PDA

View Full Version : سوال: پیشنهاد شما چیه

reg_google
یک شنبه 09 اسفند 1388, 11:09 صبح
من یه دیتابیس با حدود30000 رکود دارم که یکسری تاریخ شمسی نا مرتب داره که می خوام مرتب کنم و روش کوری بزنم چنتا نمونه براتون میزارم
1/1/1363
1362/12/7
1357/2
1360
12/2/....
خلاصه از این مدل دیتا
از کوچکترین اطلاعات این تاریخ ها هم نمیتونم بگزرم
کوریهائی که می خوام بزنم مثلا مرتب کردن سالها ماهها
پیشنهاد شما چیه رو این دیتابیس
دلیل اینم که تو این بخش مطرح کردم اینه که فکر کنم با c# راحت تر بشه این اطلاعات رو تحلیل کرد راجبش تصمیم گرفت

Open-Source
یک شنبه 09 اسفند 1388, 11:31 صبح
به نظر من:
بهتره که تاریخ رو به سه فیلد تقسیم کنی (که استانداردترین روش ذخیره تاریخ هست).
بعد خیلی راحت میتونی هر کوری بزنی.

یا اگه از یه فیلد استفاده میکنی باید تاریخ رو بصورت yyyy/mm/dd بگیری (اینطوری خیلی راحت میتونی مرتب کنی).
-----
حال اگه جدول شما با داده های غیر استاندارد پر شده باید یکی یکی رکور هات رو بخونی و فیلد تاریخت رو اصلاح و استاندارد کنی.

slashslash2009
یک شنبه 09 اسفند 1388, 11:37 صبح
همه تاریخاتو درست کن همه رو 1362/12/7 یعنی سال ماه و روز را داشته باشن یکی یکی رکوردا رو بخون بعدش چکشون کن ببین درستن یا نه اگر نه که تصحیحشون کن

reg_google
یک شنبه 09 اسفند 1388, 11:51 صبح
بهتره که تاریخ رو به سه فیلد تقسیم کنی (که استانداردترین روش ذخیره تاریخ هست).
این پیشنهاد معقولی هست

همه تاریخاتو درست کن همه رو 1362/12/7 یعنی سال ماه و روز
نمی تونم تاریخی مثل 1360 رو تغییر بدم مشکل اینجاست یعنی دیتا نباید تغییر کنه فقط باید یه جوری مرتب بشه که بشه توش کوری زد

دوستان اگر پیشنهاد دیگه ای دارن ممنون میشم مطرح کنند

slashslash2009
یک شنبه 09 اسفند 1388, 13:26 عصر
این چه جور فیلدیه که نمیشه تغییرش داد بعدم چرا اینجوری تاریخارو ثبت کردن توش یکیش ماهه یکیش هم روزه هم ماهه یکی دیگش فقط ساله یک دیگه همه رو داره چه جوری میخواین select بگیرید(به سختی)یکمی مضحک نیست شما اگر همه رو تصحیح کنید کارتون خیلی راحت تر میشه واسه دفعات بعد select کردن هم راحت تر میشه و دقیق تر