PDA

View Full Version : سوال: چطور کاری کنیم که فایل اجرایی VB6 ما DECOMPILE نشه!

pernia
شنبه 08 اسفند 1388, 08:06 صبح
سلام
حتما شما هم نگرانید که برنامه های تولید شده شما کلا resource بشه و یکی بیاد دستکاریشون کنه.
و حتما برای اینکه جلوی این اقایون یا خانوم های دیباگر رو بگیرید ، دنبال یه سری نرم افزارای packer , untiloader, .... هم رفتید.
می خوام توی این تاپیک برای استفاده از این exe packer ها و Crypter ها به یه نتیجه ای برسیم.(البته فقط مخصوص v6 )

من تا حالا با peTite , pecompact, aspack, UPX کار کردم ولی همشون یه reverse هم براشون طراحی شده بود که دوباره برشون میگردوند به حالت اولیه... که این یعنی فاجعه برای ما!
حالا هدف نهایی من چیه؟
موقعی که فایل exe رو پس از pack یا crypt کردن میفرستیم توی بازار میبینیم که دوباره به حالت اولیه بر میگردونند با کمک نرم افزارای ضد pack و Decrypter !
این عیبی نداره به شرطی که مجبور باشند تا فقط در حالت binary و با کمک ابزارهایی مثل ollydbg روش کار کنند ، من فقط میخوام تا حدی بپیچونیمش که Decompile نشه و همه فرم های vb برنگرده و داخلش به زیر برنامه ها نگاه نکنند!!!!!!

برو بچه های دیباگر ها معمولا اگه بتونن decompile میکنند !!!!چون کارشون فوق العاده راحت میشه!!!! برای همین میگم که بیاید بلایی به سر فایل اجرایی بیاریم تا کلا decompile نشه!!!و کارشون به debug مستقیم روی فایل اجرایی در حالت Binary بکشه!
خلاصه اگه کارشون به دیباگ در فایل باینری بکشه خیلی براشون سخت میشه!
تا ببینم نظر اساتید vb6 چیه؟