PDA

View Full Version : سوال: روش های انتقال اطلاعات بین صفحات؟

mohsen.r
چهارشنبه 12 اسفند 1388, 03:29 صبح
سلام
لطفا یکی من رو در مورد روش های ارسال اطلاعات بین صفحات مختلف راهنمایی کنه...
البته ارسال و دریافت به روش get رو تا حدودی می دونم ، بیشتر می خواستم که با ارسال و دریافت به روش Post در ASP.NET آشنا بشم.

saghari
چهارشنبه 12 اسفند 1388, 04:54 صبح
سلام دوست عزیز
اگه یه سرچ کوچیک تو سایت انجام بدی مقدار زیادی مطلب و مقاله هست که میتونی ازشون استفاده کنی.
بطور خلاصه اینکه چه روشی رو برای ارسال اطلاعات بین صفحات استفاده کنی به پارامترهای مختلفی از جمله ماهیت و میزان اهمیت اطلاعات شما بستگی داره.
شما میتونید از Session ، کوکی و ... استفاده کنید.

موفق باشی

vb_nima
چهارشنبه 12 اسفند 1388, 05:32 صبح
همانطور كه دوستمون گفتن بستگي به كاري كه ميخواي انجام بدي داره.
كه در ادامه صبحتهاي دوستمون Query String را هم اضافه ميكنم. كه براي ارسال string بين صفحات هست. يعني همون چيزي كه الان توي نوار آدرس مرورگرتون بعد از "?" مي بينيد.
موفق باشيد.

yekta64
چهارشنبه 12 اسفند 1388, 10:19 صبح
سلام
لطفا یکی من رو در مورد روش های ارسال اطلاعات بین صفحات مختلف راهنمایی کنه...
البته ارسال و دریافت به روش get رو تا حدودی می دونم ، بیشتر می خواستم که با ارسال و دریافت به روش Post در ASP.NET آشنا بشم.
سلام
دوست عزيز 5 روش براي انتقال اطلاعات بين صفحات در asp.net وجود داره:
1.QueryString
2.Cookie
3.Session
4.Context
5.متد Transfer

كه به نظر من querystring روش مناسبي براي اين كار هستش.
موفق باشيد.

Vahid_moghaddam
چهارشنبه 12 اسفند 1388, 14:48 عصر
به طور کلی روش های انتقال اطلاعات بین صفحه ها در دو دسته قرار می گیرن 1 دسته روش هایی که اطلاعات رو در سمت کاربر ذخیره می کنن مثل کوکی 2 دسته روش هایی که از سرور استفاده می کنن مثل cache کردن.
اگه اشتباه نکنم آقای بهروز راد در مورد این روش ها توضیحات ارزشمندی دادن. این خیلی مهمه که شما چه اطلاعاتی رو می خواین بین صفحه ها انتقال بدید. مثلا می خواین id کاربر رو داشته باشید؟ می خواین بر اساس یه متغیر لیست خاصی رو نمایش بدید و ... بر اساس نوع کار باید تصمیم بگیرید. هر روش مزایا و معایب خودش رو داره.
موفق باشید

saghari
چهارشنبه 12 اسفند 1388, 19:19 عصر
در لینک زیر بطور کامل توضیح داده شده (نتیجه سرچ:چشمک:)
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=168113

موفق باشی

morycom
پنج شنبه 02 شهریور 1391, 08:41 صبح
اين روش رو هم من خودم ابداع كردم ولي نميدونم مشكلي ايجاد ميكنه كه من ازش بي خبر باشم يا نه
تا الان كه جواب داده
در اين روش از كلاس براي ارسال اطلاعات بين صفحات استفاده ميشود
مراحل كار:
ابتدا يك كلاس در پروژه ايجاد كنيد (بنده نام كلاس را class1 قرار داده ام)
درون كلاس يك متغير به صورت زير تعريف كنيد.
Static public نوع متغير نام متغير;
مثلا در زير متغير temp1 از نوع string تعريف شده است
Static public string temp1;
با اينكار يك متغير عمومي تعريف كرده ايد كه در خارج از كلاس در دسترس است و مقدار ان تا مقدار دهي بعدي ثابت ميماند
سپس هر جايي از هر صفحه وبي كه خواستيد ميتوانيد مقدار اين متغير را به صورت زير تغيير دهيد.
مقدار = نام متغير.نام كلاس
در مثال بالا براي مقدار دهي به متغير مورد نظر كد زير نوشته مي شود:
Class1.temp1=”ali”;
حال در صفحه مقصد توسط كد زير ميتوانيد به اطلاعات دسترسي داشته باشيد:
Lable1.text=class1.temp1;
اگر اين روش اشكالي دارد لطفا از طريق ايميل زير به بنده نيز اطلاع دهيد.
Ehssanrazghandi64@gmail.com

siamat
سه شنبه 29 بهمن 1392, 17:14 عصر
با سلام
من یک سوال دارم می دونم تاپیک قدیمیه ولی خوب سوال دارم دیگه چی کارکنم
من یه سایت خبری طراحی کردم تو مراحل اخرشم با یک مشکل مدتی هستش که سرو کاردارم اونم اینه که وقتی در صفحه لاگین کاربر لاگین می کنه و بعد به صفحه تعریف شده می ره و حالا می خواد صفحات بعدی مانند پروفایل خودش رو ببینه سشن به اون صفحه ارسال نمی شه دوباره می اد از اول سایت و می خواد که لاگین کنه می شه بگید این مشکل چطوری حل می شه

black_binary
سه شنبه 29 بهمن 1392, 19:26 عصر
اين روش رو هم من خودم ابداع كردم ولي نميدونم مشكلي ايجاد ميكنه كه من ازش بي خبر باشم يا نه
سلام
یک نکته که وجود داره این است که.....
تا جایی که ممکنه بایستی از تعریف متغیر استاتیک در برنامه خودداری کنیم مگر آنکه مجبور باشیم.
چون در افزایش سربار سرور بسیار تاثیرگذار هست