PDA

View Full Version : سوال: بررسی attach بودن

cimiarnm
جمعه 07 اسفند 1388, 19:18 عصر
با سلام
من میخوام در برنامه ام بررسی کنم فایلم attach شده به SQLEXPRESS یا نه برای اینکار از دستور زیر استفاده میکنم:

string CmdStr = "select * from sysdatabases where name='" + FileName.ToUpper() + "'";

رشته فوق را در یک متغیر CONNETION قرار داده و اجرا میکنم کد برای مثلا پایگاه master درست کار میکند ولی فایلی که برنامه من attach میکند بصورت زیر است :

F:\my program\database\mydatabase.mdf

رشته ای که برای بررسی میتونم برای بررسی بفرستم بصورت زیر است :

F:\\my program\\database\\mydatabase.mdf

یعنی تو برنامه کاراکتر \ تنها نمیتونم به رشته اضافه کنم . در نهایت رشته تولید شده چون دقیقا با مشخصات ذخیره شده در سرور برابر نیست برنامه من نمیتواند اتچ بودن آنرا بفهمد کسی از دوستان میتونه کمک کنه من باید چیکار کنم ؟ تا بتونم اتچ بودن فایلم رو بفهمم؟

cimiarnm
جمعه 07 اسفند 1388, 23:37 عصر
با تشکر از همه
جواب رو پیدا کردم و جهت استفاده احتمالی سایر دوستان در آینده جواب رو اینجا میگم:
تو رشته کانکشن کافی است نام دلخواه جهت اتچ شدن رو معرفی کنیم بصورت زیر:

Server=.\SQLExpress;AttachDbFilename=c:\mydbfile.m df;Database=dbname; Trusted_Connection=Yes;

نام بعد از عبارت database نامی است که اتچ خواهد شد . خوب کافی نام دیتا بیس خود را در این قسمت وارد کنیم در این حالت دقیقا مثل سایر جداول موجود در سرور فقط نام به عنوان نام اچ شده معرفی میگردد و برای بررسی اتچ بودن آن کد زیر کافی است:

select * from sysdatabases where name='" + FileName + "'"

که filename همان نام فایل داده ای ماست