PDA

View Full Version : برنامه های Win32 در دلفی و دلفی دات نت

Mohammad_Mnt
یک شنبه 18 اردیبهشت 1384, 01:52 صبح
آیا برنامه های ساخته شده Win32 در دلفی 7 و دلفی 2005 با هم فرق دارن ؟
و این که اصولا من با نصب دلفی 2005 به دلفی 7 احتیاجی دارم یا نه ؟

jirjirakk
یک شنبه 18 اردیبهشت 1384, 07:31 صبح
و این که اصولا من با نصب دلفی 2005 به دلفی 7 احتیاجی دارم یا نه ؟
هیچ فرقی با هم ندارن

آیا برنامه های ساخته شده Win32 در دلفی 7 و دلفی 2005 با هم فرق دارن؟
من خودم که یک برنامه ساده که با دلفی 7 بود رو راحتی با دلفی 2005 کامپایلش کردم و مشکل خاصی نداشت

Delphi Skyline
یک شنبه 18 اردیبهشت 1384, 15:49 عصر
درسته . فقط از نظر DotNer Kit با هم فرق دارن !

Mohammad_Mnt
یک شنبه 18 اردیبهشت 1384, 19:34 عصر
مرسی :flower:

Mohammad_Mnt
چهارشنبه 28 اردیبهشت 1384, 14:37 عصر
حداقل امکانات سخت افزاری که برای اجرای برنامه نهایی لازمه توی دلفی 7 و دلفی 2005 فرق می کنه ؟

مهدی کرامتی
پنج شنبه 29 اردیبهشت 1384, 03:10 صبح
خیر.

Mohammad_Mnt
پنج شنبه 29 اردیبهشت 1384, 21:03 عصر
:flower:

brians2000
جمعه 13 خرداد 1384, 11:22 صبح
خیر... فرقی از لحاظ لینک نهایی 32 بیتی وجود نداره ...
اما در کل دلفی دات نت 32 اینلاین فانکشن (تا حدی شبیه تمپلیت در سی ++ )‌ و در عین حال فرمان FOR IN رو اضافه کرده... اینلاین فانکشن مفهموش اینه که دیگه پراسیجر کال ندرای و زمانی که یک فرمان اینلاین رو اجرا می کنی به حالت تمپلیت میشینه وسط کد :‌ مثل این

احمد یک اینلاین هستش

علی یک پروسیجر عادی...

توی احمد داریم : احمد پسر خوبی است!
توی علی داریم احمد

در حالت عادی یک کپی از احمد وجود داره و کد میره سراغش و فراخوانی می کنه اما اگر اینجا احمد رو سه بار فراخوانی کنیم کد داخلش جاش میاد میشینه (تمپلیت می کنه)
در حقیقت میشه جای سه بار احمد:
احمد پسر خوبی است!
احمد پسر خوبی است!
احمد پسر خوبی است!

اساس کارش زیاد کردن سرعت و در عین حال سایز رو اضافه می کنه.
خوب.. اون دستور حلقه هم مال سی شارپ است... هم تو دات نت هم 32 بیتی اضافه شده... راستی خبر خوش اینکه :‌

دلفی 2005 بالاخره آدم شد!‌ در هرحال در حال حاضر قویترین محیط برنامه نویسی رو داره (دیویلاپمنت انوایارونمنت)‌ و فعلا :)‌ تا زمان عرضه ویزوال استودیو 2005 بهترین محیط موجود است! دوستانی کروم رو که پاسکال در محیط ویزوال استودیو هست دیدند!‌من چون کلا از ویژوال استودیو خیلی خیلی بدم میاد (به دلیل اینکه دشمن خلاقیته و انصافا هم چیز زیادی برای گفتن نداره!... البته طراحیش خیلی اصولیه ولی طراحی بورلند استودیو هم مثل اون بسیار اصولی است!‌)‌ و...
سی ++ بلدر 2005 میاد !‌ ظاهرا باگ نداره! بار قبل بورلند برنامه بتا رو بدون مشورت داد بیرون و حالا ظاهرا دیباگ کردند! در هر وضع : این دلفی 2005 واقعا فوق العاده شده!‌من با کمال خوشحالی!‌:))‌دارم می بینم که کار می کنه....در هر وضع :‌در حال حاضر بورلند بهترین محیط رو داره... هنوز به نظر من وی سی ال کاربردی تره تا اف سی ال... بخصوص اینکه راحتتر... منطقی تره... البته فرقی هم ندارند زیاد... در هر وضع :‌

:))‌ فعلا بورلند بدبخت مشغول طراحی کامپکت فریم ورک اینترفیس خودشه... هیچکدومشون آفتابی نمیشن که بشه خبر گرفت.
و :))‌ اینقدر هم فشار اومده برای نیتیو کامپایلر که ظاهرا جدی گرفتند! البته اون مساله مهمی نیست... اگر این بورلند خسیس جدا نمی کرد سی ++‌بلدر رو و می بستش به ریش دلفی (چرا نمی کنه خدا می دونه! )‌ما می زدیم تو سر مایکروسافتی ها چون دیگه واقعا فقط موشک نمی فرسته هوا!‌ ام اف سی + ای تی ال + وی سی ال+ دات نت!‌:))‌ متاسفانه بورلند شرکت کوچیکیه و برنامه نویسایی که می تونن رو کور کامپایلر کار کنند خیلی گرونند (300 هزار دلار به بالا در سال... )‌مثلا یکی مثل دانی از یک میلیون بیشتر میگیره... پس فعلا آرزوی کایلیکس عزیز رو داشته باشید !!! :))‌

راستی :‌ می دونید هنوز هم کامپایلر جاوا بایت کد دلفی وجود داره؟‌ و می دونید وی سی الش هم وجود داره :))‌نمی گید چرا نمیاد؟‌ساده است! چرا بورلند سی ++‌بلدر رو به ریش دلفی نمی بنده! چون مردم جاوا بلدر و پرایم تایم رو دارن می خرن! :))‌ ولی چنین چیزایی هم هست... در عین حال امکان ادغامش به سادگی با محیط 32 بیتی فعلی که دات نت رو هم بستر داده هست! :))‌ولی وقت می خواد و جی بلدر هم انصافا خوب داره می ره.
این کامپایلر مال 6 سال پیشه! خوبم کار کرده (دمو شده یه بار‌)‌به دلیل برادران جی بلدر نیومد تو بازار... ولی اگر میومد همه می فهمدیدند دلفی یعنی چی!