PDA

View Full Version : استفاده از RadioButtonList

hezare
جمعه 14 اسفند 1388, 13:10 عصر
آيا من مي تونم Radiobuttonlist رو دو تا از عناصرش رو افقي و همسطح هم و بقيه رو زير هم بچينم ؟ يعني مثلا:

*علي * زهرا *حسين
*تقي
*نقي
*جعفر

مي خوام از توي همه اينا فقط يکي قابل انتخاب باشه ..اما چون تو آجاکس کار مي کنم نميتونم Autopostback کنم و چک کنم چون صفحه بسته ميشه..يعني نمي تونم حسين و زهرا رو هر کدام يک راديوباتن و اون 4 تا رو هم يک راديوباتن ليست بگيرم و با اتوپست بک تو کد چک کنم.. لطفا کمکم کنين

Silverboy
جمعه 14 اسفند 1388, 15:29 عصر
کلا chekboxlist ها و RadioButtonList ها برای Layout کردن و چیدن ، خیلی بد قلق اند ..
لا اقل من یکی که فکر نمی کنم بشه کاری کرد ...

Peyman.Gh
جمعه 14 اسفند 1388, 16:02 عصر
کاری که شما میخواهید با RadioButtonList نمیشه انجام داد.

yekta64
جمعه 14 اسفند 1388, 17:37 عصر
سلام
همنطور که دوستان گفتن با rediobuttonlist نمیشه این کار رو کرد مگه اینکه شما از دو rediobuttonlost استفاده کنید یکی برای حالت افقی و دیگری برای حالت عمودی .
موفق باشید.

hezare
شنبه 15 اسفند 1388, 11:40 صبح
خوب پس لااقل بگین جه راه حل دیگه ای وجود داره .. اگه من دو تا RadiButtonList داشته باشم می تونم اونها رو با هم Group کنم ؟ من می خوام حتما فقط یکی از موارد بالا قابل انتخاب باشه اونهم بدون پست کردن صفحه در هنگام انتخاب ... وگرنه با پست کردن صفحه و چک کردن انتخاب که این کار رو انجام دادم ... یعنی اگه AutopostBack باشه می تونم با دو تا رادیو لیست این کار رو بکنم .. اما نباید autopostback=true باشه

لطفا کمک کنید

ironman
شنبه 15 اسفند 1388, 11:55 صبح
راه حلی که به ذهن من میرسه اینه که با یه دستور شرطی ساده چک کنید که چند تا از radiobutton ها انتخاب شدن !!! در صورت انتخاب بیش از 1 مورد پیغام مناسب و یا عملیات مربوطه رو انجام بدین... البته این در زمانی میتونه مفید باشه که تعدادشون کم باشه

باز هم اگر دوستان نظر بهتری دارین خوشحال میشیم:چشمک:

Peyman.Gh
شنبه 15 اسفند 1388, 12:12 عصر
دوستان عزیز RadioButton و دیگر شی ها خاصیتی دارند به اسم GroupName که مقدار یکسانی به هر چند RadioButton بدهید با هم یک گروه را تشکیل میدهند.
در این صورت فقط یک مورد میتواند انتخاب شود.

<asp:RadioButton ID="RadioButton1" runat="server" GroupName="P"/>
<asp:RadioButton ID="RadioButton2" runat="server" GroupName="P"/>
<asp:RadioButton ID="RadioButton3" runat="server" GroupName="P"/>موفق باشید.