PDA

View Full Version : سوال: client - server

f_g1348
شنبه 08 اسفند 1388, 15:31 عصر
سلام دوستان
من یه برنامه نوشتم با vb.net و sql 2005 developer حالا می خواهم sql را در شبکه قرار دهم چه تنظیماتی لازمه در sql انجام دهم .
در سایت چند مطلب بود ولی متاسفانه من خوب متوجه نشدم.
اگر ممکنه قدم به قدم توضیح دهید .
اگر لازمه که user هم در sql تعریف کنم بگید چطور و چه مدلی.
با تشکر

f_g1348
شنبه 08 اسفند 1388, 18:05 عصر
واقعا کسی نیست کمک کنه !!!؟؟؟؟

Open-Source
شنبه 08 اسفند 1388, 21:09 عصر
منوی استارت رو باز کن برو تو فولدر Sql بعد برو به فولدر Configuration Tool بعد برنامه Sql Server Configuration Maneger رو باز کن بعد Porotocol مورد نظرت (مثلا TCP/IP ) رو فعال کن.

bad_boy_2007
شنبه 08 اسفند 1388, 22:51 عصر
ضمن تاييد open-source ، ميتوني تو همون صفحه SQL Browser Service‌ رو هم فعال كني كه كاربران شبكه بتونن سرويس SQL را ببينند و سپس حق دسترسي به يوزر Guest بدي گه بتونه به سرور وصل بشه .

f_g1348
یک شنبه 09 اسفند 1388, 08:16 صبح
با تشکر از شما دوست عزیز من کار اولی را کرده بودم ولی نمی دونم کجا باید یوزر Guest رو فعال کنم در ثانی در connection string ]d fk,dsl ?

f_g1348
یک شنبه 09 اسفند 1388, 08:19 صبح
با تشکر از شما دوست عزیز من کار اولی را کرده بودم ولی نمی دونم کجا باید یوزر Guest رو فعال کنم در ثانی در connection string چی بنویسم ؟

saranaseri
یک شنبه 09 اسفند 1388, 09:21 صبح
اگر sql در ویندوز سرور نصبه لازم نیست کاری بکنین اما اگر ویندوز xp دارین :
controlpanel->useraccount->user guest-> turn on
و در
controlpanel->administrative tools -> local security system->access this computer from network
guest رو add کنید
و در
controlpanel->administrative tools -> local security system->Deny access this computer from network
کاربر guest رو حذف کنید

---
SQLconnect.ConnectionString = "Data Source=Servername or Ip;Initial Catalog=Databasename;User ID=sa;password=1;"

Open-Source
یک شنبه 09 اسفند 1388, 09:28 صبح
فقط روی کلاینت باید IP سرور رو تو connectionstring بنویسی.
به جای نقطه(.) یا کلمه localhost فقط ip سرور رو بنویس.
اینجا هم یه سر بزن:

http://www.connectionstrings.com/sql-server-2005

f_g1348
یک شنبه 09 اسفند 1388, 09:55 صبح
با تشکر از شما دوست عزیز ولی چند سوال :
1 ) در sql server من کاربر sa غیر فعال است .
2 ) در برنامه connection string من در app.config می باشد و به این صورت :

/configSections>
<connectionStrings>
<add name="parsian_app.My.MySettings.parsian_dbConnectionStri ng"
connectionString="Data Source=.;Initial Catalog=parsian_db;Integrated Security=True"
providerName="System.Data.SqlClient" />
</connectionStrings>

لطفا راهنمایی کنید.
با تشکر

saranaseri
یک شنبه 09 اسفند 1388, 10:30 صبح
شما باید sql رو به صورت mixedmode نصب کرده باشید
یعنی بتونید sql Authenticate هم وصل بشین
البته غیر از اون هم میشه اما به جای "." حتما باید اسم سرور sql و یا Ip اون رو بنویسید.
userId هم login ی که روی sql تعریف شده باشد و دسترسی به دیتابیس داشته باشه

f_g1348
یک شنبه 09 اسفند 1388, 13:14 عصر
دوستان عزیز
من تنظیمات tcp رو فعال کردم ولی باز هم پیغام زیر را می دهد

A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server)

در ضمن من تنظیمات connection string را به صورت زیر قرار دادم.

<connectionStrings>
<add name="WindowsApplication2.My.MySettings.test1ConnectionS tring"
connectionString="Data Source=192.168.200.3;Initial Catalog=test1;Integrated Security=True"
</connectionStrings>

saranaseri
یک شنبه 09 اسفند 1388, 13:42 عصر
خوب user Id و Password رو هم باید تعیین کنید

f_g1348
یک شنبه 09 اسفند 1388, 14:48 عصر
چطور باید user و pass را تعریف کنم؟

saranaseri
یک شنبه 09 اسفند 1388, 15:23 عصر
SQLconnect.ConnectionString = "Data Source=Servername or Ip;Initial Catalog=Databasename;User ID=sa;password=1"

f_g1348
یک شنبه 09 اسفند 1388, 16:05 عصر
نه دوست عزیز منظورم در sql server است.
من sql خودم را که روی xp نصب کردم با خود windows شناسایی میشه و user sa هم خاموشه و روشن نمیشه .
چطور user جدید تعریف کنم ؟

f_g1348
یک شنبه 09 اسفند 1388, 16:21 عصر
دوستان من وقتی تنظیم کردم پیغام زیر را داد :

Timeout expired. The timeout period elapsed prior to completion of the operation or the server is not responding.

در ثانی تنظیمات من به صورت زیر شد

<connectionStrings>
<add name="WindowsApplication2.My.MySettings.test1ConnectionS tring"
connectionString="Data Source=192.168.200.110;Initial Catalog=test1;Integrated Security=True;User ID=sa;password=R@@di1361;"
</connectionStrings>
فقط یک سوال :
در جلوی ip باید پورت را وارد کرد یا نه ؟
اگر بلی چطور ؟
یعنی بین ip و پورت باید نقطه باشد یا کاما یا . . .

bad_boy_2007
یک شنبه 09 اسفند 1388, 21:49 عصر
A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server)

خطاي فوق مربوط به يوز نيست ، و صرفا عدم دسترسي به سرور را بيان ميكند .

- در سيستم سرور آنتي ويروس داريد ؟

- آيا فاير وال ويندوزتان فعال است ؟

ببينيد تنظيمات كلي در تصوير ذيل ديده ميشود ، غير از اين نياز به تنظيم خاص ديگري نيست مگر براي يوزر ها كه هنوز خطاي يوزر دريافت نكرده ايد .

Start\AllPrograms\MicrosoftSQL Server 2005\ConfigurationTools\SQL Server Surface Area Configuration

بصورت كلي هيچ تنظيم ديگري وجود ندارد و الزاما هم نياز به MixedMode نيست .

نحوه خاموش كردن فاير وال هم در تصوير ذيل مشخص است .

ابتدا چك كنيد كه شبكه به درستي برقرار شده و حق دسترسي به سرور با IP را داريد ، سپس فايروال را خاموش و آنتي ويروس و هرگونه عامل امنيتي شبكه را از كار بيندازيد و نهايتا به سرور وصل شويد . بعد كه از صحت عملكرد SQL اطمينان حاصل كرديد تك تك عوامل امنيتي را فعال و امنيت شبكه را تامين كنيد .

saeid.memfis
یک شنبه 09 اسفند 1388, 22:24 عصر
من توی کارا ی خودم نیاز به تغییرات در ویندوزنداشتم و فقط تنظیمات شبکه را فعال می کردم و یوزر sa را فعال می کردم یعنی در حقیقت بهش پسورد می دادم
ضمنا یه ماژول دارم که دفعه اول که برنامه اجرا میشه میاد و اسم سرور و بانک و یوزر و پس رو میگیره و دیگه نمیاد تا وفتی که سرور یا بانک یا یوزر عوض بشه و بعد دوباره میاد که دوباره تنظیمات رو بگیره.
اگه به کار کسی می یاد بگید بزارم

f_g1348
دوشنبه 10 اسفند 1388, 08:14 صبح
دوست عزیز من فایروال را خاموش کردم و آنتی ویروس رو هم غیر فعال کردم ولی هنوز اون پیغام خطا را می دهد

f_g1348
دوشنبه 10 اسفند 1388, 09:04 صبح
دوستان یه راهنمایی فوری به من بکنید
در همین رابطه گفته شده من بالاخره موفق شدم ولی یه مطلب دیگه پیش آمده:
من سناریو را کوتاه می گم
من برای اتصال برنامه به sql در روی نام پروژه در solution explorer راست کلیک کرده و یه دیتا ست به آن می افزاییم.
حال در Server explorer به دیتابیسم وصل می شوم و از انجا جداول را کشیده در دیتا ست قرار داده و حالا کد را می نویسم.
سوال من اینجاست که connection string کجاست؟
من ابتدا فکر کردم در app.config می باشد ولی هرچه آن را تغییر می دهم جواب نمی ده.
در رابطه با سوال این تاپیک هم من در server explorer بصورت remote به دیتا بیس وصل شدم و جداول را در دیتاست کشیده و دوباره که کد نوشتم کار کرد ولی اگر connection string درون app.config برنامه دومی به اولی کپی می کنم و اجرا می کنم پیغام زیر را می دهد.

Cannot open database "test1" requested by the login. The login failed. Login failed for user 'MORE\Administrator'.
لطفا اگر کسی می تواند فوری کمک کند.
با تشکر

baamol
چهارشنبه 11 اسفند 1389, 10:20 صبح
یا عرض سلام.من یه برنامه پایگاه داده sqlserver دارم.یه کلاینت از این برنامه رو روی یه کامپیوتر دیگه نصب کردم و میخوام شبکه کنم.توی پوشه bin برنامه خودم روی DBConnection کلیک میکنم.یه پنجره باز میشه.ip کامپیوتر سرورم رو وارد میکنم و گزینه Test Conection رو میزنم و لی خطای login failed for user sa .the user is not associated with a trusted sql server conection ظاهر میشه.اکه کمکم کنید ممنون میشم

baamol
چهارشنبه 11 اسفند 1389, 10:27 صبح
[یا عرض سلام.من یه برنامه پایگاه داده sqlserver دارم.یه کلاینت از این برنامه رو روی یه کامپیوتر دیگه نصب کردم و میخوام شبکه کنم.توی پوشه bin برنامه خودم روی DBConnection کلیک میکنم.یه پنجره باز میشه.ip کامپیوتر سرورم رو وارد میکنم و گزینه Test Conection رو میزنم و لی خطای login failed for user sa .the user is not associated with a trusted sql server conection ظاهر میشه.اکه کمکم کنید ممنون میشم

شما باید sql رو به صورت mixedmode نصب کرده باشید
یعنی بتونید sql Authenticate هم وصل بشین
البته غیر از اون هم میشه اما به جای "." حتما باید اسم سرور sql و یا Ip اون رو بنویسید.
userId هم login ی که روی sql تعریف شده باشد و دسترسی به دیتابیس داشته باشه