PDA

View Full Version : valid بودن آدرس ایمیل

elmira_63
یک شنبه 09 اسفند 1388, 16:49 عصر
سلام
اول از همه نزنید چون search کردم به اون جوابی که می خواستم نرسیدم

حالا چطور باید چک کنم که یه آدرس ایمیل هم از لحاظ sintax هم از لحاظ صحیح بودن آدرس چک بشه؟ منظورم اینه که طرف یه ایمیل چرت وارد نکرده باشه؟

Peyman.Gh
یک شنبه 09 اسفند 1388, 17:12 عصر
از لحاظ Syntax میتونید از Validation ها استفاده کنید اما اینکه بفهمید آیا ایمیل واقعاً مربوط به شخص هست یا خیر در این صورت میتونید متوجه بشید که برفرض در سایت شما فعال سازی ثبت نام دارید و این فعال سازی به ایمیل شخص ارسال میگردد در این صورت شخص باید ایمیل صحیح وارد کند.

iman_ad
یک شنبه 09 اسفند 1388, 21:36 عصر
برای سینتکس از regular expression استفاده کن
([a-zA-Z0-9_\-\.]+)@((\[[0-9]{1,3}\.[0-9]{1,3}\.[0-9]{1,3}\.)|(([a-zA-Z0-9\-]+\.)+))([a-zA-Z]{2,4}|[0-9]{1,3})
اینم regular expression برای اعتبار سنجی ایمیل

yekta64
دوشنبه 10 اسفند 1388, 08:53 صبح
سلام
اول از همه نزنید چون search کردم به اون جوابی که می خواستم نرسیدم

حالا چطور باید چک کنم که یه آدرس ایمیل هم از لحاظ sintax هم از لحاظ صحیح بودن آدرس چک بشه؟ منظورم اینه که طرف یه ایمیل چرت وارد نکرده باشه؟

سلام
همون طور كه دوستان گفتن با استفاده از validetion مي تونيد syntax ايميل وارد شده رو چك كنيد و يا اينكه شما مي تونيد با استفاده از يك كد نويسي ساده syntax ايميل رو و اينكه مربوط به يه domin معتبر باشه رو چك كنيد اما اسمي رو كه كاربر براي ايميلش انتخاب مي كنه كه ديگه نياز به چك كردن نداره.
موفق باشيد.

ostovarit
دوشنبه 01 شهریور 1389, 08:53 صبح
از لحاظ Syntax میتونید از Validation ها استفاده کنید اما اینکه بفهمید آیا ایمیل واقعاً مربوط به شخص هست یا خیر در این صورت میتونید متوجه بشید که برفرض در سایت شما فعال سازی ثبت نام دارید و این فعال سازی به ایمیل شخص ارسال میگردد در این صورت شخص باید ایمیل صحیح وارد کند.

سلام و خسته نباشید
میدونم زمان زیادی از این پست میگذره ولی منم دقیقا همین مشکل رو دارم ....
اگر لیستی از ایمیل ها داشته باشیم .... حالا برای تست کردن فعال بودن ایمیل ها چه باید بکنیم؟
یعنی مطمئن شیم هنوز ایمیل ها سالم هستند و توسط سرویس دهنده پاک نشده اند؟

didaaa
دوشنبه 01 شهریور 1389, 19:46 عصر
اگه منظورتون اينه كه ايميل داخل ديتابيستون ذخيره شده و مي خواهيد چك كنيد يه صاحب اين ايميل فعال هستش يا نه در اينصورت يه كوئري از ديتابيس بگيريد.

ostovarit
دوشنبه 01 شهریور 1389, 19:49 عصر
اگه منظورتون اينه كه ايميل داخل ديتابيستون ذخيره شده و مي خواهيد چك كنيد يه صاحب اين ايميل فعال هستش يا نه در اينصورت يه كوئري از ديتابيس بگيريد.

یک لیست ایمیل دارم تو یک فایل تکست ( .txt ) میخوام چک کنم ایمیلهاش فعال هستن یا نه همین ... ؟

barbodsoft.com
چهارشنبه 23 اسفند 1391, 15:19 عصر
سلام
من هم می خوام یک سیستم ثبت نام کامل بنویسم که ایمیل طرف چک بشه که آیا فعال هست یا نه. چطور یک ایمیل فعال سازی براش بفرستم و نتیجه رو ازش دریافت کنم. لطفا کمک کنید.