیشوند؟
قفل از خارج کشور هم میشه تهیه کرد؟ ...

Nima NT
سه شنبه 12 مرداد 1389, 17:06 عصر
تفاوت این قفل با قفل های منشور سیمین چیه؟
از امکانات تقاوت دارن ، به عنوان مثال این قفل امکان استفاده از رمزنگاری توکار AES رو داره که کلید هم در قفل ذخیره میشه.

اینها قابل دور زدن نیستند ؟
چرا همشون قابل دور زدن هستند ، البته برای جلوگیری از این کار ؛ روشهایی هم وجود داره که در حفاظ همشون پیاده شده ، دوستان اگر مایل باشن میتونم یک نمونه برنامه که توسط حفاظ و قفل سخت افزاری منشور سیمین محافظت شده آپلود کنم تا دوستانی که دستی در علوم مهندسی معکوس دارن روی شبیه سازی قفل و کرک کردن اون کار کنن ( چون به عقیده ما روشهایی که ما داریم امنیت رو برای اولین بار 100% تامین میکنه و این میتونه به همه قفلهای سخت افزاری تعمیم داده بشه ).

قفل از خارج کشور هم میشه تهیه کرد؟ ...
میشه ولی ضریب خطر بالاتری داره ، چرا که قفلی مثل Tiny رو نهایتا" 20 کراکر داخل ایران مورد تحلیل و بررسی قرار میدن ولی قفلی مثل HASP که به صورت کلان در کل دنیا پخش میشه مطمئنا" تعداد کراکر بیشتری روش تمرکز میکنن و ابزارها و مقالات زیادی برای دور زدن متدهاش تولید میشه ، بنابراین بهتر هست اگر قصد خرید قفل سخت افزاری رو دارید گول قیمتهای نجومی قفلهای خارجی رو نخورید چون اگر امنیت بالایی داشته باشن که دارن خوب متقاضی بیشتری هم برای کرک شدن دارن.

ostovarit
سه شنبه 12 مرداد 1389, 17:24 عصر
امکان استفاده از رمزنگاری توکار AES رو داره که کلید هم در قفل ذخیره میشه.

لطفا این تیکه رو بیشتر توضیح بدید AES چی هست و ...؟

( چون به عقیده ما روشهایی که ما داریم امنیت رو برای اولین بار 100% تامین میکنه و این میتونه به همه قفلهای سخت افزاری تعمیم داده بشه ).

منظور از ما کیا هست و این خط رو هم متوجه نشدم؟

در مورد مطلبی هم که درباره قفل های خارجی گفتید ممنونم و با نظر شما موافقم

Nima NT
سه شنبه 12 مرداد 1389, 17:43 عصر
لطفا این تیکه رو بیشتر توضیح بدید AES چی هست و ...؟
AES یک الگوریتم رمزنگاری متقارن هستش که بر اساس یک کلید ( عدد یا متن ) یک عبارت رو رمزنگاری میکنه ، این قفل سخت افزاری کل الگوریتم رو داخل قفل سخت افزاری پیاده سازی کرده و کلید هم که به عنوان پارامتر حیاتی برای رمزنگاری و رمزگشایی متون استفاده میشه داخل خود قفل سخت افزاری ذخیره میشه که این باعث افزایش نسبی امنیت برنامه میشه.

منظور از ما کیا هست و این خط رو هم متوجه نشدم؟
منظور خود بنده و تیم طراحی و توسعه پروتکتور حفاظ هستش.

ostovarit
سه شنبه 12 مرداد 1389, 17:49 عصر
منظور خود بنده و تیم طراحی و توسعه پروتکتور حفاظ هستش.

باز هم ممنونم ...
لطفا درباره روشهایی که گفتید برای اولین بار حفاظت نرم افزار رو 100% تامین میکنند بیشتر توصیح بدید ؟
شما از چه روش هایی استفاده میکنید امکان دور زدنش هست یا نه و هر چیز مفید در این مورد بگید ممنون میشم؟
اگر اون نمونه رو هم آپلود کنید که خیلی عالی میشه

Nima NT
سه شنبه 12 مرداد 1389, 17:55 عصر
خواهش میکنم.

لطفا درباره روشهایی که گفتید برای اولین بار حفاظت نرم افزار رو 100% تامین میکنند بیشتر توصیح بدید ؟واقعا" شرمندتون هستم چون روشهایی که استفاده شده عمدتا" مربوط میشه به کارهایی که تو شرکت برای تولید حفاظ ارائه شده و چون حفاظ یک محصول تجاری هستش شاید عنوان کردن ریزه کاری های اون در اینجا برای من دردسر ایجاد کنه ، برای همین امیدوارم عذر بنده رو بپذیرید.

شما از چه روش هایی استفاده میکنید امکان دور زدنش هست یا نه و هر چیز مفید در این مورد بگید ممنون میشم؟ فقط میتونم بگم که امکان دور زدنش نیست و امنیت رو 100% تامین میکنه.

ostovarit
سه شنبه 12 مرداد 1389, 18:00 عصر
خواهش میکنم.
واقعا" شرمندتون هستم چون روشهایی که استفاده شده عمدتا" مربوط میشه به کارهایی که تو شرکت برای تولید حفاظ ارائه شده و چون حفاظ یک محصول تجاری هستش شاید عنوان کردن ریزه کاری های اون در اینجا برای من دردسر ایجاد کنه ، برای همین امیدوارم عذر بنده رو بپذیرید.
فقط میتونم بگم که امکان دور زدنش نیست و امنیت رو 100% تامین میکنه.

پس لطفا نمونه برنامه حفاظت شده رو بزارید ببینیم دوستان از پسش بر میان یا نه...
اگر اوکی باشه و خودتون هم نرم افزار رو تضمین بکنید حتما مشاوره ازتون میگیرم و از مشتریانتون خواهم بود ...

اگر وب سایت این محصول رو هم لطف کنید ممنون میشم

Nima NT
سه شنبه 12 مرداد 1389, 18:15 عصر
خواهش میکنم بنده و همکارانم در خدمت عزیزان هستیم.

گر وب سایت این محصول رو هم لطف کنید ممنون میشموب سایت اختصاصی پروتکتور www.hefazsecurity.com (http://www.hefazsecurity.com) هست که به خاطر تغییر سرور فعلا" غیر فعال هستش ، اطلاعات لازم رو فعلا" توسط وبلاگ موقت حفاظ (http://hefazsecurity.blogfa.com) میتونید بدست بیارید.

توضیح در مورد فایلهای ضمیمه :

فایلهای سه تیکه ای Unpackme.rar برنامه محافظت شده توسط قفل سخت افزاری شرکت منشور سیمین هستش که تنها در صورتی اجرا میشه که قفل به سیستم متصل باشه ( این برنامه توسط پروتکتور حفاظ محافظت شده ).
این برنامه به اکتیو ایکس Tiny.ocx نیاز داره پس قبل از اجرا حتما" اون رو رجیستر کنید.
فایل Demo.rar هم یک فایل ویدیویی فلش هستش که نحوه اجرای برنامه رو زمانی که قفل به سیستم متصل نیست و زمانی که متصل هست رو نشون میده.

ایمان مدائنی
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 17:32 عصر
عزيز از راهنماييهاتون ممنون !
ولي اگه شما وقتشو داري آموزش تصويري كاركردن با قفلها رو بزاريد تا بچه ها هم كاملا ياد بگيرن

علیرضا حسن زاده
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 17:57 عصر
نیما جان عزیز من نمی خوام ایرادی برای قفل شما بیان کنم (تو این سایت تو بخش مهندسی معکوس و .. هم فعالیت نمی کنم) ولی شما میگی 100% امکان شکست قفل وجود نداره، خودتون باور می کنید که همچین چیزی اتفاق بیفته چون بهرحال همون طور که خودتون هم وارد هستین و از پستهایی که تو این سایت دادین معلومه که تو این کار حرفه ای هستین (فکر نمیکنید جنبه تجاریش بیشتره) البته من منکر قدر قفل شماهم نیستم
من بازم اگه جسارتی شده باشه معذرت میخوام

Nima NT
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 20:09 عصر
نیما جان عزیز من نمی خوام ایرادی برای قفل شما بیان کنم (تو این سایت تو بخش مهندسی معکوس و .. هم فعالیت نمی کنم) ولی شما میگی 100% امکان شکست قفل وجود نداره، خودتون باور می کنید که همچین چیزی اتفاق بیفته چون بهرحال همون طور که خودتون هم وارد هستین و از پستهایی که تو این سایت دادین معلومه که تو این کار حرفه ای هستین (فکر نمیکنید جنبه تجاریش بیشتره) البته من منکر قدر قفل شماهم نیستم
من بازم اگه جسارتی شده باشه معذرت میخوام
خواهش میکنم ، شما سرور ما هستید.
بنده مسلما" از شنیدن نقطه نظرات عزیزان در مورد قفل حفاظ بسیار خوشحال خواهم شد ، فرمایش شما در مورد امنیت 100% کاملا" متین هستش ولی با توجه به قرار دادن نسخه CrackMe از برنامه محافظت شده با ادعای امنیت 100% شاید نشه صحبت بنده رو نوعی تبلیغات تلقی کرد چرا که الان این برنامه در اختیار همه هست و مسلما" مهندسین خبره در علوم مهندسی معکوس هم در صورت شنیدن جمله امنیت 100% برای کرک کردن این برنامه وسوسه خواهند شد برای همین این فایل در اختیار دوستان قرار داده شده تا خودشون میزان امنیت و صدق صحبت بنده رو مورد بررسی قرار بدن.

Nima NT
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 20:14 عصر
عزيز از راهنماييهاتون ممنون !
ولي اگه شما وقتشو داري آموزش تصويري كاركردن با قفلها رو بزاريد تا بچه ها هم كاملا ياد بگيرن
طرف صحبتتون بنده بودم ؟ اگر بله ممنون میشم کمی توضیح بدید ، منظورتون رو کامل متوجه نشدم.
متشکرم.

Nima NT
جمعه 15 مرداد 1389, 15:42 عصر
دوستانی که در این تالار برنامه نمونه رو دانلود کردن ( نمونه برنامه قفل گذاری شده ) ، نظری ؛ پیشنهادی ؛ انتقادی نسبت به اون ندارن ؟
متشکرم.

ایمان مدائنی
یک شنبه 17 مرداد 1389, 11:55 صبح
قفلهاي سخت افزاري روز به روز در حال پيشرفت مي باشند !
توي كشور ما آدمهايي هستند كه حاصل چند سال عمر يك برنامه نويس رو با شكستن قفل بر باد مي دن !
يك برنامه نويس بيشتر به جاي برنامه بايد به فكر امنيت برنامه اش باشه !

Nima NT
یک شنبه 17 مرداد 1389, 12:34 عصر
قفلهاي سخت افزاري روز به روز در حال پيشرفت مي باشند !
توي كشور ما آدمهايي هستند كه حاصل چند سال عمر يك برنامه نويس رو با شكستن قفل بر باد مي دن !
يك برنامه نويس بيشتر به جاي برنامه بايد به فكر امنيت برنامه اش باشه !
به هر دو مورد باید یکسان توجه بشه ، هم برنامه مهم هست و هم امنیت اون.

shima2006
سه شنبه 30 شهریور 1389, 12:07 عصر
اگه بازم آموزش خواستيد خبرم كنيد !
خوشحال ميشم تجربياتمو در اختيار ديگران بزارم !

من کلی تو برنامه نویس جستجو کردم ولی جواب دو تا از سوالهامو نتونستم بگیرم اگه لطف کنید بهم کمک کنید ممنون میشم !

اين قفل جديد شركت منشور 256 mb فضا داره و من نصف بانك اطلاعاتي رو تو خود قفل ذخيره كردم !

آقای ایمان من تو پستها و تالارهای مختلف دیدم که دوستان مثل شما اطلاعات بانک و یا قسمتی از کد برنامشون رو در قفل قرار میدن
میشه لطف کنید و برای من مراحل این کار رو توضیح بدین و بفرمایید که چطوری میتونم از اطلاعاتی که در قفل ذخیره میکنم تویه برنامم استفاده کنم؟؟!

سوال دیگه من در مورد استفاده از قفل در شبکه هست ، اگه اطلاعاتی در این زمینه بتونین در اختیارم قرار بدین ممنون میشم ...

ایمان مدائنی
سه شنبه 30 شهریور 1389, 12:12 عصر
ببين دوست عزيز من اطلاعاتي كه برنامه به اونها نياز داره رو در قفل ذخيره ميكنم مثل فرمول محاسبات حقوق و دستمزد و ...
و وقتي كه نياز باشه از داخل قفل خونده ميشه و مثلا كلاسهاي برنامه رو داخل قفل ميزارم و در هنگام نياز از روي اونها new ميكنم .
اميدوارم توضيحاتم كامل باشه
و در مورد شبكه اين قفلها قابليت شبكه شدن را دارند و ميتونن تحت شبكه هم فعال باشن !

اگه سواله ديگري هم هست من در خدمتم !

shima2006
سه شنبه 30 شهریور 1389, 12:38 عصر
ببين دوست عزيز من اطلاعاتي كه برنامه به اونها نياز داره رو در قفل ذخيره ميكنم مثل فرمول محاسبات حقوق و دستمزد و ...
و وقتي كه نياز باشه از داخل قفل خونده ميشه و مثلا كلاسهاي برنامه رو داخل قفل ميزارم و در هنگام نياز از روي اونها new ميكنم .
اميدوارم توضيحاتم كامل باشه
و در مورد شبكه اين قفلها قابليت شبكه شدن را دارند و ميتونن تحت شبكه هم فعال باشن !

اگه سواله ديگري هم هست من در خدمتم !

ممنونم ولی خیلی کلی جواب دادین ، 2 تا سوالم شد 2000 تا :افسرده:
1- تویه برنامه Tiny HID Manager یک قسمت داره به نام Data ، آیا شما اطلاعاتتون رو اونجا ذخیره میکنین ؟ اون قسمت که 150 بایت بیشتر جا نداره
2-میشه دقیقا بگید که چطوری اطلاعات رو باید از قفل خوند ؟
3- وقتی یک کلاس رو داخل قفل میذارین چطوری بعدا ازش استفاده می کنین :گریه:
4- بله این قفلها تحت شبکه هم کار می کنن ولی من که فعلن نمی دونم آی پی سروری که قراره برنامه روش نصب بشه چنده !!!
5- میتونید لطف کنید یک مثال برام بزنید؟

ایمان مدائنی
سه شنبه 30 شهریور 1389, 13:22 عصر
دوست خوبم اگه قفل رو خريداري كردي داخل سي دي همراه قفل آموزش هست اگه هم نكردي بگو تا پي دي اف رو برات بزارم تا جواب تمام سوالهاتو بگيري

shima2006
سه شنبه 30 شهریور 1389, 13:38 عصر
دوست خوبم اگه قفل رو خريداري كردي داخل سي دي همراه قفل آموزش هست اگه هم نكردي بگو تا پي دي اف رو برات بزارم تا جواب تمام سوالهاتو بگيري

قفل رو خریدم ، سی دی آموزشی رو هم دارم ، فایل آموزش رو هم خوندم ، مثالی رو هم که خودشون گذاشته بودن دیدم ، جستجو در اینترنت هم کردم ، موهامم کندم ....... ولی جواب سوالامو نگرفتم

ایمان مدائنی
سه شنبه 30 شهریور 1389, 13:59 عصر
بزار تا شب برم خونه ببينم نمونه دارم برات بفرستم
اگه داشتم ميفرستم اگه هم نداشتم برات توضيح ميدم تا متوجه شي !

shima2006
سه شنبه 30 شهریور 1389, 14:05 عصر
بزار تا شب برم خونه ببينم نمونه دارم برات بفرستم
اگه داشتم ميفرستم اگه هم نداشتم برات توضيح ميدم تا متوجه شي !

واقعا اگه این لطف رو در حقم کنید خیلی ثواب داره:لبخند:
آخه اول مهر باید پروژمو تحویل بدم ولی سر این قفل بد جوری گیر کردم
پیشاپیش سپاسگذارم...

shima2006
سه شنبه 30 شهریور 1389, 21:27 عصر
دوستان کسی اینجا از این قفل استفاده نکرده؟:افسرده:
کسی اینجا اطلاعاتش رو روی قفل ذخیره نکرده؟؟؟؟

ایمان مدائنی
سه شنبه 30 شهریور 1389, 22:10 عصر
دوست خوبم من الان گشتم و لي پروژه هايي كه دارم خيلي بزرگه

خود شركت منشور سيمين راهايي براي جلوگيري از كرك شدن گذاشته چرا از اونها استفاده نمي كني ؟

shima2006
سه شنبه 30 شهریور 1389, 23:37 عصر
از چیزهایی که منشور سیمین گفته استفاده کردم ولی اون کاری رو که شما کردی (ذخیره کردن بعضی اطلاعات برنامه در قفل ) رو منشور سیمین تو مطالب آموزشیش نگفته
یه سری کدها رو تو برنامم نوشتم ولی به مطالب بیشتری نیاز دارم ...

خود شركت منشور سيمين راهايي براي جلوگيري از كرك شدن گذاشته چرا از اونها استفاده نمي كني ؟

آخه ایمان جون شما که همش میگی منشور سیمین ، منشور سیمین ، پس این تاپیک رو واسه چی گذاشتی ؟
هم نوشتی آموزش هم این که عنوانشو نوشتی روش کار با قفلهای سخت افزاری و هم اینکه هی میگی هر سوالی هست در خدمتم !!!!

بابا من بیچاره پی دی اف منشور سیستم رو خوندم کلی هم تو اینترینت جستجو کردم با کلی خوشحالی این تاپیک رو پیدا کردم :گریه::گریه::گریه:
در هر صورت به خاطر وقتی که گذاشتین ممنونم ، مهم اینه که نیتتون خیر و خدا پسندانه بوده :چشمک:

ایمان مدائنی
چهارشنبه 31 شهریور 1389, 07:32 صبح
يكم صبر و حوصله + خلاقيت همه چي تمومه !

شما مي خواهي كاري كني برنامه ات كرك نشه درسته ؟

خب قفل قسمتي از اين كار هست و شما با استفاده از چند راه ميتوني با خيال راحت برنامه رو به بازار عرضه كني

ostovarit
چهارشنبه 31 شهریور 1389, 09:16 صبح
دوست خوبم آخه نميدونم چطوري كمكت كنم !

دوست عزیز وقتی نمیدونی چطور به کسی کمک کنی لازم نیست 100 تا پست تو تاپیک بدی که هیچ کدوم بار علمی و ارزش نداره! ...

شما پست هایی که اینجا نوشتی رو بخون !
یا وعده دادی پی دی اف میزاری!
یا وعده دادی نمونه میزاری !
یا یک توضیح کلی دادی !

اگر نمیتونید کمک کنید پست الکی نزنید دوستانی که مثل بنده این تاپیک رو بوکمارک کردند از کرده خودشون پشیمون شدن به خدا !

بهتر بود مطالبتون رو به صورت پیام خصوصی ارسال کنید!

با تشکر...

(این پست رو پاک میکنم ...)

ایمان مدائنی
چهارشنبه 31 شهریور 1389, 09:29 صبح
دوست عزيز شما درست ميگيد !
ولي خب دوستان هم بايد خلاقيت داشته باشن،حالا من تا جايي كه تونستم كمك كردم ولي بيشتر ازاين نمي تونم توضيح !
من پي دي اف آموزشي رو ميزارم تا هر كسي خواست استفاده كنه !

shima2006
چهارشنبه 31 شهریور 1389, 09:56 صبح
ایمان جان من هم خلاقیت دارم ، هم صبر و حوصلم زیاده هم اینکه پشتکارم عالیه ........(کلا کارم درسته :لبخندساده:)
فقط یادت باشه به اندازه یه نخودچی هم کمکم نکردی
پیام خصوصیت رو هم که بستی من هی مجبور شدم اینجا پیغام بدم
خلاصه هم وقت خودتو گرفتی هم وقت ما رو:عصبانی++:
این پستم رو حذف خواهم کرد...

ایمان مدائنی
چهارشنبه 31 شهریور 1389, 10:10 صبح
دوست عزيز من فقط قصدم از ايجاد اين تاپيك اين بود كه دوستان تا حدي با اين قفلها آشنا بشن !
در ضمن شما يك نگاهي به تاريخ ايجاد تاپيك بندازي بد نيست !

sogand_arash
پنج شنبه 01 مهر 1389, 22:11 عصر
سلام !
من به تازگي دوره كامل كار با قفلهاي سخت افزاري رو ديدم !
گفتم اينجا آموزشش رو بزارم تا بقيه هم استفاده كنن !
قفلهاي USB جديد ديگه نيازي به درايور نصب كننده ندارن و خود ويندوز اونها رو ميشناسه !
روش كار به صورت زير است :
در سي دي همراه قفل يك برنامه به نام TinyHIDManager هست كه با استفاده از اون يك پسورد براي قفلتون در نظر ميگيريد و با همون نرم افزار يكسري اطلاعات براي خواندن در نرم افزار اصليتون وارد مي كنيد !
مثل چند تا پسورد و يا DATA !
بعد در فرم خودتون هنگام باز شدن اون اطلاعات را فراخواني ميكنيد اگه اطلاعات درست بود فرم لود ميشه و اگه درست نبود پيغام خطا ميده !
يك نكته مهم و جالب اينه كه با قرار دادن يك تكه كد مي تونيد كاري كنيد كه به محض اينكه قفل از درايو USB خارج شد پيغام خطا بده و برنامه رو متوقف كنه !
نمونه كد :

privatevoid button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
axTiny1.Initialize = true;
axTiny1.UserPassWord = "24F2D37165691D92455126CA97F85ACE4D";
axTiny1.ShowTinyInfo = true;
if (axTiny1.Initialize == true)
{
frmMain.GholeSakhtAfzari = true;
this.Close();
}
if (axTiny1.DataPartition != "0021458745218745221")
{
MessageBox.Show("éلهں çهé ©ں يں©§ èëï§");
}
}
axTiny نام قفل هست !
و DataPartition اطلعاتي هست كه خود شمت در قفل وارد كرديد تا در برنامه استفاده كنيد !
بعد همون نرم افزار TinyHIDManager يك كد واحد كه هميشه ثابت هست بهتون ميده كه در تمام برنامه از اون ميتوني استفاده كنيد !
نكته جالب !
من خيلي از اين قفل راضي هيتم و اميدوارم خدا هم ازش راضي باشه !
قيمتش 6200 تومن هست !
اگه از اين مطلب خوشتون اومد تشكر يادتون نره !
اگه سوالي هم داشتين خوشحال مي شم بتونم كمكون كنم !
موفق باشيد دوستان من !!
تشكر يادتون نره !
از کجا بخرم؟؟؟

shima2006
پنج شنبه 01 مهر 1389, 22:15 عصر
http://www.dedj.com
سیمین منشور

HAMRAHSOFT.IR
شنبه 20 آذر 1389, 12:03 عصر
شرمند ممكن يك نمونه بزاريد كه قلفل را طي يكه مد زمان خاص چك كن
من هرچي سعي كردم نتونستم اين كار بكنم شنيدم بايد از ترد استفاده بشه اگه درست ممكن يك نمونه كوچيك درست كنيد ممنون ميشم زود جواب بديد

ایمان مدائنی
شنبه 20 آذر 1389, 12:07 عصر
ببينيد خود قفل يك رويداد داره كه به محض خارج شدن قفل از سيستم اجرا ميشه

در ليست رويدادهاي قفل ميتونيد اونو پيدا كنيد

ایمان مدائنی
شنبه 20 آذر 1389, 12:10 عصر
63449براتون نمونه را ميزارم

HAMRAHSOFT.IR
شنبه 20 آذر 1389, 12:16 عصر
درست ولي اگه بخوايم در زمانهاي مشخص اصلاعات قفل چك كنم چي؟
مثلا داخل ديتاي قفل يك متغير كه بايد تغير كن و بعد مجدد چك بشه
اونوقت چي اگه از تايمر استفاد كني فاتحه برنامه خوند ميشه چو ن هنك مي كنه
بهم گفتن بايد از ترد استفاده كني كه من اصلان بلد نيستم ميشه شما كه تجربه داريد يك نمونه براي من و بقيه دوستان كه ممكن با اين مشكل برخورد كند بزاريد

اگه بصورت پروژه باشه كه خيلي عالي ميشه
بازم از توجه شما تشكر

ایمان مدائنی
شنبه 20 آذر 1389, 13:31 عصر
دوست عزيز من هم از تايمر استفاده ميكنم
ولي يك خاصيت هست كه به محض خارج شدن قفل false ميشه من در زمن معين اون رو چك ميكنم كه false شده يا نه بعد دستورات لازم را اجرا ميكنم
اون متغير هم در همون اول از قفل خارج ميكنم

HAMRAHSOFT.IR
شنبه 20 آذر 1389, 14:00 عصر
يعني ديگه ترد نياز نيست ؟آيا اونطوري كار كردن سخت؟

ایمان مدائنی
شنبه 20 آذر 1389, 14:18 عصر
ترد هم مثل تايمر عمل ميكنه
فقط فضاي كمتري اشغال ميكنه

HAMRAHSOFT.IR
شنبه 20 آذر 1389, 22:54 عصر
خوب نمونه كه كار كرده باشيد داريد يا دوستان ؟

alicomputer
دوشنبه 04 مهر 1390, 07:43 صبح
من با vb.net2010کار می کنم وقتی می خوام تینی را به فرمم اضافه کنم ارور میده
75780