PDA

View Full Version : سوال: چی کار کنم تا کاربران سایت بتونن فایل با نام تکراری رو آپ کنند ؟

shocraneh
یک شنبه 09 اسفند 1388, 09:19 صبح
من به کاربران سایت این امکان رو دادم که برای کاربر یا کاربران خاصی فایل آپلود کنند و اون کاربران بتونن اونو دانلود کنند . این فایل ها تو یه پوشه آپ میشه . خوب اگه از شیوه عادی استفاده کنم . باید چک کنم که فایل ها هم نام نباشند . اما این جوری که نمیشه ؟؟ مثلا تو همین سایت هیچ وقت نشه موقع آپ فایل پیغام تکراری بودن فایل رو بده پس حتما روش دیگه ای داره . لطفا راهنمایی کنید . ممنون

bachebahal_1363
یک شنبه 09 اسفند 1388, 11:12 صبح
معمولا شما باید فایلی رو که آپلود می شه رو به صورت فایل zip در سرور ذخیره کنید و بعد آن را بازیابی کنید البته این ربطی به موضوع نداره
برای اینکه شما بتونین فایل رو به صورت هم نام از کاربر دریافت کنید ابتدا مانند همون کاری که خودتون کردید چک می کنید که فایلی با این نام هست یا نه اگر نبود که آپلود می شه اگرم بود به انتهای نام فایلتون یه string یا یک int اضافه کنید بعد فایل رو آپلود کنید برای مثال فایلی با نام Picture.jpg اگر بود نام فایل را به صورت Picture_1.jpg ذخیره نمائید و سپس این نام را در فیلد filename مربوط به هر کاربر در دیتابیس ذخیره کنید تا در هنگام دریافت فایل همان فایل با نام جدید توسط کاربر دریافت شود.

Peyman.Gh
یک شنبه 09 اسفند 1388, 22:33 عصر
اینجا رو ببین !
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=84127

iman_ad
یک شنبه 09 اسفند 1388, 22:40 عصر
من جای شما باشم از کلاس guide استفاده می کنم و یک رشته کاملا رندم ایجاد می کنم و فایل با این نام ذخیره می کنم

vb_nima
دوشنبه 10 اسفند 1388, 03:06 صبح
به آخر اسم فايل تاريخ را اضافه كن. هم اسم اصلي خفظ ميشه هم احتياج نيست سرچ كني ببيني قبلا همچين فايلي آپلود شده يا نه. هم خوانايي فايل براي كاربر بيشتر ميشه كه كي آپلود شده.

shocraneh
دوشنبه 10 اسفند 1388, 08:17 صبح
به آخر اسم فايل تاريخ را اضافه كن. هم اسم اصلي خفظ ميشه هم احتياج نيست سرچ كني ببيني قبلا همچين فايلي آپلود شده يا نه. هم خوانايي فايل براي كاربر بيشتر ميشه كه كي آپلود شده.
دوست من شاید در یه روز چند فایل هم نام آپ شد ،اونجا چی؟؟من از لینکی که دوستان داده بودند استفاده کردم . ممنون بابت راهنمایی همه دوستان

Milad Mohseny
دوشنبه 10 اسفند 1388, 08:38 صبح
دوست من شاید در یه روز چند فایل هم نام آپ شد ،اونجا چی؟؟
منظور تاریخ کامل بوده مثل: 2010-02-28 15:13:07.627_Test.jpg که احتمالش کمه تو این حالت اسم فایل ها تکراری بشه ولی اگه (تاریخ + نام فایل) رو نمیخواهی میتونی از این راه استفاده کنی:

strFileName = Guid.NewGuid().ToString() + strFileName;

vb_nima
دوشنبه 10 اسفند 1388, 12:46 عصر
دوست من شاید در یه روز چند فایل هم نام آپ شد ،اونجا چی؟؟

همانطور كه دوستمون گفتن منظورم تاريخ كامل بود. (روز + زمان)