PDA

View Full Version : سوال: نمایش Abstract برای مقالات

fa_karoon
چهارشنبه 12 اسفند 1388, 23:44 عصر
چگونه می توان وقتی کاربری مقالاتی را که جستجو کرده و لیست آنها را می بیند با کلیک بر روی مثلا دکمه Preview، چکیده مقاله از صفحه اول آن فایل خوانده شود و به کاربر نشان داده شود.
اگر سوالم اشتباه است یا نحوه دید من به موضوع مشکل دارد لطفا راهنمایی کنید.سیستمی مانند این سایت می خوام پیاده کنم البته با کلیک روی دکمه ای چکیده نمایش داده شود.
http://ieeexplore.ieee.org/Xplore/login.jsp?url=http%3A%2F%2Fieeexplore.ieee.org%2Fi el4%2F5876%2F15657%2F00724652.pdf%3Farnumber%3D724 652&authDecision=-203

eyes_shut_number1
چهارشنبه 12 اسفند 1388, 23:48 عصر
به نظرم abstract یه فیلد هستش که خلاصه ای از مقاله هنگام بارگذاری داخش کپی میشه.
و چیزه خاصی هم نیست. یه فیلد به فیلد های مقاله در دیتا بیس اضافه کن

fa_karoon
جمعه 14 اسفند 1388, 21:12 عصر
به نظرم abstract یه فیلد هستش که خلاصه ای از مقاله هنگام بارگذاری داخش کپی میشه.
و چیزه خاصی هم نیست. یه فیلد به فیلد های مقاله در دیتا بیس اضافه کن

یعنی مدیر سایت هنگام آپلود فایل مقاله خودش به طور دستی چکیده مطلب را در پایگاه بریزد(آخه مدیر سایتی که دارم طراحی می کنم اصرار داره که وقت این کارها رو نداره و می خواد همه چی خودکار باشه)

Alireza_Salehi
شنبه 15 اسفند 1388, 00:26 صبح
در این صورت هم میتونید با یه چند تا دستور ساده پاراگراف اول یا چند جمله اول یا هر منطق دیگه ای رو برای چکیده انتخاب کنید...

البته چکیده مناسب چند خط اول مقاله نیست بلکه برداشتی از کل مقاله است که در چند خط خلاصه شده است... وقطعا توسط کامپیوتر قابل استخراج نیست و باید آدم تایپش کنه...

fa_karoon
شنبه 15 اسفند 1388, 12:22 عصر
در این صورت هم میتونید با یه چند تا دستور ساده پاراگراف اول یا چند جمله اول یا هر منطق دیگه ای رو برای چکیده انتخاب کنید...

البته چکیده مناسب چند خط اول مقاله نیست بلکه برداشتی از کل مقاله است که در چند خط خلاصه شده است... وقطعا توسط کامپیوتر قابل استخراج نیست و باید آدم تایپش کنه...

اگر بخوام با برنامه نویسی صفحه ی اول یک مقاله مثلا PDF رو بخونم امکان داره که بهش بگم فقط صفحه اول رو بخونه؟

Alireza_Salehi
شنبه 15 اسفند 1388, 13:01 عصر
بله امکان پذیره، در مورد استخراج متن از فایل pdf جستجو کنید...

fa_karoon
چهارشنبه 19 اسفند 1388, 01:04 صبح
بله امکان پذیره، در مورد استخراج متن از فایل pdf جستجو کنید...

تا جایی که من گشتم امکان چنین چیزی برای متن فارسی وجود نداشت

می شه اگر کسی لینک دانلود کامپوننت PDF Viewer رو داشت بذاره