PDA

View Full Version : تغییرات بر روی فیلد از یه جدول دیگه

jayjay2007
یک شنبه 09 اسفند 1388, 12:23 عصر
سلام من یه پایگاه داده دارم که چهار تا جدول داره Item_Details -Transaction_Master-Transaction_Details-Customer_Details

جدول Item_Datails با جدول Tran_Details یه رابطه یک به چند داره . در جدول Item من یه فیلد دارم به نام( QOH (Quantity on Hand که تعداد موجودی رو نگه میداره حالا من می خوام هر وقت یه معامله توی این جدول Tran_Deatails ثبت شد (توسط فیلد Quantity_Ordered در جدول Tran_Details) به طور خودکار به تعداد سفارش از فیلد Qoh در اون جدول کم بشه و اگه Qoh برای یه محصول موجود نبود پیغام نبود محصول رو بزنه. ممنون میشم اگه کسی بتونه راهنمای بکنه :ناراحت:

خود فایل رو ضمیمه گذاشتم

pmoshir
یک شنبه 09 اسفند 1388, 12:33 عصر
دوست عزیز من پیشنهاد میدم پیامهای اطلاعاتی و امنیتی برنامه خودتون رو به کد نویسی در فرمها بسپارید.شما ابتدا فرمهای ورود اطلاعات رو بسازید و بعد با استفاده از کد براحتی موارد امنیتی رو برای برنامه قرار بدید.
موفق باشید

jayjay2007
یک شنبه 09 اسفند 1388, 13:46 عصر
شرمنده منظور شما کد نویسی vba هستش؟ راه دیگه ای نداره؟ در ضمن در مورد اون قسمت اول باید چیکار کنم منظوزم کم کردن مقدار QOH هست به تعدادی که در جدول tran_Details انتخاب میشه.

pmoshir
یک شنبه 09 اسفند 1388, 13:58 عصر
بله دقیقا اگر شما برنامه نویسی خودتون رو در اکسس انجام میدید پس مجبور به ساختن فرمها هستید حتی اکر در محیطهای دیگه هم کار میکنید باید فرم بسازید. به نظره من بهترین راه کنترل از طریق فرمهاست.

jayjay2007
یک شنبه 09 اسفند 1388, 14:39 عصر
اکه لطف کنید یه کم بیشتر توضیح بدید ممنون میشم
من برنامه نویسی توی اکسس بلد نیستم بازم اگه بتونید برای مورد اول یعنی کم کردن خودکارش یه راه دیگه غیر از برنامه نویسی بگید ممنون میشم

pmoshir
دوشنبه 10 اسفند 1388, 10:02 صبح
من در کد نویسی فرمتون شاید بتونم کمکتون کنم.ولی نیاز شما رو با استفاده از جداول نمیتونم یعنی در این سطح نیستم و در همیجا از تمام اساتید دیگر تقاضا میکنم مشکله این دوست عزیزمون رو طبق خواستشون در صورت ممکن حل کنند.

jayjay2007
سه شنبه 11 اسفند 1388, 11:38 صبح
lمن مطلب بالا از یکی پرسیدم گفت شما می تونی از طریق Query Upadate hdk این کار انجام بدی یعنی هر وقت Quantity_Ordered وارد شد شما با یه آپدیت از فیلد Qoh اونو کم کنی و توی شرطش اون صفر بودنشو چک کنی به نظر شما میشه؟من اینکارو کردم اما نشد:ناراحت: