PDA

View Full Version : سوال: مقایسه تاریخ از جنس string

saba106
سه شنبه 11 اسفند 1388, 12:20 عصر
سلام برای مقایسه تاریخ از جنس nchar از دستور زیر استفاده کردم اما error میده چی کار باید بکنم؟

datetoday = Convert.ToInt32 (ps.DateToPersian(DateTime.Now).ShortDate.ToString ());
SqlCommand cmd = new SqlCommand("select * from users where iduser = (select iduser from amanat where dateback >" + datetoday + ")", con);
مرسی

محمد سلیم آبادی
سه شنبه 11 اسفند 1388, 13:05 عصر
سلام برای مقایسه تاریخ از جنس nchar از دستور زیر استفاده کردم اما error میده چی کار باید بکنم؟

datetoday = Convert.ToInt32 (ps.DateToPersian(DateTime.Now).ShortDate.ToString ());
SqlCommand cmd = new SqlCommand("select * from users where iduser IN (select iduser from amanat where dateback >" + datetoday + ")", con);
مرسی

سلام،
= را تبدیل به IN کنید و دوباره کد را اجرا کنید

saba106
سه شنبه 11 اسفند 1388, 15:28 عصر
سلام،
= را تبدیل به IN کنید و دوباره کد را اجرا کنید
مرسی از جوابتون. ولی همچنان error میده. error اینه:

Input string was not in a correct format.
یه سوال دیگه هم داشتم چجوری میتونم با استفاده از دستورات sql تاریخ شمسی رو به میلادی تبدیل کنم؟
مرسی

batorsia
دوشنبه 24 اسفند 1388, 09:03 صبح
با سلام / Convert.ToInt32 را حذف بفرمایید. بایستی از نوع رشته ای باشد. int و nchar دو نوع متفاوتند. / در ضمن از In به جای مساوی استفاده نمایید.

sds1920
دوشنبه 24 اسفند 1388, 12:08 عصر
برای تبدیل رشته به عدد از نوع int می تونی از تابع Int.Parse استفاده کنی. البته اگه C#‎ باشه.اینم بدون که برای تبدیل رشته به عدد باید تمام کاراکترهای رشته عددی باشند یعنی 0 تا 9 باشند در غیر اینصورت همون پیغامی رو می ده که گفتی.

برای تبدیل تاریخ شمسی به میلادی دستور SQL ای نیست ولی می تونی کد های اون رو توی اینترنت پیدا کنی.من کد تبدیل تاریخ میلادی به شمسی رو دارم و عکسش رو ندارم.وگرنه برات میگذاشتم.
به قسمت زیر برو شاید چیزی پیدا کردی.
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=69042

امیدوارم که کارت رو راه بندازه.