PDA

View Full Version : از parkdomain يا adondomain استفاده كنم؟

masoud 578
دوشنبه 10 اسفند 1388, 15:33 عصر
با عرض سلام خدمت تمام دوستان عزيز و برنامه نويسان گرامي.
من چند روزي است كه سايت خودم را در يك هاستينگ مجاني راه اندازي كرده ام.
كه يك دومين با پسوند byethost.com به من اختصاص داده شد.
حالا يك دامين com. خريداري كرده ام.
خلاصه اين كه مي خواهم كاري كنم كه گوگل سايت را با دامين دات كام بشناسد و در صورت امكان اصلا دامين قبلي از بين برود. و خلاصه اينكه دامنه اصلي سايت به طور كلي دات كام شود.
بايد چه كار كنم؟ دامين را بايد پارك كنم يا از addon دومين استفاده كنم ؟
طوري كه سايت حتي در نتايج جست و جوي گوگل هم با نام دات كام نمايش داده شود.
با تشكر از تمامي دوستان و برنامه نويسان عزيز و گرانقدر.

emad_67
دوشنبه 10 اسفند 1388, 20:42 عصر
شما دامینت رو پارک کن. با این کار url سایت میاد روی همون park domain، اما برای تغییر نتایج گوگل باید آدرس هایی رو که ایندکس شدن ریدایرکت کنی به دامینت (redirect 301)

masoud 578
دوشنبه 10 اسفند 1388, 21:12 عصر
چجوري بايد آدرس هایی رو که ایندکس شدن ریدایرکت کنم به دامینم (redirect 301)؟با استفاده از سي پنل.

qanewaisi
دوشنبه 10 اسفند 1388, 23:18 عصر
با عرض سلام خدمت تمام دوستان عزيز و برنامه نويسان گرامي.
من چند روزي است كه سايت خودم را در يك هاستينگ مجاني راه اندازي كرده ام.
كه يك دومين با پسوند byethost.com به من اختصاص داده شد.
حالا يك دامين com. خريداري كرده ام.
خلاصه اين كه مي خواهم كاري كنم كه گوگل سايت را با دامين دات كام بشناسد و در صورت امكان اصلا دامين قبلي از بين برود. و خلاصه اينكه دامنه اصلي سايت به طور كلي دات كام شود.
بايد چه كار كنم؟ دامين را بايد پارك كنم يا از addon دومين استفاده كنم ؟
طوري كه سايت حتي در نتايج جست و جوي گوگل هم با نام دات كام نمايش داده شود.
با تشكر از تمامي دوستان و برنامه نويسان عزيز و گرانقدر.

سلام
شما باید دومین رو addon اگه می خواین سایتتون فقط با یه دومین قابل دسترس باشد و تمام اطلاعات رو روی دومین جدید قرار دهید.
و اما اگه بخواین که موتورهای جستجو دومین جدید شما رو بشناسن کمی زمان می بره و این کار بطور اتوماتیک انجام میشه،وقتی که Spider یا Crawler یا Robot به سایت شما وارد میشن و هیچی پیدا نمی کنن،طبیعتا بعد از یه مدت دیگه سایت شما اصلا تو لیست نمیاد.

یه نگاهی هم به این سایت بندازین (روش اصولی رو توضیح داده):
http://www.webmasterworld.com/forum80/843.htm
http://www.thenakedscientists.com/forum/index.php?topic=11253.0

این که میگن صفحه قدیمی رو redirect کنیم روی صفحه جدید به نظر من اصلا ربطی نداره و این مشکل رو حل نمی کنه.

موفق باشید.

masoud 578
سه شنبه 11 اسفند 1388, 05:10 صبح
متشكرم دوست عزيز از پاسخ بسيار كاملتان. ولي مثلا اگر چند تا دومين add شوند چطور؟

qanewaisi
سه شنبه 11 اسفند 1388, 06:36 صبح
وقتی چند تا دومین add می شوند حتما چند تا سایت دارید دیگه!
ولی وقتی چند تا دومین روی یک دومین park شوند یعنی یک سایت رو می خاین با چند تا دومین بتونین بهش دسترسی داشته باشین.
اگه منظورتون این نیست بیشتر توضیح بدین.

masoud 578
سه شنبه 11 اسفند 1388, 13:37 عصر
متشكرم دوست عزيز پس فقط مي توانم تنها يك دامين را add كنم كه جاي دامين اصلي سايت قرار بگيرد.درست است؟
شما آموزشي جهت add كردن دامين سراغ داريد؟
با سپاس

qanewaisi
سه شنبه 11 اسفند 1388, 22:32 عصر
در شرایط شما که می خواهید فقط یک دومین اصلی داشته باشید بله.
آموزش زیاد هست اگه جستجو کنید!

emad_67
دوشنبه 17 اسفند 1388, 11:47 صبح
اما اگه بخواین که موتورهای جستجو دومین جدید شما رو بشناسن کمی زمان می بره و این کار بطور اتوماتیک انجام میشه،بله اتوماتیک انجام میشه اما تمامی مطالبی که با ساب دومین ایندکس شدن + رنک اون کاملا از بین میره.

وقتی که Spider یا Crawler یا Robot به سایت شما وارد میشن و هیچی پیدا نمی کنن،طبیعتا بعد از یه مدت دیگه سایت شما اصلا تو لیست نمیاد.فکر میکنم منظور این دوستمون رو درست متوجه نشدی شما. شما با اینکار در واقع میای همه چیز رو نابود میکنی و میخوای دوباره از 0 شروع کنی. هدف انتقال رنک و صفحات ایندکس شده از ساب دومین به دومین اصلیه نه اینکه همه چیز رو خراب کنیم و دوباره از اول بسازیم.

این که میگن صفحه قدیمی رو redirect کنیم روی صفحه جدید به نظر من اصلا ربطی نداره و این مشکل رو حل نمی کنه.اتفاقا بهترین راه ممکن برای اینکار همین راه ریدایرکت هست. چون تمام آدرس های ایندکس شده رو میشه اورد روی دومین اصلی.

چجوري بايد آدرس هایی رو که ایندکس شدن ریدایرکت کنم به دامینم (redirect 301)؟با استفاده از سي پنل.
این رو بزار توی .htaccess

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^sub\.old\.com$ [NC]
RewriteRule ^(.*) http://www.new.com/$1 [QSA,L,R=301]

sub و old رو با نام ساب دومین قبلی جایگزین کن و new رو هم با نام دومینت.