PDA

View Full Version : F1 F1 پیغام یادآوری

m.saleh
جمعه 07 اسفند 1388, 23:00 عصر
سلام به همه ی مهندسین
من میخواستم بدونم چطور میتونم به زبان سی شارپ یک پیغام (یادآوری) در زمان معین شده رو نشان بدم؟؟
ممنونم اگه کمک کنید.

r00tkit
شنبه 08 اسفند 1388, 12:57 عصر
سلام از timer استفاده کن
یه timer که 10 دقیقه بعد اجرا میشه

private void button3_Click(object sender, EventArgs e)
{
timer1.Tick += new EventHandler(timer1_Tick);
timer1.Enabled = true;
timer1.Interval = ;(int) TimeSpan.FromMinutes(10).TotalMilliseconds;
}

void timer1_Tick(object sender, EventArgs e)
{
// timer1.Enabled = false;
timer1.Stop();
MessageBox.Show("hello");
timer1 = new Timer();
}

m.saleh
شنبه 08 اسفند 1388, 23:23 عصر
ببین من میخوام یه برنامه مثل برنامه کتابخانه بنویسم که هر وقت کسی که کتابی رو گرفته از زمان تحویلش گذشته باشه بالای صفحه یه کادری باز بشه(مثل پیغام pop up اکسپلورر) و به کاربر پیغام بده که مثلا یک نفر زمان تحویل کتابش گذشته و کاربر با کلیک روی اون پیغام بتونه مشخصات اون نفر رو ببینه. و تازمانی که طرف کتاب رو نیاورده یا کاربر کلیک نکرده هروقت برنامه رو باز کرد این پیغام رو بهش نشون بده.

من میخوام که این کار بدون زدن هیچ کلیدی و در background انجام بشه حالا اگه من از timer استفاده کنم و بگم مثلا هر روز یک بار این کارو انجام بده که نمیشه! چون اگه برنامه رو ببنده timer دوباره شروع به کار میکنه و درعمل هیچ وقت برام این کارو انجام نمیده. اگر هم بگه مثلا هر 10 دقیقه این کارو بکنه که جز کند شدن برنامم چیزه دیگه ای برام نداره چون مطمئنا اگه امروز کسی مهلتش نگذشته باشه چک کردن هر 10 دقیقه تا فرداش کار بیخودیه

اصلا روش انجام چنین کاری چطوریه؟ این کاری رو که میخوام کی باید انجام بده؟ در هنگام لود برنامه؟ یا وسط اجرای برنامه؟ یا در زمانی که برنامه رو میبنده؟

لطفا راهنماییم کنید.