PDA

View Full Version : حرکت بین Tab های فرم

siavash_skh
شنبه 08 اسفند 1388, 22:19 عصر
با سلام مجدد

ببخشید که من سوال زیاد می پرسم

من یک فرم ساختم و فرمم چون طولانیه تو یه صفحه جا نمی شه. اومدم تبدیل به سه Tab کردم

آیا میشه بین تب ها تعیین کرد که با دکمه های خاصی جابجا شد.

یعنی مثلا با زدن دکمه چپ به تب بعدی و با زدن دکمه راست به تب قبلی بره.

اگه این هم نشد آیا می شه که Button آخر هر تب اضافه کرد که این کار رو انجام بده ؟

ممنون می شم راهنمایی کنید.

nabeel
شنبه 08 اسفند 1388, 22:45 عصر
سلام

در کنترل Tab هر صفحه/Page دارای مقداری انحصاری هستش با عنوان Page Index

شما در داخل کد فرضاً جهت انتقال به صفحه ای با Page Index یک میتونید کد زیر رو بنویسید

Me.TabCtl3.Value = 1

موفق باشید

siavash_skh
شنبه 08 اسفند 1388, 23:12 عصر
ممنونم از جوابتون

ولی من مبتدیم

Page index رو پیدا کردم، ولی حقیقتش نمی دونم اون کد رو کجا باید وارد کنم ؟ اون رو به Button باید بدم ؟ نتیجه ی این کار اینه مه با دکمه جابجایی صورت بگیره یا با کیبرد ؟ میشه لطفا مرحله به مرحله نحوه ی انجام کار رو بگید

ممنون میشم

nabeel
شنبه 08 اسفند 1388, 23:19 عصر
سلام

نمونه رو ملاحظه کنید

siavash_skh
یک شنبه 09 اسفند 1388, 00:29 صبح
من مثل شما این کد رو به دکمه دادم ولی Error زیر میادش

http://img684.imageshack.us/img684/8350/57945535.png (http://img684.imageshack.us/i/57945535.png/)

این قسمت از کد وابسته به چی تغییر می کنه ؟

Me.TabCtl3.Value = 1

siavash_skh
یک شنبه 09 اسفند 1388, 00:47 صبح
اون مشکل من حل شد. دلیلش این بود که اسم تب ها رو فارسی کرده بودم به جای اینکه Caption اون ها رو تغییر بدم. ممنون

فقط یه مشکل، تب های من تعدادشون زیاده، من تو هر تب می خوام 3 دکمه نمایش داده بشه. یه دکمه که تب بعدی رو بیاره، یکی که قبلی رو بیاره و یکی که بر گرده تب اول.

ولی فقط دکمه ای که می بره صفحه ی اول با این روش می تونه کدش ثابت باشه.
وقتی دکمه رو هم می برم توی هر تب از کار می افته

باید چیکار کنم ؟

ممنون

nabeel
یک شنبه 09 اسفند 1388, 17:37 عصر
سلام

نظری در خصوص کارآمدی روشتون نمیدم ولیکن در خصوص روش مد نظر , خوب شما مجبورید به تعداد صفحه ها دکمه داشته باشید و کدها رو به تناسب صفحه های قبل و بعد در داخل دکمه های مربوطه درج کنید
مثلاً وقتی که در صفحه دو هستید , شما جهت صفحه قبل باید مقدار رو در داخل کد برابر با 1 و برای صفحه بعدی برابر با سه بذارید و الی آخر
اگر متوجه نشدید , یه فایل آماده کنید تا روی اون بخشی از موارد پیاده سازی بشه

موفق باشید

siavash_skh
یک شنبه 09 اسفند 1388, 23:47 عصر
ممنونم از پاسح هر دوی شما استادای عزیز

با جمع بندی این دو جواب کار من درست شد و الان راحت بین صفحه های یا همون تب هام جابجا میشم

لطف کردید واقعا