PDA

View Full Version : حرفه ای: هدايت Error هاي برنامه به يك تابع خاص

HjSoft
جمعه 14 اسفند 1388, 13:30 عصر
سلام ، مي خوام يك روشي رو كشف كنيم كه در هر جاي برنامه با ارور مواجه شديم يهو برنامه بسته نشه . اول يك فرم نشون بده كه توي اون اطلاعات ارور رو نوشته باشه بعد به كاربر اختيار بديم كه پشتيبان بگيره و بعد خارج بشه . تنها كار اينه كه هر اروري در برنامه رخ داد به يك تابع هدايت بشه . و نمي خوام در هر قسمت برنامه يك كد On error بذارم . آيا راهي است ؟

butterfly8528
جمعه 14 اسفند 1388, 20:20 عصر
سلام دوست عزیز .

Option Explicit

Private Sub Form_Load()

On Error GoTo hell

Open "c:\abc.exe" For Input As #1

Close #1

Exit Sub
hell:
Call errh

End Sub

Private Sub errh()
MsgBox Err.Description & vbCrLf & "Please Make Back Up And Close Program .", vbCritical, "We Are Soryy ! Error Number : " & Err.Number
End Sub

موفق باشی .

HjSoft
جمعه 14 اسفند 1388, 20:42 عصر
سلام ، ممنونم از اينكه جواب دادي ، اما سوال من اينقدر مبتديانه نبود . ( ببخشيد اين رو مي گم ) . من ميخوام هر جاي برنامه اروري دارد به تابع من هدايت بشه . بدون اينكه من بهش بگم On error بدم . ديدم از اين قابليت در FoxPro استفاده كرده اند . بازم ممنون از اينكه جواب دادي ، راه تازه اي به ذهنت رسيد حتما بگي !

butterfly8528
جمعه 14 اسفند 1388, 21:56 عصر
سلام .

عمل هدایت در ویبی6 با دستور goto صورت میگیره . 99% فکر نکنم راهی به غیر از goto باشه .

دوستان دیگه هم نظرشون رو لطفا بگن .

shahmahi
شنبه 15 اسفند 1388, 11:21 صبح
سلام
به نظر منم راهي نيست كه توي vb براي كنترل خطا از On Error GoTo استفاده نكنيم .تاپيك زير رو يك نگاه بندازيددر همين رابطه هستش كه حتي ميتونيد خطا هاي شناخته شده رو به صورت فارسي براي درك بهتر كاربر در بياريد ولي باز هم از دستور On Error GoTo بايد استفاده كني.شايد راه ديگه اي هم باشه ولي من نميدونم.:چشمک:

كنترل تمامي پيغامهاي خطا (http://barnamenevis.org/forum/http//barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=193437)

HjSoft
شنبه 15 اسفند 1388, 14:20 عصر
من يك برنامه با Foxpro ديدم كه اينجوري بود شايد بيشتر هزاران خط كد توش بود . فكر نميكنم منطقي باشه كه بياد براي هر كد دستورgoto رو بنويسه ! بازم ممنونم كه جواب داديد . دوستان منتظر نظرات شما هستم .

sohrab o
جمعه 22 مرداد 1389, 13:49 عصر
من هم تو این زمینه(ضمینه) خیلی جستجو کردم اما چیزی غیر از روش های بیان شده پیدا نکردم