PDA

View Full Version : بازی تانک

Sting_wwf
شنبه 08 اسفند 1388, 22:43 عصر
سلام و خسته نباشید
می خواستم خواهش کنم در نوشتن این برنامه کمکم کنید
برنامه ای که یک گلوله روی فرم به طرف تانک میاد گلوله هر بار به صورت رندوم تکرار میشه و ما می تونیم تانک رو جابجا کنیم و نکته اینجاست که اگه گلوله به تانک خورد مثلا 100 امتیاز کم بشه و یه صدایی شبیه Beep بده.
خیلی ممنون فقط فوریه اگه ممکنه زودتر پاسخ بدین ممنون میشم

lordarma
شنبه 08 اسفند 1388, 22:52 عصر
سلام و خسته نباشید
می خواستم خواهش کنم در نوشتن این برنامه کمکم کنید
برنامه ای که یک گلوله روی فرم به طرف تانک میاد گلوله هر بار به صورت رندوم تکرار میشه و ما می تونیم تانک رو جابجا کنیم و نکته اینجاست که اگه گلوله به تانک خورد مثلا 100 امتیاز کم بشه و یه صدایی شبیه Beep بده.
خیلی ممنون فقط فوریه اگه ممکنه زودتر پاسخ بدین ممنون میشم

شما استارت پروژه را بزنید ما هم تا جایی که بتوانیم به شما کمک خواهیم کرد،:لبخندساده:
انتظار نداشته باشید کسی این برنامه را برای شما بنویسد...:چشمک:

Sting_wwf
یک شنبه 09 اسفند 1388, 11:06 صبح
سلام
ببینید من تا اینجاش رو بلدم که :
برای حرکت دادن تانک باید از کلیدهای چپ و راست و بالا و پایین استفاده کرد که اونم از توابع keypress هست و اینکه می دونم گلوله به چه شکلی حرکت می کنه (به وسیله کنترل تایمر)
ولی متاسفانه موقعی که برای اصابت گلوله دستور می نویسم چه بخوره یا چه نخوره صدای Beep میده و امتیاز کم می کنه
استادمون گفته که If های خیلی بلند بالا و طولانی می خواد که من هر چی تلاش کردم موفق نشدم.
ولی می دونم که مثلا باید اینطور تعریف کنیم که اگه سمت چپ گلوله به جناح بالای تانک خورد امتیاز کم کنه ... که متاسفانه نمی تونم این رو روی برنامه ببرم و همش ارور میده :عصبانی++:

xxxxx_xxxxx
یک شنبه 09 اسفند 1388, 12:38 عصر
سلام

استادمون گفته که If های خیلی بلند بالا و طولانی می خواد که من هر چی تلاش کردم موفق نشدم.

بله، یک شرط طولانی برای محاسبه تداخل دو شئ وجود دارد.
قبلاً در این مورد بحث شده و یک نمونه شرط هم برای تداخل دو شئ در اینجا نوشته شده:
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=159704

lordarma
یک شنبه 09 اسفند 1388, 14:49 عصر
آقای xxxxx_xxxxx (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=46030) درست فرمودند با این حال اگر مایلید
سورسی را که نوشتید در همینجا قرار بدهید تا بررسی اش کنیم...

Sting_wwf
یک شنبه 09 اسفند 1388, 21:08 عصر
Private Sub Form_KeyDown(KeyCode As Integer, Shift As Integer)
If KeyCode = 37 Then
img1.Left = img1.Left - 100
ElseIf KeyCode = 39 Then
img1.Left = img1.Left + 100
ElseIf KeyCode = 38 Then
img1.Top = img1.Top - 100
ElseIf KeyCode = 40 Then
img1.Top = img1.Top + 100
End If
End Sub
دوستان شرمنده سورس اصلی رو گم کردم یادم رفت که از توی دانشگاه یه کپی واسه خودم بردارم