PDA

View Full Version : حجم فایل LDF=505MB

gh_fereydonpoor
یک شنبه 18 اردیبهشت 1384, 19:24 عصر
سلام به همه دوستان
من یک مشکل ساده دارم
به دلیل تراکنشهای بالا یک DataBase حجم LDF آن برابر 505 MB شده است .
روش منطقی برای کاهش این حجم اضافه چیست.
من شنیده بودم که اگر Comlip Backup تهیه کنم LDF بخ MDF منتقل شده و Page های اضافه را حذف می کند ولی هیچ اتفاقی نیفتاد تا اینکه آنرا Shrink کردم.
حال آیا این راه مناسبی بوده است؟
و برای انتقال بانک روی Server‌اصلی من باید یک برنامه برای Shrink کردن داشته باشم یا نه؟
مرسی ممنون
یا علی

AminSobati
یک شنبه 18 اردیبهشت 1384, 21:47 عصر
سلام،
ساختاری که در Log File وجود داره به کلی با Data Fileها متفاوته. لذا اصلا معنی نداره که اطلاعات لوگ به داخل دیتا منتقل بشه. تنها راه ذخیره لوگ، Backup گرفتن هستش. ولی اگر افزایش حجم لوگ براتون دردسر ساز شده و از طرفی نیازی بهش ندارین(و مثلا همیشه Complete Backup) میگیرین، میتونین از دیتابیس Properties بگیرین و Recovery رو روی Simple قرار بدین تا مرتب لوگ رو خالی کنه.
برای انتقال روی سرور اصلی، باز هم اگر Log Backup نیازی ندارین، میتونین باز از Simple Recovery استفاده کنین تا لوگ حجیم نشه.

gh_fereydonpoor
دوشنبه 19 اردیبهشت 1384, 16:25 عصر
سلام
پس اگر من اطلاعات Log را از روشی که گفتید پاک کنم اطلاعات هیچ تغییری نمی کند ؟ بلکه اگر بخواهیم Log Backup بگیریم از آن استفاده می کند؟

titbasoft
دوشنبه 19 اردیبهشت 1384, 16:53 عصر
اطلاعاتی که در log file ذخیره میشه برای داشتن backup به روز استفاده میشه و هیچ ارتباطی به دیتا های ذخیره شده نداره.

Comlip Backup تهیه کنم LDF بخ MDF منتقل شده
گرفتن complite backup = تهیه backup از کل دیتا ها = چه دیتا هایی که تا حالا از اونها backup گرفته شده و چه تغیراتی بعد از آخرین backup بوجود آمده اند = کنار هم قرار گرفتن backup کل مجموعه در یک فایل backup =! اضافه شدن log file به MDF

gh_fereydonpoor
دوشنبه 19 اردیبهشت 1384, 19:16 عصر
سلام
مرسی
بله داستان Complete Backup را می دونم .
سوال من این است که آیا از نظر فیزیکی اطلاعات هم اکنون در MDF است یا قسمتی در LDF و قسمت ابتدایی در MDF و آیا با از دست دادن اطلاعات LDF در روشی که مهندس در بالا ذکر کرده اند و ما Comlete Backup نداشته باشیم اطلاعات از بین می روند یا کلا اطلاعات در MDF وجود دارد؟
مرسی ممنون

AminSobati
دوشنبه 19 اردیبهشت 1384, 23:08 عصر
دوست عزیزم،
رکوردهای وارد شده در سیستم، به هیچ وجه در لوگ فایل قرار نمیگرند. یعنی اگر لوگ فایل رو از دست بدین، حتی یک رکورد هم از دست نرفته(به شرط اینکه از دست رفتن لوگ فایل در زمانی باشه که کسی با دیتابیس کار نمیکنه)

gh_fereydonpoor
سه شنبه 20 اردیبهشت 1384, 09:07 صبح
سلام مهندس
مرسی و ممنون
ببخشید من خیلی کند ذهن بازی در می آورم
چون تا حالا فقط Design کار کردم .
مرسی از تحملتان
یا علی

AminSobati
سه شنبه 20 اردیبهشت 1384, 10:52 صبح
اختیار دارین :) :wink: