PDA

View Full Version : درخواست راهنمایی برای کشیدن نقشه مهندسی در C#

reza ghorbani
شنبه 08 اسفند 1388, 14:25 عصر
با سلام خدمت اساتید گرامی
من می خوام با استفاده از سی شارپ یک سری نقشه مهندسی ترسیم کنم ولی نمی دونم که باید روی چه کنترلی کار کنم و با استافده از چه Component ی این کار را انجام بدم.
اگر کسی دراین زمینه کار کرده خوشحال می شم از راهنمائیی هاش استفاده کنم.
راستی من یه کامپوننت پیدا کردم به نام Opendwg ولی نسخه Free یا کراک شده نتونستم گیر بیارم. کسی می تونه تو ایت زمینه کمکم کنه؟

Amir 2010a
شنبه 08 اسفند 1388, 16:51 عصر
سلام
اگه کار ساده گرافیکی است که می تونی از کتابخانه های خود سی شارپ استفاده کنی من حتی دیدم که افراد حرفه ای یا system.drawing نقشه های جالبی در میارن که البته میزان کدهای آن زیاد است اما اگه منظورت کار کردن با نقشه بصورت حرفه ای است می تونی از MAp Object یا Map Info و یا ArcGIS ENgine استفاده کنی که البیته به نظر من که خیلی سخت است

این تاپیک روببین منظورا اینه ؟

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=204889

reza ghorbani
یک شنبه 09 اسفند 1388, 08:47 صبح
ممنون از راهنمائیت دوست عزیز
من می خوام بدونم اگه بخوام با همون کتابخانه های سی شارپ یا همان کامپوننت هایی که معرفی کردی کار کنم روی چه کنترلی باید نقشه رو بکشم؟
البته من با توابع کتابخانه ای خود سی شارپ کارکردم ولی چیز جالبی از آب درنیومد. نقشه ها رو هم روی فرم کشیدم، به نظر تو کارم اصولی هست یا نه؟
ممنون می شم راهنماییم کنی.:لبخند:

Amir 2010a
یک شنبه 09 اسفند 1388, 09:30 صبح
کامپوننت که در بالا معرفی کردم. اگه لینکی رو که بهت دادم دیده باشی همگی به زبان C# نوشته شده
میتونی با این کامپوننت ها تمامی نقشه های موجود و حتی Google Earth رو در سی شارپ استفاده کنی

یه pdf رو Hotfile آپلود کردم یه نگاه بنداز امیدوارم کارت راه بیفته

موفق باشید:لبخندساده:
http://hotfile.com/dl/30501105/2a1a9f9/Practical_C_Graphics.pdf.html

reza ghorbani
یک شنبه 09 اسفند 1388, 16:29 عصر
خیلی ممنون دوست عزیز
اولا لینکی رو که دادی به حول و قوه الهی فیلتره.
دوما نقشه ای که مد نظر منه نقشه راه و ساختمانی نیست،من می خوام یه سری شیرآلات، تانک و ... که مربوط به سایتهای صنعتی می شه رو پیاده سازی کنم.
تا حالا با کامپوننت Opendwg کار نکردم ولی می دونم که خوراک همین جور کاراست، خوشبختانه تو اینترنت هم که گشتم کرک شده یا Free شو پیدا نکردم، اگه تو این زمینه اطلاعاتی داری خوشحال میشم کمکم کنی.
راستی نمیدونم این کامپوننتی که معرفی کردی می تونه این کارارو بکنه یا نه؟
اگه لینک دانلودشو داری بزار تا ما هم استفاده بکنیم.
خیلی ممنون :بوس:

Amir 2010a
یک شنبه 09 اسفند 1388, 16:55 عصر
سلام
فایلی که برات آپلود کرده بودم روی سرور Hot FIle که به نظر من سریعترین سرور اشتراک است و من 24 ساعته در حال دانلود از این سایتم . این سایت هنوز فیلتر نشده !!!!!!!!!!!!!

یک کتاب pdf با این عنوان Practicai C# charts and Graphic
میتونی خودت دانلودش کنی
برای نقشه کشی با موضوعاتی که گفتی میتونی از AutoCad یا Solid WOrk استفاده کنی
سایت شرکت های سازنده رو جستجو کن ببین SDK برای دات نت داره یا نه
چون به نظر من که C# فاقد قابلیت مورد درخواست شماست

reza ghorbani
سه شنبه 11 اسفند 1388, 09:51 صبح
خیلی ممنون ، خیلی کمکم کردی.:قلب: