PDA

View Full Version : آرایه به Textbox در حالت MultiLine

M.T.P
جمعه 14 اسفند 1388, 12:16 عصر
با تقدیم احترام...
عزیزان چطور یک آرایه رو که از طریق ReadallLine از یک فایل متنی پر شده است رو داخل یک TextBox بریزیم؟:متفکر:

Peyman.Gh
جمعه 14 اسفند 1388, 12:35 عصر
فکر کنم این کمکت کنه :

Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
Dim array() As String
array = System.IO.File.ReadAllLines("C:\p.txt")
Dim i As String
For Each i In array
TextBox1.Text += i + vbCrLf
Next
End Sub

sari-1369
جمعه 14 اسفند 1388, 12:39 عصر
اگر منظورت همون آرایه ای هستش که از فایل تکست خوندی ، برای نمایش هر سطر از فایل تکست توی یک سطر از TextBox نیاز نیاز نیست این کار رو انجام بدی . فقط کافیه از دستور زیر استفاده کنی .

TextBox1.Text = System.IO.File.ReadAllText("1.txt")

Peyman.Gh
جمعه 14 اسفند 1388, 12:46 عصر
حرف شما درسته
کدی که من گذاشتم به طور مثال برای ListBox مورد استفاده قرار میگیره برای استفاده از آرایه.

sari-1369
جمعه 14 اسفند 1388, 13:11 عصر
با منی ؟؟ دوست عزیز ، کد شما هم درسته . من وقتی داشتم پست ارسال میکردم ، هنوز پست شما ارسال نشده بود و اگر نه من جواب نمیدادم . در ضمن من فقط جواب اون دوستمون رو دادم که در مورد نمایش توی تکیت باکس پرسید .

Peyman.Gh
جمعه 14 اسفند 1388, 13:36 عصر
اگر منظورت همون آرایه ای هستش که از فایل تکست خوندی ، برای نمایش هر سطر از فایل تکست توی یک سطر از TextBox نیاز نیاز نیست این کار رو انجام بدی . فقط کافیه از دستور زیر استفاده کنی .

فکر کردم منظورتون به کدی هست که من گذاشتم فکر کردم چون طولانی تر از ماله شماست با من هستید.

M.T.P
جمعه 14 اسفند 1388, 14:01 عصر

دوست من با این تابع کل متن فایل میشه یه آرایه و نمیشه به Textbox دادش ، ارور میده ، امتحان کن:متفکر:

sari-1369
جمعه 14 اسفند 1388, 14:22 عصر
دوست من با این تابع کل متن فایل میشه یه آرایه و نمیشه به Textbox دادش ، ارور میده ، امتحان کن:متفکر:

امتحان کردم . پروپرتی MultiLine تکست باکس رو برابر True قرار دادی ؟ :متفکر:

خطا رو بگو

sari-1369
جمعه 14 اسفند 1388, 14:25 عصر
حرف شما درسته
کدی که من گذاشتم به طور مثال برای ListBox مورد استفاده قرار میگیره برای استفاده از آرایه.

اگر بخواین توی لیست باکس هم نمایش بدید :

ListBox1.DataSource = System.IO.File.ReadAllLines("1.txt")

Peyman.Gh
جمعه 14 اسفند 1388, 14:41 عصر

کدی که من گذاشتم رو امتحان کردی ؟!

Peyman.Gh
جمعه 14 اسفند 1388, 14:45 عصر

دوست عزیز سوال دوستمون برای آرایه بود این کار اصلاً آرایه ای در کار نیست.

sari-1369
جمعه 14 اسفند 1388, 15:59 عصر
دوست عزیز سوال دوستمون برای آرایه بود این کار اصلاً آرایه ای در کار نیست.

چرا ، هست . خروجی تابع ReadAllText() یه آرایه از نوع String هستش .