PDA

View Full Version : سوال:AutoNumber از نوع Text

jayjay2007
پنج شنبه 13 اسفند 1388, 20:45 عصر
سلام
یه سوال: آیا میشه توی Access 2007 یه فیلد تعریف کرد برای مثال برای ID که البته نوعش Text یا هر نوعی غیر AutoNumber باشه و به ازای هر رکورد که تولید میشه خودش مثل AutoNumber یه شناسه منحصر بفرد که از طریق Input Mask براش تعریف شده رو ایجاد کنه.

aminghaderi
پنج شنبه 13 اسفند 1388, 21:27 عصر
مثلا چحوری میشه نوعش text باشه بعد یکی یکی اضافه بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مگه اینکه خودتون توی برنامه به اون یه مقدار انتساب بدین که در هر بار اینزرت اون واحد رو در فیلد مربوطه قرار بده ولی به نظرم کار درستی نمی یاد.
تا این انپوت باکس شما مربوط به چه زبانی باشه اگه با وبی و سی شارپ دات نت کار می کنی که به نظر من نشدنیه چون اون یه فرمتی رو خروجی می ده که قابل تبدیل به عدد نیست.

موفق باشی.

jayjay2007
پنج شنبه 13 اسفند 1388, 21:46 عصر
مثلا چحوری میشه نوعش text باشه بعد یکی یکی اضافه بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مگه اینکه خودتون توی برنامه به اون یه مقدار انتساب بدین که در هر بار اینزرت اون واحد رو در فیلد مربوطه قرار بده ولی به نظرم کار درستی نمی یاد.
تا این انپوت باکس شما مربوط به چه زبانی باشه اگه با وبی و سی شارپ دات نت کار می کنی که به نظر من نشدنیه چون اون یه فرمتی رو خروجی می ده که قابل تبدیل به عدد نیست.
ممنون که جواب دادید . ببینید من اصلا نمی خوام توی برنامه ای بکارش ببرم(هنوز قد این حرفا نشدم!!) من میخوام ببینم اصلا میشه یه فیلد text یا هر نوعی غیر AutoNumber رو طوری فرمت بندی کرد که مثل AutoNumber خودش خودکار چه توی جدول فیلدهارو پر کنی چه توی فرم (مثلا ID) خودش به طور خودکار اضافه بشه
راستش رو بخواهید من از دست این AutoNumber دارم دیوونه میشم :عصبانی++:چرا که هر دفعه یه رکورد رو پاک میکنی یا اصلا کل رکورد ها رو پاک میکنی AutoNumber دوباره از همون عدد آخری شروع میکنه و این مایه عذابه توی جدول یا فرم
میشه از یه نوع دیگه استفاده کرد و از دست این AutoNumber خلاص شد یا نه؟

aminghaderi
پنج شنبه 13 اسفند 1388, 22:48 عصر
من با ACCESS 2007 کارنکردم ولی بعید می دونم auto number اش مشکلی داشته باشه حتمی یه مواردی هست که شما رعایت نمی کنی والا فیلدی که داره مقدارش یکی یکی بالا می ره و با هر insert یه مفدار بزرگترین مقدار فیلد + 1 رو در فیلد جدید ثبت می کنه دیگه مشکلی نست؟!؟!
شما یه مطلبی رو اشاره کردی :
"مثل AutoNumber یه شناسه منحصر بفرد که از طریق Input Mask براش تعریف شده رو ایجاد کنه."
من ندیدم کسی تا حالا مقدار فیلد auto number رو از ورودی بگیره؟؟؟ شده مقدارش رو صفر کنند ، اون هم در زمانیکی در جدول رکردی نباشه ؟! خیلی جالبه که توی اکسس همیچین امکانی رو گزاشتن که بشه فیلد رو تغیر داد.
به نظر من شما یه فیلد auto number بزار و identity رو هم true کن و یه فیلد دیگه از نوع nvarchar یا همون text بزار و اون مقدار ماسک تکس رو داخل این فیلد ذخیره کن .
که هم توی سرچ مشکلی نخوری و هم توی ردیف نگه داشتن رکوردات.

موفق باشی.