PDA

View Full Version : حرفه ای: مخفی کردن نتایج Query

alinagoo
یک شنبه 09 اسفند 1388, 12:58 عصر
سلام دوستان

من یه سری کومبو باکس دارم که مقادیرشون از Query مربوطه خوانده میشه مشکل فنی هم با این قضیه ندارم
فقط از دست این query ها دارم دیوونه میشم چون من نمیخام نتیجه اجرای یک query به کاربر نشون داده بشه! فقط میخام فیلدهای خاصی رو از Query استخراج کنم و ببرم داخل کومبو باکس ها!
کسی میدونه چیکار کنم دیتا شیت نتایج Query به کاربر نشون داده نشه؟
خیلی سرچ کردم!
توی تالارهای انگلیسی زبان هم کسی نتونسته جوابمو بده!:خجالت:

pmoshir
یک شنبه 09 اسفند 1388, 13:29 عصر
دوست عزیز شما برای ساختن اطلاعات کمبو باکسها میتونید کوئری نسازید.در قسمت row source کمبو که برید کاملا متوجه خواهید شد که منظوره من چیه.یک قسمتی که کاملا امکانات ساخت یک کوئری رو به شما میده.
موفق باشید

wolfstander
یک شنبه 09 اسفند 1388, 13:34 عصر
سلام دوست عزیز
شما کوئری ات رو درست کن
بعدش بیا یک کمبو باکس رو با استفاده از ویزارد خود اکسس (یعنی یک کمبو باکس بنداز روی فرم) کارهات رو انجام بده
عکس های زیر میتونه بهت کمک کنه
من بعنوان یک تازه کار ، همیشه از ویزارد های خود اکسس استفاده میکنم
شما هم اگه این کار رو کنید ، متوجه میشید که خیلی کمک حال خواهد بود

alinagoo
یک شنبه 09 اسفند 1388, 14:44 عصر
دوست عزیز شما برای ساختن اطلاعات کمبو باکسها میتونید کوئری نسازید.در قسمت row source کمبو که برید کاملا متوجه خواهید شد که منظوره من چیه.یک قسمتی که کاملا امکانات ساخت یک کوئری رو به شما میده.
موفق باشید

خب عزیز من ببین من باید کوئری ها رو خودم بسازم نه از اون کوئری هایی که ویزارد کومبو باکس میسازه ! چون فقط اطلاعات کوئری هارو که برا کومبو باکس نمیخام که! اطلاعات کوئری ها رو باید داشته باشم برای کارم چون من کوئری های تو در تو باید بسازم و خروجی یک کوئری ورودی کوئری دیگه میشه و در نهایت از اطلاعات کوئری آخر استفاده میکنم برای دستکاری یک رکورد خاص در جدول اصلی
شما اگه میتونید به من بگید چطور این دیتاشیت لعنتی کوئری ها رو مخفی کنم یعنی کوئری توی background سیستم اجرا بشه.
پیشاپیش ممنونم:افسرده:

pmoshir
یک شنبه 09 اسفند 1388, 14:54 عصر
دوست عزیز این روش دیگه ویزارد نیست شما میتونید خودتون کوئری رو بسازید یک بار تست کنید.

alinagoo
یک شنبه 09 اسفند 1388, 15:11 عصر
دوست عزیز این روش دیگه ویزارد نیست شما میتونید خودتون کوئری رو بسازید یک بار تست کنید.

فرمایشتو صحیح
این روش کوئری میسازه ولی چرا اون کوئری رو تو Navigation Pane قاطی بقیه کوئری ها نشونش نمیده؟ تا ازشون استفاده های دیگه بکنم!

pmoshir
یک شنبه 09 اسفند 1388, 15:15 عصر
دوست عزیز اگه بخواهید کوئری مخفی باشه این یه راهشه.یک پیشنهاد دارم اگه لطف کنید بگید هدفتون از این کار چیه شاید من و تمامی دوستان بهتر بتونیم کمکتون کنیم.یک نمونه از کارتون هم بزارید لطفا.
با تشکر

alinagoo
یک شنبه 09 اسفند 1388, 15:41 عصر
دوست عزیز اگه بخواهید کوئری مخفی باشه این یه راهشه.یک پیشنهاد دارم اگه لطف کنید بگید هدفتون از این کار چیه شاید من و تمامی دوستان بهتر بتونیم کمکتون کنیم.یک نمونه از کارتون هم بزارید لطفا.
با تشکر

چقدر عالیه که اهمیت دادین
ممنون
من جدولی دارم درباره متریال ورودی به انبار یک پروِژه(هر متریال یا کالا دارای مشخصات فنی و اطلاعات بسیار متنوعی است مثل نوع -سایز- جنس -کد شناسایی - کد بسته بندی - واحد شمارش-سیستم اصلی نصب-سیستم فرعی نصب و....که البته از یه جورایی قابل تمایز اند....) حالا من میخام فرمی درست کنم برای تحویل کالا از انبار! کاربر من که همه مشخصات فنی و غیر فنی چند صد قلم کالا رو حفظ نیست که با دست وارد کنه! باید امکانی رو فراهم کنم که اطلاعات یک نوع از کالاها رو از یک لیست مثل کومبوباکس انتخاب کنه بعد اکسس لیستی از رکوردهایی رو که هم نوع اون انتخاب هستند رو انتخاب کنه و توی یک مجموعه ای مثل جدول یا کوئری بریزه و گزیته بعدی انتخاب رو مثلا سایزهای موجود برا اون نوع جنس رو از این مجموعه ایجاد شده بده و پس از انتخاب سایز سیستم هایی رو که این نوع قطعه با این سایز باید داخلش نصب بشه رو از مجموعه قبلی استخراج کنه و همینطور تا انتها تا مثلا یک یا چند رکورد مطابق با درخواست کالا از بین چند هزار رکورد انتخاب شده و ادامه ماجراهای دیگه
امیدوارم مفید گفته باشم
ممنونم

wolfstander
دوشنبه 10 اسفند 1388, 08:35 صبح
چقدر عالیه که اهمیت دادین

سلام دوست عزیز
همه افرادی که اینجا به شما پاسخ دادند ، به کار شما اهمیت میدند
:لبخندساده:
من هنوز هم متوجه نمیشم که استفاده از ویزارد اکسس چه مشکلی داره و چه منافاتی با سوال شما داره؟
من نگفتم که کوئری رو از طریق ویزارد بساز
عکسها رو نگاه کنی ، در مورد کمبو باکس شماست
شما کوئری ات رو که ساختی و تموم شد ، بعد بیا روی فرمت با استفاده از ویزارد اکسس ، یه کمبو باکس بنداز و طبق عکسهایی که ضمیمه کردم ، اطلاعاتت رو بیار تو کمبو باکس
این مساله تو برنامه شما که میتونه یه کتابخونه ساده باشه کاربرد داره ، تا یه برنامه حسابداری سنگین
هیچ فرقی نمیکنه که برنامه شما چی باشه
دوستمون که فرمودند نمونه برنامه ات رو بذاری ، منظورشون توضیح برنامه نبوده ، فایل MDE برنامه بوده
چون ایشون هم با توجه به پست های زده شده توسط شما ؛ نمیدونسته که مشکل از کجاست
:لبخندساده:

پ.ن : شما اگه به اکسس و برنامه خودتون بد و بیراه نگید ، هم ذهنتون آزادتر میمونه برای حل مساله ، هم مساله علمی باقی خواهد ماند و دوستان رغبت بیشتری خواهند کرد که به شما پاسخ بدن

pmoshir
دوشنبه 10 اسفند 1388, 11:10 صبح
دوست عزیز از صحبت هاتون این طور برداشت کردم که هدف شما یک جستجو قوی برای ثبت اطلاعات است.اگر درست متوجه شده باشم به نظره من شما نیازی به کمبو ندارید.

راه کار من اینه:
1- یک فرم حاوی اطلاعات کالا بصورت لیست باکس بسازید و با دستور like کالای مورد نظر خودتون رو جستجو کنید.(نمونه رو از این لینک دانلود کنید.فایل Bestsearch)
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=207703
2- با استفاده از کدنویسی کالای جستجو شده رو در فرم مزبوطه قرار بدید.

alinagoo
دوشنبه 10 اسفند 1388, 16:02 عصر
امشب چک میکنم ببینم جواب کارمو میده یا نه
مرسی
نمیدونم چرا ذهن من روی کومبو باکس قفل کرده بود
پیشنهاد خوبی دادید

alinagoo
سه شنبه 11 اسفند 1388, 15:29 عصر
راهش استفاده از ریکورد ست بود که کسی نتونست بهم بگه

dim db as database
dim rs as dao.recordset
set db = currentdb