PDA

View Full Version : سوال: اتصال پایگاه داده به Image

morteza_1234m
شنبه 08 اسفند 1388, 15:08 عصر
سلام دوستان
خسته نباشید من چه جوری میتونم عکسی که در پایگاه ذخیره کردم رو در Image نشون بدم؟

mehdi.mousavi
شنبه 08 اسفند 1388, 16:49 عصر
سلام دوستان خسته نباشید من چه جوری میتونم عکسی که در پایگاه ذخیره کردم رو در Image نشون بدم؟

این سوال به کرات اینجا پاسخ داده شده. با اینحال، یکی از روشهای این کار استفاده از Htpp Handler هاست که می تونید با خوندن این مقاله (http://www.wrox.com/WileyCDA/Section/id-291916.html)، اقدام به اینکار کنید. در واقع داده باینری رو از بان میگیرید، و اونو در فاز مناسب، با Content-Type مناسب توی Stream خروجی که به client ارسال میشه، می نویسید.

موفق باشید.

morteza_1234m
شنبه 15 اسفند 1388, 00:14 صبح
سلام دوستان من بالاخره تونستم که به وسیله این کد عکسی که در پایگاه داده بود را به نمایش بگذارم ولی مشکلی که هست این عکس رو روی همه اشیای فرمم قرار میده و به هیچ عنوان قابل دستیابی نیستند باید چه کار کنم
کد :

MemoryStream stream = new MemoryStream();
SqlConnection connection = new SqlConnection("Data Source=.;Initial Catalog=Bank;Integrated Security=True");
try
{
string str=(string)(Session["sisImgString"]);

connection.Open();
SqlCommand command = new SqlCommand(str, connection);
byte[] image = (byte[])command.ExecuteScalar();
stream.Write(image, 0, image.Length);
Bitmap bitmap = new Bitmap(stream);
Response.ContentType = "image/gif";

bitmap.RotateFlip(System.Drawing.RotateFlipType.Ro tate90FlipX);

bitmap.Save(Response.OutputStream, ImageFormat.Jpeg);

mehdi.mousavi
شنبه 15 اسفند 1388, 11:14 صبح
سلام دوستان من بالاخره تونستم که به وسیله این کد عکسی که در پایگاه داده بود را به نمایش بگذارم ولی مشکلی که هست این عکس رو روی همه اشیای فرمم قرار میده و به هیچ عنوان قابل دستیابی نیستند باید چه کار کنم

سلام.
من متوجه این حرف نشدم، اما اگر منظورتون اینه که عکس رو نمی تونید جای مورد نظر خودتون نمایش بدید، میتونید از یک iframe برای نمایش اون استفاده کنید. در واقع، توی iframe تصویر مزبور رو load کنید، و iframe رو هر جای صفحه که مایل بودید نشون بدید. (البته روشهای دیگه ای هم وجود داره، اما من ساده ترینش رو عنوان کردم).

موفق باشید.

morteza_1234m
جمعه 21 اسفند 1388, 00:11 صبح
mehdi.mousavi (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=41233)
سلام
من شبه پروژه ام رو اینجا گذاشتم اگر میتونید کمکم کنید
با SQL2008,VS2008 هست
ممنون میشم هر کی کمکم کنه
می خوام که کل دار و زندگیم رو فرم پاک نکنه و عکس رو از دیتابیس بخون وبهم نشون بده
می خوام در یک منطقه خاصی از فرم که بشه کنترلش کرد نمایش داده بشه
دوست عزیز فرمودید که توسط Ifarme میشه اگر میشه روی این پروژه بهم نشون بدید
یا ...
هر چی خودتون صلاح می دونید