PDA

View Full Version : معرفی کتاب برای کنکور کارشناسی ناپیوسته

Peyman.Gh
سه شنبه 11 اسفند 1388, 20:52 عصر
سلام خدمت همه دوستان عزیز.
دوستانی که کنکور کاردانی به کارشناسی ناپیوسته را با موفقیت گذراند میشه به ما بگن از چه منابعی استفاده کنیم.

m.mahnani
سه شنبه 11 اسفند 1388, 21:09 عصر
سلام دوست عزیز امیدوارم تو کنکور امسال موفق باشین
من تو کنکور کارشناسی ناپیوسته سال 88 رتبه 616 رو آوردم و تجربیات خودم رو در اختیارتون می ذارم امیدوارم که مفید واقع بشه....
من تقریبا در تمام دروس از کتابهای انتشارات گسترش علوم پایه (مشهور به مقسمی) استفاده کردم کتابهای کاملی هستند و نیاز به خوندن منابع اصلی ندارید (البته فقط در کارشناسی ناپیوسته) و ریاضی رو اصلا نخوندم ولی آمار خوندم و ...........
در ضمن دانشکده فنی بجنورد قبول شدم
امیدوارم تجربیاتم به دردتون بخوره

Peyman.Gh
سه شنبه 11 اسفند 1388, 21:32 عصر
ممنون از دوست عزیزم m.mahnani بقیه دوستان لگر لطف کنند تجربه هاشون رو در اختیار ما بزارن

اوبالیت به بو
سه شنبه 11 اسفند 1388, 21:53 عصر
من با مقسمی شروع کردم.
ذخیره و ساختمان مقسمی خوبه ولی سیستم عاملش یکم گیج می کنه آدم رو.
C++‎ هم جعفر نژاد قمی کفایت می کنه. کتاب پیام نور هم بد نیست.
سیستم عامل هم کتاب پریسا آتاماژوری رو گرفتم که کامله ولی اضافه زیاد داره
ساختمان یه کتاب دیگه هم گرفتم ماله قلزم (انتشارات دانشگاه بندرعباس) که خیلی کامله
کتاب تست ساختمان داده مال مدرسان شریف هم سوالات خوبی داره.

البته الان انجمن علمی شمسی پور نمونه سوالات کنکور سال 80 تا 88 رو که توسط مهندس عادلی نیا تنظیم شده رو به فروش گذاشته که بد نیست. (دروس ذخیره بازیابی و ساختمان داده)

jeson_park
چهارشنبه 12 اسفند 1388, 14:01 عصر
سلام دوستان ببخشید یه سوال دارم
دروس عمومی که باید بخونیم چی ها هست!!!!!!!!!
تو صفحه 13 دفتر چه نوشته "امتحان عمومی از دروس فرهنگ و معارف اسلامی،زبان و ادبیات فارسی،زبان خارجی، با ضریب 1 برگذار خواهد شد
دروس عمومی همینه؟؟؟؟:لبخند:

اوبالیت به بو
چهارشنبه 12 اسفند 1388, 14:41 عصر
و صفحه 13 دفتر چه نوشته "امتحان عمومی از دروس فرهنگ و معارف اسلامی،زبان و ادبیات فارسی،زبان خارجی، با ضریب 1 برگذار خواهد شد
دروس عمومی همینه؟؟؟؟
همین جوریش با این 3 تا عمومی باید 10 تا درس رو بخونی که هرکدومش یه ترم وقت برده.

Peyman.Gh
چهارشنبه 12 اسفند 1388, 17:00 عصر
سیستم عامل میگن مهرداد فهیم هم خوبه :متفکر:

m.mahnani
چهارشنبه 12 اسفند 1388, 17:09 عصر
سوالات سیستم عامل در چند سال اخیر تقریبا مشابه مثال های کتاب دکتر فهیمی هستند حتی تو کنکور 88 هم 2 یا 3 تا سوال از مثال های این کتاب بود که ظاهرا طراح خوبی رو برای این درس انتخاب نکردن چون تو سوالای 88 یه نفری که 5 ماه وقت گذاشته بود با یه نفری که سیستم رو فقط به صورت سطحی خونده بود درصد هاشون تقریبا برابر بود ولی در کل اگه از الان بتونید کتاب دکتر فهیمی رو شروع کنید و مثال هاشو دقیق بخونید بهتون قول میدم بالای 80 درصد بزنید:متفکر:

m.mahnani
چهارشنبه 12 اسفند 1388, 17:20 عصر
برای دروس عمومی اینا رو پیشنهاد میدم:
1- معارف اسلامی
فقط و فقط و فقط آیات کتاب اندیشه 1 رو به صورت مفهومی بخونید
2- ادبیات
کتاب گسترش علوم پایه واقعا کتاب خوبیه من تو کنکور 88 ادبیات 68 زدم که خیلی تو رتبم تاثیر داشت
3- زبان انگلیسی
فقط پیشنهاد میکنم دامنه لغاتتون رو بالا ببرید و لغاتی که برای کارشناسی مهم هستند خیلی فرارند باید با یه برنامه بلند مدت حفظشون کنید

masoud.t123
چهارشنبه 12 اسفند 1388, 17:33 عصر
سیستم عامل هم کتاب پریسا آتاماژوری رو گرفتم که کامله ولی اضافه زیاد داره

این کتاب منبع کنکور آزاد است و به درد سراسری نمی خوره.

سیستم عامل میگن مهرداد فهیم هم خوبه

این کتاب منبع کنکور سراسری است ولی متن آن خیلی سنگین است و خواندن آن کار هر کسی نیست.چون متن کتاب خیلی قدیمیه.

mammad_asir
جمعه 14 اسفند 1388, 10:18 صبح
سلام دوست عزیز اینم تجربیات من که در 88 (البته کند زدم) رتبه 650 شدم و الان در روزانه قوچان هستم
تمامی کتب را از انتشارات گسترش علوم در پایه یا همان مقسمی بگیر مخصوصا سی و سی ++ که در یک کتاب است چون اگه هیچی از سی و سی ++ هم بلد نباشی این کتاب واقعا (البته چون سوالات کاردانی به کارشناسی بیشتر حفضی است) عالیه به نظر جز این کتاب از هیچ کتاب دیگری استفاده نکن (یک ماه امتحان کن) و فقط در درس سیستم عامل در کنار کتاب مقسمی از کتاب مهرداد فهیمی جلد اول که سوالات همه کپی برداری از این کتاب است استفاده کن وزیاد خودتو مشغول منابع مختلف نکن که ضرر میکنی

Peyman.Gh
شنبه 15 اسفند 1388, 12:00 عصر
ممنون از همه دوستان عزیز.
روزانه چقدر باید مطالعه داشته باشم ؟!

masoud.t123
شنبه 15 اسفند 1388, 20:47 عصر
ممنون از همه دوستان عزیز.
روزانه چقدر باید مطالعه داشته باشم ؟!

نمیشه گفت روزی چند ساعت. توانایی های هر نفر با بقیه فرق داره ولی به طور متوسط 6 ساعت خوبه.

moslem-visual
جمعه 28 اسفند 1388, 08:52 صبح
من تا حالا کتاب آقای فهیمی رو ندیدم اما خب همه میگن سنگینه - از طرفی این سوالاتی که تا الان خوندم ظاهرا اکثرا از روی این کتاب طرح شده - صرفا به صورتی که تکیه بر متن هست، نه مفهوم...

1- حالا یعنی اگه جلد اول کتاب ایشون رو بخونم خیالم راحت باشه؟!

2- در مورد دروس دیگه مثل ساختمان، ذخیره و مدار منطقی همون کتب جناب مقسمی کفایت میکنه؟

3- درس ذخیره فرمولهای زیادی داره (کتاب مقسمی) - مطالب کلی کتابهای مختلف ایشون هم بعضی اوقات زیادی مفصل میشه - میخواستم بدونم سری "کنکور سریع" در این مورد میتونه کمک کنه که فقط مطالب کنکوری باشه و آیا سرفصل مشخصی برای هر درس وجود داره یا باید همه مباحث مطالعه بشه؟

مرسی،
اگر اینا رو جواب بدید فکر کنم خیلی بهمون کمک کنه...

masoud.t123
جمعه 28 اسفند 1388, 10:03 صبح
من تا حالا کتاب آقای فهیمی رو ندیدم اما خب همه میگن سنگینه - از طرفی این سوالاتی که تا الان خوندم ظاهرا اکثرا از روی این کتاب طرح شده - صرفا به صورتی که تکیه بر متن هست، نه مفهوم...

1- حالا یعنی اگه جلد اول کتاب ایشون رو بخونم خیالم راحت باشه؟!

2- در مورد دروس دیگه مثل ساختمان، ذخیره و مدار منطقی همون کتب جناب مقسمی کفایت میکنه؟

3- درس ذخیره فرمولهای زیادی داره (کتاب مقسمی) - مطالب کلی کتابهای مختلف ایشون هم بعضی اوقات زیادی مفصل میشه - میخواستم بدونم سری "کنکور سریع" در این مورد میتونه کمک کنه که فقط مطالب کنکوری باشه و آیا سرفصل مشخصی برای هر درس وجود داره یا باید همه مباحث مطالعه بشه؟

مرسی،
اگر اینا رو جواب بدید فکر کنم خیلی بهمون کمک کنه...

1-بله.البته در کنکور ما هیچ چیز اطمینان صد در صدی نداره.!
2-تا حدودی
3-کتاب های کنکور سریع موقعی خوبه که تمام مباحث رو بلد باشید.کنکور آزماییشی هم میتونه کمک کنه.

اوبالیت به بو
شنبه 01 خرداد 1389, 19:46 عصر
امروز 1 خرداد و حداکثر 2 ماه فرصت تا کنکور

دوستان چه کردید؟

MoAm36866513
دوشنبه 03 خرداد 1389, 00:21 صبح
دوستان من برای قبولی کتابهای سنجش و دانش رو خوندم و پارسه رو اینها کامل و جامع و خلاصه هستند نسبت به مقسمی که خیلی ریز شده تو ماجراها من که خیلی عالی زدم با 1بار خوندن رتبم شد 980 که بسیار بسیار عالی بود برای 1دور خوندن چون مطالب رو جمع و کامل گفته بودن.

bayatb
یک شنبه 17 مرداد 1389, 15:08 عصر
دوست عزیز منم کتابهای مقسمی رو پیشنهاد می کنم کتابهای واقعا خوبیه با اینکه در دوران کاردانی اغلب اساتید وقت نکردن درس ساختمان داده و ذخیره رو به طور کامل تدریس کنند ولی من از روی این کتابها خوندم و برام خیلی قابل فهم بود و برای دروس عمومی هم کتاب مدرسان شریف عالیه من با خوندن ادبیاتش تونستم 73 درصد بزنم.:لبخند:

Chelkin
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 10:19 صبح
سلام خدمت همه دوستان عزیز.
دوستانی که کنکور کاردانی به کارشناسی ناپیوسته را با موفقیت گذراند میشه به ما بگن از چه منابعی استفاده کنیم.

ببین دوست عزیز برای کارشناسی میتونی یک پک مقسمی رو بخری
برای سیستم عامل کتاب آقای مهرداد فهیمی برای ذخیره و بازیای رانکوهی میاد مهندسی فایلش نه مقدمه ای برو ذخیره و بازیابی

برای کتابهای عمومی من اندیشه 1 و اخلاق کاربردی رو از سایت گاج خریدم قیمتشم مناسبه 3100 تومان بازم خود انتشارات گاج ادبیات فارسی عمومی(کاردانی به کارشناسی) 6500 تومان و انگلیسی عمومی 5000 تومان

M0TR!X
چهارشنبه 25 اسفند 1389, 01:06 صبح
سلام.

دوستان اگه میشه یه سری کتاب معرفی کنن همراه با جزئیات ! انتشارات سال چاپ و غیره...

از انجایی که برام مقدرو نیشت همه کتبها رو بخرم میخوام یه سری هاشو از کتابخونه سفارش بدم ! و این موراد ضروریه

ممنون میشم برای همه منابع کتب معرفی کنید همراه با اطلاعات کامل(انتشارت ،سال چاپ و ...)

M0TR!X
پنج شنبه 26 اسفند 1389, 23:51 عصر
سلام.

دوستان هیچ کس اطلاعاتی نداره ؟