PDA

View Full Version : سوال: مسترپیج های مختلف برای سایت

maxpayn2
یک شنبه 09 اسفند 1388, 18:40 عصر
سلام
در حالت عادی در مسترپیج یک سری آبجکت های مشخص مانند DIV و غیره وجود داره و با استفاده از theme و Skin ها می توان رنگ بندی ، عکس ها و ... مختلفی بنا به سلیقه کاربر داشت . ولی من می خوام جوری برنامم رو بنویسم که ممکنه توش تعداد آبجکت های مسترپیج تغییر کنه و به همین خاطر هر مسترپیج Thmeme و Skin های مخصوص به خودش رو میخواد . چیزی شبیه CMS هایی که میشه بهشون Skin های جدید اضافه کرد با این تفاوت که تعداد آبجکت های مسترپیج ثابت نیست

1 - آیا میشه چند تا مسترپیج داشت و بنا به خواسته کاربر یکی از اون ها اعمال بشه ؟ اگه میشه آیا میشه بعد از کامپایل و پابلیش سایت مستر پیج ، Thmeme و Skin های جدید اضافه کرد ؟

2 - اگه نمیشه راه حل چیه ؟

ممنون

maxpayn2
یک شنبه 09 اسفند 1388, 20:32 عصر
میشه چند تا MasterPage داشت و یک BasePage که توی اون داشته باشیم :

protected override void OnPreInit(EventArgs e)
{
base.OnPreInit(e);
this.Page.Master.MasterPageFile = "~/MasterPage.master";
}

که البته مقدار MasterPageFile میشه از دیتابیس یا Web.config خونده بشه و تمام صفحات از BasePage ارث ببرن

حالا فقط یه مسئله میمونه اونم اینکه آیا میشه بعد از کامپایل و پابلیش سایت ، مستر پیج ، Thmeme و Skin های جدید اضافه کرد ؟

maxpayn2
دوشنبه 10 اسفند 1388, 09:11 صبح
نصف جواب رو که خودم دادم ، لطفا باقیش رو شما کمک کنید

مهدی کرامتی
دوشنبه 10 اسفند 1388, 13:07 عصر
به شرطی می توانید Master Page را در هنگام اجرا تغییر دهید که تعداد ContentPlaceHolder ها و ID های آنها در همه آنها یکسان باشد.

Theme و Skin را بعد از کامپایل نیز می توانید اضافه کنید، چون نیازی به کامپایل ندارند. در ضمن، Theme و ... ربطی به Master Page ندارد، چون خود Master Page مشخصه Theme ندارد و Style های خود را از Content Page اش دریافت می کند.

Modifier
سه شنبه 12 مرداد 1389, 12:57 عصر
سلام

Style های خود را از Content Page اش دریافت می کند.
من فایلهای css رو به Master میدم و Content ها از اون استفاده میکنن..

Master که از Content استفاده نمیکنه...Content از Master استفاده میکنه...

اگه اشتبه میگم توضیح بدین..

ممنون
یاعلی