PDA

View Full Version : پایگاه داده ی فارسی ( اکسس ) در vb

شیرین احمدی
یک شنبه 09 اسفند 1388, 13:58 عصر
با سلام و تشکر از سایت خوب و مفید تان
می خواستم بدونم چطور در vb با پایگاه داده ی اکسس داده ها را فارسی وارد کنم؟
زبان فارسی را پایگاه داده ی اکسس نمی شناسد در vb

xxxxx_xxxxx
یک شنبه 09 اسفند 1388, 21:00 عصر
سلام،
به برنامه نویس خوش آمدید.
خیر، اینگونه نیست. از کدام نسخه اکسس استفاده می کنید؟ یک نمونه دیتابیس که چنین مشکلی دارد را ضمیمه پستتان کنید.

HamedNet_ir
یک شنبه 09 اسفند 1388, 21:08 عصر
حتي اكسس 98 هم فارسي رو ساپورت ميكنه!
شما مطمئنيد تنظيمات زبان فارسي سيستم شما صحيح هست؟

شیرین احمدی
سه شنبه 11 اسفند 1388, 18:19 عصر
اکسس من 2003 هست نکته ای که وجود داره خود اکسس با فارسی مشکل نداره
vb جداول اکسس فارسی رو باز میکنه اما به جای کاراکتر های فارسی دایره مربع شکل
های عجیب می ذاره
با گزینه ی add_ins در vb که میخوام پایگاه داده رو باز کنم یا ایجادش کنم (version7)
مشکل ایجاد میشه
در language option سه تا tap رو فارسی کردم خود vb فارسی رو می شناسه فقط پایگاه
دادش نمی شناسه
ممنون می شم کمکم کنید

look20
سه شنبه 11 اسفند 1388, 18:38 عصر
سلام ببخشید اسم جدولهاتون فارسیه یا رکوردهای اون
اگه جدول و نام فیلدها فارسی اسمشو انگلیسی بزارین و اگه رکوردها فارسی هستند در ویژوال بیسیک برای هر textBox فونت tahoma رو انتخاب کنید هیچ مشکلی پیش نمیاد می دونید که چطور!؟
در ضمن میتونید از این روش اتصال بدید من خودم به همین ترتیب اتصال دادم

Private Sub Form_Load()
Adodc1.ConnectionString = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" & App.Path & "\DB.mdb"
Adodc1.RecordSource = "select * from Table1"
Adodc1.Refresh

HjSoft
سه شنبه 11 اسفند 1388, 18:48 عصر
مشكل شما يك مشكله كه امكانش خيلي كمه كه پيش بياد ! فقط اين نكته رو توجه داشته باشيد احتمالا grid خودتون رو unicode نكردين . يا چه بهتر است كه از vsflex استفاده كنيد . البته هنوز متوجه نشدم كه منظورتون از فارسي بودن تيبل چيه ؟ نام فيلد ها ، نام تيبيل ها ، اطلاعات درون فيلد ها . يكم موضوع رو بيشتر باز كنيد . در ضمن بهتره بانكتونو اينجا upكنيد .

شیرین احمدی
چهارشنبه 12 اسفند 1388, 17:40 عصر
ببینید من می خوام یک پایگاه داده داشته باشم که یک سری سئوال فارسی رو توش ذخیره کنم برای این کار باید بتونم جداولی ایجاد کنم که داده های توش (رکورد ها) فارسی باشه
هنوز من موفق نشدم جداول فارسی خودمو ایجاد کنم از (add_in) و vitual data maneger
می خوام این کارو بکنم که فارسی تایپ نمی شه از گزینه tools/option/editerformats
tahoma رو انتخاب کردم نشده من هنوز روی پروژم موفق نشدم پایگاه فارسی ایجاد کنم که بخوام ارتباط برقرار کنم اسم فیلدا یا نام جدول فارسی نبود مهم نیست اطلاعاتش مهم است
که البته اونا هم فارسی نمی شه

look20
چهارشنبه 12 اسفند 1388, 20:01 عصر
یا سلام ببخشید شما چرا از روش Microsoft.Jet.OLEDB.4.0
استفاده نمی کنید
در همین تاپیک نشون دادم که چطور این کارو انجام بدید همونطور که گفتم من خودم هم از همین روش برای اتصال پایگاه اکسس استفاده کردم
یه فرم که به همین روش اتصال داده شده رو آپلود میکنم
در ضمن لازم نیست از گزینه های خود ویژوال استفاده کنید کافی همین فایل رو دانلود کنید و فقط پایگاه داده خودتون رو بهش بشناسونید و فیلدها رو همونطور که می بیننید دو تا فیلدش کاملا کاملا فارسی نوشته شده!
موفق باشید

polisoftco
چهارشنبه 12 اسفند 1388, 21:58 عصر
دوست عزیز
شما بجای استفاده از دیتا منیجر ویژوال از خود مایکروسافت اکسس استفاده کنین، تا بتونین فارسی بنویسین / ویرایش کنین، آخه مال خود وی بی یکم گیر داره.

موفق باشین

شیرین احمدی
سه شنبه 25 اسفند 1388, 12:14 عصر
سلام
و تشکر فراوان از همه ی دوستان عزیز که به مشکل من توجه کردید و وقت گذاشتید
عذر می خوام که به دلیل مشکلاتم نتو نستم زودتر از اینا پیامی بفرستم و و تشکر کنم .
من این روش های که فرمودید حتما امروز امتحان میکنم .
باز هم صمیمانه سپاسگزارم از همه ی دوستان

look20
سه شنبه 25 اسفند 1388, 16:03 عصر
سلام ببخشید لطفا اگه تشکر می کنید فقط از دکمه تشکرها استفاده کنید و از نوشتن پیام و یا تاپیک جدید برای تشکر پرهیز کنید چون این قانون تمامی سایتهای دارای تالار گفتمان می باشد در ضمن اگه مدیر بخش دوس دارن این پیام بنده رو حذف کنن به همون علتی که عرض شد