PDA

View Full Version : سوال: می خوام شروع کنم نیاز به منبع آموزشی و دارم

BEHESHT*
سه شنبه 11 اسفند 1388, 11:15 صبح
سلام خسته نباشید همه دوستان:لبخندساده:

با عرض پوزش یه سوال داشتم من می می خوام ASP رو شروع کنم اما نمیدونم از کجا و چطور

می گن میشه با VB , C#‎ , Delphi میشه طراحی سایت کرد

هدف من طراحی سایت پویا است و مخصوصاً ارتباط با دیتا بیس بسیار قوی

من خودم دلفی رو تا حدودی بلدم در حد نیازم اما برای دلفی پریسم منابع زیادی نداره یا شاید بگم اصلا نداره :ناراحت:

اما C#‎ می گن خیلی منابع زیادی داره ، می خواستم ببینم چطور با چه کتاب ASP و C#‎ رو شروع کنم ، لطفا اگه کتابی از یک انتشارات سراغ دارید بگید چون EBook ها خیلی سر سر ی توضیح میدن:اشتباه:

اگر هم EBook خوب باشه هم معرفی کنین ممنون میشم البته به زبان فارسی:بامزه:

و میشه یه پیش زمینه به قول گفتنی فلوچارت از راهی که باید طی کنم رو بفرمایید:افسرده:

maxpayn2
سه شنبه 11 اسفند 1388, 11:23 صبح
http://www.asp.net/learn/

http://www.ebookshare.net/

BEHESHT*
سه شنبه 11 اسفند 1388, 15:03 عصر
ممنون اما جواب هیچ یک از سوالاتم رو نوتنستم دریافت کنم ممکنه یه کم بیشتر راهنماییم بفرمایید

saghari
سه شنبه 11 اسفند 1388, 15:33 عصر
دوست عزیز برای طراحی برنامه های تحت وب (چه سایت و چه برنامه کاربردی تحت وب) با ASP شما میتوانید از هرکدام از زبان های برنامه نویسی که در VS.Net ارائه شده استفاده کنید نظیر C# یا VB.Net.
البته در صورتیکه میخواهید از ابتدا شروع کنید پیشنهاد میکنم #C را انتخاب کنید (لازم به ذکر هست که خودم با VB هم چند تا پروژه نوشتم).
ضمنا شما علاوه بر مورد بالا باید بر جاوا ، Html ، بانک اطلاعاتی و یکسری موارد دیگه هم آشنایی داشته باشید. خصوصا دانستن جاوا اسکریپت به شما خیلی کمک خواهد کرد.
در مورد منابع آموزشی اگر منظورتون فایل های PDF هست که یه سرچ بکنی تو همین سایت هم موارد خوبی پیدا میکنی. البته بدیهی اگه مشکل زبان ندارید بهترین کتابها کتابهای خود مایکروسافت هستند مثل :
Developing Web Applications with Microsoft Visual Basic.Net and Microsoft Visual C.Net
کتاب فوق از مجموعه کتابهای MCAD/MCSD میباشه (Exam 70-305 and 70-315)
ضمنا در همین سایت تعدادی از دوستان لطف کردن و برای آموزش کد کامل نمونه سایت گذاشتن که با یه سرچ کوجیک میتونی دانلود کنی و از اونها الگو بگیری.
برای موارد خاص هم اگه مشکل داشتی میتونی در همین سایت یا سایت هایی مثل codeproject جستجو کنی و یا سوال خودت رو مطرح کنی.
فقط اگه جسارت نباشه یه نصیحت کوچولو هم دارم : هر زبانی رو انتخاب کرد در یادگیری عجله نکن و مخصوصا مسائل پایه ای رو درست و با دقت مطالعه کن و سریع از روی اونها عبور نکن. اینو گفتم چون در 90 درصد موارد دیدم عزیزان از مباحث پایه ای که معمولا در اوایل کتابهای آموزشی ارائه میشه (مثل کلاسها و ...) خیلی سریع عبور میکنن و همین باعث میشه در آینده درک کامل و صحیحی از مطالب نداشته باشند.
پیشاپیش آرزوی موفقیت برای شما دارم

Peyman.Gh
سه شنبه 11 اسفند 1388, 16:40 عصر
کتاب Pro ASP.NET 3.5 in C# 2008 نویسنده : Matthew MacDonald - and Mario Szpuszta
کامل اما انگلیسی

sam166
سه شنبه 11 اسفند 1388, 16:52 عصر
یک فایل PDF به نام Asp.Net 2.0 FA وجود دارد که به طور کامل و در حد مبتدی و متوسط توضیح داده
من خودم از این منبع شروع کردم
تو خود سایت برنامه نویس فکر کنم باشه
اسم کتاب را سرچ کن پیدا می کنی

mydesign
سه شنبه 11 اسفند 1388, 19:47 عصر
دوست عزیز behesht سلام من هم مثل تو تازه کارم البته یه مقدار سابقه در زمینه ی برنامه نویسی با سی شارپ رو دارم ولی برنامه ی تحت وب با سی شارپ رو تازه شروع کردم من از این کتاب استفاده میکنم که خیلی کتاب خوبیه و مثالهای زیادی به همراه تصویر داره یه سرچ تو گوگل بزنی میتونی پیداش کنی و دانلود کنی ضمنا این سایت و فروم هم به همراه راهنمایی دوستان عزیز خیلی به من کمک کرده .اینم اسم کتابی که گفتم
Sams.ASP.NET.3.5.Unleashed.pdf

BEHESHT*
چهارشنبه 12 اسفند 1388, 01:42 صبح
بابا دم همتون گرم خیلی آقایی :تشویق:

امیدوارم کردید از بس خوب جواب دادی من هم دنبال کتاب های مذکور بگردم

اگر میشه محبت کنید یه آدرسی هم ذکر کنید شرمنده ام می کنید:لبخندساده:

vb_nima
چهارشنبه 12 اسفند 1388, 05:12 صبح
به نظر من ابتدا سعي كنيد قبل از رفتن سراغ برنامه نويسي ابتدا با مفاهيمي كه در زمينه برنامه نويسي وب وجود دارد در حد متوسط آشنا شويد و سپس شروع به ايجاد پروژه هاي وب نمائيد.
اگر مشكل زبان نداريد از كتابهاي خود ماكروسافت و كتابهاي Wrox كه خيلي معروفه استفاده كنيد. در لينك زير لينك دانلود تعدادي از اين كتابها وجود داره.
http://www.how2learnasp.net/article.aspx?code=5e4cdfb2-1430-40d0-83f4-7ceddb821249

دوست عزيز من توصيه ميكنم حتي اگر با زبان مشكل داريد ابتدا يكي دوتا كتاب فارسي در اين مورد مطالعه كنيد تا يك ذهنيت پيدا كنيد و با كلمات كليدي آشنا شويد سپس خود را مجبور به استفاده از اين كتابها (زبان انگليسي) كنيد. مطمئن باشيد ضرر نميكنيد. چون خيلي از مشكلاتي كه در اواسط كار براتون پيش مياد را بيشتر از كتابهاي مرجع مثل لينكهايي كه معرفي كردم يا MSDN و يا سايتهاي زبان انگليسي ميتوانيد حل كنيد پس چه بهتر است از همين اوايل خود را مجبور به استفاده از اينگونه كتابها و منابع كنيد تا در اواسط كار نگران و مايوس نشويد و سريع بتوانيد مشكلاتتان را حل كنيد.
موفق و پيروز باشيد.