PDA

View Full Version : انتقال از متغیر Long به متغیر String

unit001
یک شنبه 09 اسفند 1388, 21:20 عصر
سلام.

خسته نباشید.

من یه مقدار توی یه متغییر از نوع Long دارم و می خوام بریزمش توی String.:افسرده:

مثلا من از یه تابع ExtractIcon استفاده کردم و این تابع آیکون استخراج شده را توی یه متغیر long می ریزه. منم می خوام که این مقدار رو از Long به String بریزم و اونو توی فایل ذخیره کنم. فک نکنم زیاد سخت باشه.:چشمک:

با تشکر از همه اساتید گرامی.

lordarma
یک شنبه 09 اسفند 1388, 21:32 عصر
سلام.

خسته نباشید.

من یه مقدار توی یه متغییر از نوع Long دارم و می خوام بریزمش توی String.:افسرده:

مثلا من از یه تابع ExtractIcon استفاده کردم و این تابع آیکون استخراج شده را توی یه متغیر long می ریزه. منم می خوام که این مقدار رو از Long به String بریزم و اونو توی فایل ذخیره کنم. فک نکنم زیاد سخت باشه.:چشمک:

با تشکر از همه اساتید گرامی.

بله ساده هست،
از توابع زیر استفاده کنید (هر کدام مایل بودید)

CStr(x)
Str (x)به جای X مقدار عددی خود را بگذارید،
توابع بالا برای تبدیل هر مقدار عددی به رشته به کار می روند،
برای تبدیل رشته به عدد هم از تابع Val استفاده نمایید.

unit001
یک شنبه 09 اسفند 1388, 21:43 عصر
سلام.

ممنون
می دونستم سادس اما در این حد نه!

مثل اینکه منظور منو متوجه نشدید. من می خواستم که از مموری به String انتقال بدم. نه یه متغییر Long ساده که تو ویژوال هست رو به String . اگر بازم متوجه منظورم نشدید از تابع ExtractIcon یا هر تابع دیگری که اطلاعات خودش رو می ریزه توی یه متغییر Long استفاده کنید.

این تابع آیکون فایل رو خارج می کنه ولی از نوع Long و من می خوام این آیکون رو ذخیره کنم البته نه با DrowIcon تو یه PictureBox می خواستم همون long رو به String تبدیل کنم:خجالت:

unit001
دوشنبه 10 اسفند 1388, 20:50 عصر
من همچنان منتظرم.....!:متفکر:

sajjad_india
دوشنبه 10 اسفند 1388, 21:18 عصر
من همچنان منتظرم.....!:متفکر:

Rdim کن ببین میشه

unit001
دوشنبه 10 اسفند 1388, 21:31 عصر
منظورتون از Rdim چیه؟:متفکر: یه کم بیش تر توضیح بدید

vbhamed
سه شنبه 11 اسفند 1388, 19:20 عصر
سلام

ExtractIcon فقط تعداد آيكونها رو بر مي گردونه
بايد از ExtractIconEx استفاده كنيد

اينم مثال :

unit001
پنج شنبه 13 اسفند 1388, 17:00 عصر
ببخشيد منظور من هم ExtractIconEx يا ExtractAssociatedIcon بود.:خجالت: البته براي مثال آوردم

اگه راهي داره لطفا راهنمايي كنيد.

vbhamed
پنج شنبه 13 اسفند 1388, 17:07 عصر
سلام

خب تو پست قبلي نمونه براتون گذاشتم ديگه

unit001
پنج شنبه 13 اسفند 1388, 17:36 عصر
ممنون نمونه رو نگاه كردم ولي جايي كه بشه متغيير …Long آيكون خارج شده رو رو هارد ذخيره كردن نديدم يا شما متوجه منظورم نشديد:خجالت: يا من در اين مورد چيزي نمي دونم.

من در اصل مي خوام آيكوني رو كه از فايل گرفته و روي مموري گذاشته رو به String تبديل و روي هارد ذخيره كنم.

اگرم درست فهميده باشم توي نمونه شما DrowIconEx اين كارو مي كنه منتها روي PictureBox مي ريزه ولي من مي خوام آيكون رو ذخيره كنم.:چشمک: توجه داشته باشيد كه از SavePicture نمي خام استفاده كنم چون حالت Trans آيكون از دست مي ره.

بازم ممنون.