PDA

View Full Version : درخواست کامپوننت editor

mdhp_2005
چهارشنبه 12 اسفند 1388, 10:46 صبح
با سلام
من نیاز به یک کامپوننت دارم تا بتونم یک متن را بصورت html در بانک ذخیره کنم.در واقع خصوصیات متن را در بانک ذخیره کند. مثل WinHTMLEditorControl
http://www.spicelogic.com/Products/ShowDetails.aspx?productID=WinHTMLEditorControl

mdhp_2005
پنج شنبه 13 اسفند 1388, 10:40 صبح
با عرض سلام مجدد، كسي نيست در اين رابطه كمكم كنه؟

Jozef
پنج شنبه 13 اسفند 1388, 18:16 عصر
سلام دوست عزیز
راستش متوجه منظورتون نشدم
میشه توضیح بیشتری بدین شاید بتونم کمکتون کنم

mdhp_2005
سه شنبه 18 اسفند 1388, 12:47 عصر
كامپوننتي كه قابليت html را داشته باشد. يعني بتوان يك متن word كه داراي چندين عبارت با خاصيت هاي مختلف (رنگ،اندازه،شكل و ...) را به همان صورت در جدول ذخيره نموده و لود نمايد.

vcldeveloper
سه شنبه 18 اسفند 1388, 13:04 عصر
برای نمایش HTML می تونید از WebBrowser استفاده کنید. برای ذخیره محتوای HTML در بانک، نیاز به کامپوننت خاصی نیست، می تونید کد HTML را به صورت فیلد BLOB یا Text در بانک ذخیره کنید.

mdhp_2005
سه شنبه 18 اسفند 1388, 19:25 عصر
با تشكر از شما
ولي مشكل من اين است كه چطور يك متن با خصوصيات (رنگ،ضخامت(B)و ...) را به HTML تبديل كرده و چگونه از HTML به حالت اوليه (براي تصحيح متن) برگردانم.

خيلي خيلي با اين مسأله مشكل دارم و كارم لنگ همين است.

SAASTN
سه شنبه 18 اسفند 1388, 23:56 عصر
سلام
متنت تک فونته یا ترکیبی از چند فونت و رنگ و ...؟
اگه تک فونته که فقط چند تا تگ HTML باید بزنی.
اگه ترکیبیه یک کنترل شبیه به همین کنترلی که توش پاسخ میدیم میخوای (البته Win32) که بتونه متنت رو فرمت بندی کنه.
یک راهه دیگه هم هست که از همین RichEdit خودمون استفاده کنی. Editorش که تو مثالای خود دلفی هست برای خوندن مشخصات متنش هم باید SelStart رو از صفر تا تعداد کاراکترای متن تغییر بدی و SelAttributes رو بخونی و هرجا تغییر کرد یک تگ جدید باز کنی.
یکم حوصله بره ولی کارت راه میوفته.

موفق باشی

vcldeveloper
چهارشنبه 19 اسفند 1388, 01:30 صبح
لي مشكل من اين است كه چطور يك متن با خصوصيات (رنگ،ضخامت(B)و ...) را به HTML تبديل كرده و چگونه از HTML به حالت اوليه (براي تصحيح متن) برگردانم.

شما باید اول مشخص کنید که فرمت متن تان چی هست که میخواید تبدیلش کنید به HTML؟ متن را با چه کنترلی نمایش میدید؟

mdhp_2005
چهارشنبه 19 اسفند 1388, 16:03 عصر
با تشكر از همه عزيزاني كه سعي در رفع اين مشكل هستند.
متن من تركيبي از چند فونت با خاصيت هاي مختلف مي باشد. شما فرض رو بر اين بگيريد كه مي خواين يك متن پياده شده در word را با تمام خصوصيات آن در بانك اطلاعاتي ذخيره نماييد(البته من قصد ذخيره يك فايل word رو در جدول ندارم، بلكه فقط مي خوام محتوياتش رو به همراه خصوصيات آن در بانك اطلاعاتي ذخيره كرده و به همان صورت كه در word هست در جايي ديگر مشاهده و ويرايش نمايم. )

هم از memo و هم از richedit استفاده كردم ولي خاصيت متن از دست مي رود.
كامپوننتي شبيه NetWinHtml control براي دلفي 7 مي خوام.

mdhp_2005
چهارشنبه 19 اسفند 1388, 16:06 عصر
سلام
متنت تک فونته یا ترکیبی از چند فونت و رنگ و ...؟
اگه تک فونته که فقط چند تا تگ HTML باید بزنی.
اگه ترکیبیه یک کنترل شبیه به همین کنترلی که توش پاسخ میدیم میخوای (البته Win32) که بتونه متنت رو فرمت بندی کنه.
یک راهه دیگه هم هست که از همین RichEdit خودمون استفاده کنی. Editorش که تو مثالای خود دلفی هست برای خوندن مشخصات متنش هم باید SelStart رو از صفر تا تعداد کاراکترای متن تغییر بدی و SelAttributes رو بخونی و هرجا تغییر کرد یک تگ جدید باز کنی.
یکم حوصله بره ولی کارت راه میوفته.

موفق باشی

باتشكر
اگه ميشه بيشتر راهنمايي كنين

SAASTN
چهارشنبه 19 اسفند 1388, 23:24 عصر
اگه ميشه بيشتر راهنمايي كنين
من توی اون پست چند تا مطلب گفتم. در مورد کدوم بیشتر راهنمایی کنم. لطفا وقتی نقل قول می کنید فقط مطلب مورد نظر رو نگه دارید و بقیه رو پاک کنید تا هم موضوع شفاف تر بشه هم صفحه الکی بزرگ نشه. ممنون.
اما احتمالا سوالتون در مورد richedit بود. صفت SelAttributes مشخصات متن انتخاب شده توی richedit رو بر می گردونه، مثل رنگ و نام فونت و سایز و style و .... در صورتی که متنی انتخاب نشده باشه این صفت مشخصات محل فعال متن رو بر می گردونه. از طرفی شما می تونی با SelStart محل فعال متن رو تغییر بدی و با SelLength طول متن انتخاب شده رو تعیین کنی. اگه همیشه طول انتخاب شده رو برابر 1 کنی فقط یک کاراکتر انتخاب میشه و SelText مقدار اون کاراکتر رو نشون میده و SelAttributes هم که مشخصاتش رو.
خوب حالا از کاراکتر صفرم شروع می کنی مقادیر رنگ و فونت و ... کاراکتر صفرم رو نگه می داری و می ری جلو تا جایی که مشخصات متن تغییر کنه. از هر کاراکتری هم که رد می شی اون رو توی یک بافر نگه می داری. وقتی مشخصات متن تغییر کرد یک تگ فونت با مشخصات فعلی باز می کنی و متن موجود در بافرتو توش قرار میدی و بافر رو خالی می کنی و مشخصات جدید رو نگه می داری و روز از نو روزی از نو ...
ولی خوب به همین سادگی هم نیست و حتما ریزه کاری هایی داره که باید بیوفتی توشو حلشون کنی. مثل کاراکت #10 , #13 که نشون دهنده Enter هست. یا مثلا اگه خود متنت حاوی HTML هم باشه و ...
موفق باشید