PDA

View Full Version : سوال: ساخت کامپوننت Dock

toopdanlod
پنج شنبه 13 اسفند 1388, 14:23 عصر
سلام دوستان عزیز
من تا حالا تو دات نت کامپوننت نساختم اگه میشه کمکم کنید
می خوام یه کامپوننت شبیه عکس زیر درست کنم

http://up.iranblog.com/37261/1267743082.jpg

toopdanlod
پنج شنبه 13 اسفند 1388, 18:36 عصر
از دوستان کسی نمی دونه.

اگه بگین چه جوری بسازم خودم می سازمش

handvbnet
جمعه 14 اسفند 1388, 12:15 عصر
فهمیدی به ما هم بگو یاد بگیریم لطفا ...
مرسی

handvbnet
جمعه 14 اسفند 1388, 12:24 عصر
ببیین البه تو NEW Project یک Contoroller می سازی بعد یک فرم معمولی جلوت میاد که در آخر اون رو به صورت DLL ذخیره می کنه .
که بعد می تونی اون DLL رو اضافه کنی به برنامن

toopdanlod
جمعه 14 اسفند 1388, 13:31 عصر
خسته نباشید اینو خودم می دونم
یه الگوریتیمی واسه ساهتن همچنین کامپوننتی نیست کسی بگه

handvbnet
جمعه 14 اسفند 1388, 14:33 عصر
اینم یه جور تشکره .
خوب دقیق بگو چی می خوای ... بهتره معدب باشی تا بتونیم کمکت کنیم. حالا بگرد پیدا کن خودت تا دفعه بعد بدونی کسی که کمک می کنه داره لطف می کنه و وظیفش نیست

toopdanlod
جمعه 14 اسفند 1388, 15:59 عصر
مهذرت می خوام
اما اون توضیحی که شما داده بودیم رو بلدم
نمی دونم چه جوری باید یه کامپوننت ساخت

Rejnev
جمعه 14 اسفند 1388, 16:04 عصر
سلام
شکلی که من دیدم میتونه شامل یک جدول با دو ردیف باشه که بکگراند اولیش یک عکسه که تایل شده و قسمت پایین هم محتویاتی دلخواه رو نشون میده
و اما پیاده سازی در دات نت:
در پروژه خودتون از منوی Ptoject گزینه UserControl رو انتخاب کنید
بعد از نام دهی اندازه دلخواه رو برای کنترل ایجاد کنید
در تول باکس به دنبال گزینه tableLayoutPanel بگردید و بر روی فرم قرار بدید و dock و تعداد ردیف و ستون رو تنظیم کنید
حالا در ردیف اول یک مثلا panel و در ردیف بعد هم یا تکست باکس و یا لیبل قرار بدید
خصوصیات داک و بکگراند پنل بالایی رو تنظیم کنید یک کلید Close هم با یک لیبل و یا هر چیز دیگه ای روی اون بندازید و anchor اون رو به بالا و راست تنظیم کنید تا با تغییر اندازه جابجا بشه
در سلول پایینی هم شما یک تکست و یا لیبل دارید که داک fill شده و اگه حوصله برنامه نویسی ندارید میتونید خصوصیت modifier اون رو پابلیک کنید اما در نظر گرفتن یک خصوصیت جدید برای کامپوننت بهتره
و اما اگر راه اول رو انتخاب کردید باید در هنگام استفاده مقدار اون رو به این صورت تغییر بدید:

form_load(...)
{
MyUserControl.txtDetail.Text="hello"
}

ولی اگه یک خصوصیت جدید برای control درنظر گرفتید(مربوط به برنامه نویسی شی گرا) مثلا با نام detail باید بنویسید

form_load(...)
{
MyUserControl.detail="hello"
}

و نیازی به پابلیک کردن تکست باکس نیست و روش استاندارده
بعد از این که کنترل حاضر شد با یک بار build برنامه اون به تول باکس اضافه میشه و میتونید ازش استفاده کنید
کلید close هم میتونه مثلا کنترل رو پنهان کنه
سوالی داشتید بپرسید

Rejnev
جمعه 14 اسفند 1388, 16:16 عصر
این هم یک نمونه که توی 2 دقیقه ساختم
فقط باید بهش برسی و مرتبش کنی و برنامه نویسی هاش رو انجام بدی

http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=45116&stc=1&d=1267794385

toopdanlod
جمعه 14 اسفند 1388, 17:36 عصر
ممنون
من الان داشتم درست می کردم با لیبل مشکل دارم هرکاری می کنم BackColorش Transparent نمیشه
چه کار باید بکنم

Rejnev
جمعه 14 اسفند 1388, 17:45 عصر
ممنون
من الان داشتم درست می کردم با لیبل مشکل دارم هرکاری می کنم BackColorش Transparent نمیشه
چه کار باید بکنم
پست 8 رو دوباره بخونید ویرایش شده
در ردیف اول باید یک پنل رو بندازید با یک بکگراند streach شده و بعد در پنلی که گذاشتین یک لیبل قرار بدید برای نمایش Detail و یک کلید و یا لیبل و یا هر چیز دیگه ای برای علامت ضربدر
حالا لیبل Detail میتونه شفاف بشه